
Запровадження карантину, створення бригади ТРО, ворог біля Кривого Рогу: 11 березня - в історії міста та країни, - ФОТО, ВІДЕО

11 березня - день, коли відбулась друга пресконференція втікача Віктора Януковича у Ростові, "Укрзалізниця" вирішила гудками підтримати Надію Савченко, а у Кривому Розі тривала виборча кампанія. Також саме 11 березня ВООЗ оголосила пандемію COVID-19, Кабмін прийняв Постанову про запровадження з 12 березня карантину в Україні. Ще 11 березня 2022 року ворожі підрозділи росіян наблизилися до Кривого Рогу, цього ж дня була створена створена Криворізька окрема бригада територіальної оборони.
Чим жив Кривий Ріг 11 березня, починаючи з 2011 року і до 2024 року, читайте у огляді сайту 0564.ua.
Що відбувалось 11 березня у попередні роки у Кривому Розі:
11 березня 2011 року український олігарх Віктор Пінчук, зять екс-президента Леоніда Кучми, як і раніше, продовжував боротьбу за контроль над підприємством "Криворіжсталь", яке було повернуте державі після перемоги "помаранчевої революції". Про це він сам заявив в інтерв'ю журналу Forbes. Пінчук розповів, що оскаржив рішення про реприватизацію у Страсбурзькому суді.
"Ми терпляче чекаємо на рішення з 2006 року. Воно може принести великі сюрпризи та несподіванки для України", – сказав тоді бізнесмен.
11 березня 2012 року- на Дніпропетровщині працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України викрили посадових осіб банку, які упродовж 2004-2012 років оформляли фіктивні кредитні договори Внаслідок таких дій винахідливі бізнесмени незаконно заволоділи коштами вкладників банку на загальну суму 1,3 млн гривень.
11 березня 2013 року ми писали, що виконком Криворізької міської ради 1 березня уклав угоду з КП "Автобаза №1" на послуги таксі вартістю 5,35 млн гривень. Відповідне оголошення було у «Віснику державних закупівель». За кошти міського бюджету до кінця року чиновники отримають у користування 48 автомобілів із водієм.
11 березня 2013 року лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко приїхав до Кривого Рогу, щоб пікетувати "АрселорМіттал Кривий Ріг". Як відомо, на підприємстві тоді діяла програма добровільного звільнення.
"Ми не дамо індійському олігарху Лакшмі Мітталу і регіоналівській владі, яка його обслуговує, вигнати на вулицю, позбавивши роботи, людей, що працюють на підприємстві", - анонсував тоді Ляшко.
Щоправда підтримка пікету була не надто велелюдною.
Після пікету на КП "АМКР" вирушив відвідати зал гральних автоматів, який розгромив минулого року. На цьому місці вже знаходився квітковий магазин. Олег Ляшко купив там квітів для всіх жінок, які його супроводжували та з почуттям виконаного обов'язку залишив Кривий Ріг.

Цього дня йому довелося проїхатися дорогою з Дніпропетровська до Кривого Рогу. Політик не забарився з відгуком:
"Дорога смерті Кривий Ріг - Дніпропетровськ, якою я зараз їду. Вся дорога в таких страшних ямах. Складається враження, що війна з бомбардуванням закінчилась тільки вчора. Ці ями - це чиряки на гнилій морді нинішньої влади. Вони ж, падлюки, самі літають на вертольотах, їх не хвилює те, що люди можуть повбиватися. І тисячі людей вже загинули і були зкалічені. Ці ями насправді не глибокі, а бездонні: в них зникають мільярди бюджетних грошей. Ці ями - це дірки у совісті регіоналівського віце-прем'єра Вілкула, який родом з Кривого Рогу".

11 березня 2013 року ми писали про результати конкурсу краси серед робітниць "Криворізького залізорудного комбінату", який відбувся у місті минулого тижня. Перемогла у ньому та здобула почесний титул "Міс-КЖРК" представниця шахти "Родина" - Тетяна Шумило.

2014
11 березня 2014 року - Дмитро Тимчук, керівник центру військово-політичних досліджень, на своїй сторінці у facebook дав оцінку ситуації у Криму і пояснив, чому наші військові мають протриматись в Криму до 16 березня.
11 березня 2014 року Генеральна прокуратура надала дозвіл на арешт голови Верховної Ради Криму Володимира Константинова, самопроголошеного прем'єр-міністра АРК Сергія Аксьонова та колишнього командувача ВМС Дениса Березовського.
11 березня 2014 року ми писали про те, що Михайла Добкіна викликали на допит до ГПУ. Його заарештовано і направлено до СІЗО згідно з ухвалою Шевченківського райсуду.
11 березня 2014 року відбулась прес-конференція-2 Віктора Януковича у Ростові-на-Дону, під час якої він навіть не обмовився про Крим. Тож його колишня радниця, депутатка парламенту від Партії регіонів Ганя Герман тоді висловилась, що відсторонений президент України має перебувати у Криму.
"Він має заспокоїти людей та не допустити незаконного референдуму, щоб чужі війська не топтали українську землю", - заявила вона кореспондентові ВВС Україна у кулуарах парламенту. - Це була б позиція людини, яка готова покласти душу та тіло за державу. Все інше виглядає жалюгідно", - зазначила Герман.
11 березня 2014 рокуз двох обвинувачених в організації терактів, що сталися у Дніпропетровську 27 квітня 2012 року, Лева Просвірніна та Дмитра Реви, було знято всі звинувачення. Як повідомили на засіданні Індустріального райсуду Дніпропетровська, яке відбувається в ці хвилини, держобвинувачі сказали, що немає жодних доказів провини Просвірніна та Реви. З моменту їх затримання 31 травня 2012 року пройшов 1 рік та 9 місяців. Двоє інших обвинувачених, яких звинувачують у організації вибухів — Віктор Сукачов і Віталій Федоряк, поки що залишалися в СІЗО.
Нагадаємо, внаслідок серії вибухів у Дніпропетровську 27 квітня 2012 року постраждали 20 людей. Принаймні, деякі з чотирьох бомб були закладені в урнах.
11 березня 2014 рокуАнгела Меркель висловилася про анексію Криму: «Ми не повинні дозволити цьому відбутися».
2015
11 березня 2015 року народний депутат України від партії "Блок Петра Порошенка" Віталій Купрій написав у соцмережі, що у Кривому Розі діє корупційна схема із розкрадання бюджетних коштів від надання у користування місць для розміщення зовнішньої реклами.
11 березня 2015 року міський голова Маріуполя Юрій Хотлубей розповів, що після того, як міськрада Маріуполя 30 січня підтримала ініціативу назвати Росію агресором, вся «Україна повернулася до міста».
«...Ми мали дати поштовх цьому питанню, щоб воно зазвучало. І як наслідок, до нас приїхало близько 30 великовантажних автомобілів. Руберойд, скло, шифер привезли, дошку відрізну привезли. Включилася до процесу Адміністрація Президента. Львів, Кривий Ріг та Чернівці перерахували нам по 500 тисяч гривень. Вся Україна повернулася до міста», – розповів Хотлубей.
11 березня 2015 рокуДніпропетровська ОДА втілювала нову схему контролю за виконанням ремонтів доріг. До цього процесу залучили активістів і правоохоронців. Тож очікувалось, що у Кривому Розі також ремонтуватимуть дороги будуть під контролем активістів та правоохоронців.
11 березня 2015 року автоперевізники Кривого Рогу звернулися до виконкому з проханням переглянути вартість послуг, які вони надають. За підрахунками, зробленими ПАТ "Північтранс", проїзд у маршрутці №361 "Інгульець - пр.Південний" має становити 8,64 грн.
11 березня 2015 року представники громадських організацій Кривого Рогу створили Громадську раду при УВС міста.

2016
11 березня 2016 року на Дніпропетровщині тривав процес декомунізації: на цей день демонтовано вже 220 пам'яток радянським діячам, перейменовано 3,6 тис. вулиць, проспектів, парків. У Кривому Розі об'єкти ще не перейменовувалися, проте на квітень були заплановані громадські слухання з цього питання, а голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко заявив, що перейменуванням у нашому місті займатиметься робоча група ОДА. Водночас він наголосив, що думку жителів міста буде враховано.
11 березня 2016 року анонсована на 17 березня переатестація поліції Дніпропетровщини була перенесена на невизначений час через вибори міського голови Кривого Рогу.
11 березня 2016 року до акції на підтримку Надії Савченка #FreeSavchenko підключився колектив "Укрзалізниці". Пояснювалось, що Надія розпочала кар'єру військового у залізничних військах. Отож усі потяги в Україні 12 березня мали підтримали її гудком в певний час.
11 березня 2016 року у Криворізькому міському центрі здоров'я відбулася зустріч журналістів та представників громадських організацій із співробітниками медичних закладів міста, на якій обговорювалися питання щодо медичної допомоги хворим на хронічну хворобу нирок. Під час "круглого столу" йшлося про відсутність фінансових можливостей для надання допомоги всім городянам, які цього потребують.

11 березня 2016 рокуна ремонт "убитої" траси Н-11 Кривий Ріг - Миколаїв Кабмін виділив перші 100 мільйонів гривень.
11 березня 2016 року підлеглі чинного міського голови Кривого Рогу та кандидата на цю посаду були залучені до передвиборчої агітації свого керівника. Їхні імена та фото фігурували у роздаткових матеріалах, які активно поширювалися містом. Про це 0564 повідомляли у Громадянській мережі "Опора".Представники "Опори" звернулася за роз'ясненням ситуації, що склалася, до керуючої справами міськради Олени Шовгелі. Але і сам коментар Олени Миколаївни у своєму робочому кабінеті містив агітацію та ознаки порушення Закону України "Про місцеві вибори".
11 березня 2016 рокупланом дій щодо реалізації Національної стратегії в галузі прав людини на період до 2020 року, затвердженим розпорядженням Кабміну від 23 листопада 2015 року № 1393-р, планувалось до II кварталу 2017 року розробити законопроект щодо легалізації зареєстрованого громадянського партнерства – для різностатевих та одностатевих пар.
11 березня 2016 рокукандидатка на посаду міського голови Кривого Рогу Інна Іванченко презентувала свою передвиборчу програму.
11 березня 2017 року приватні компанії Кривого Рогу, які надають послуги з утримання будинків та споруд прибудинкових територій, оголосили про намір підняти тарифи майже вдвічі.
11 березня 2017 року у ході робочої наради щодо ремонту мосту через річку Інгулець у парку імені Ф.Мершавцева заступник міського голови Кривого Рогу Олександр Катриченко анонсував ремонт мосту:
«Міст – історичний, підвісний, на сталевих тросах. Вже виконані всі демонтажні роботи та починаються ремонтні. Цього року буде зроблено практично новий міст».

Анонсувалось, що у 2017 році буде реалізовано два великі проєкти з реконструкції мосту в парку імені Федора Мершавцева та шляхопроводу №50 Дніпровським шосе.
11 березня 2017 року співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили механізм присвоєння бізнесменами понад десять мільйонів гривень бюджетних коштів, виділених на ремонт автомобільних шляхів.
11 березня 2017 року у Кривому Розі відбулася акція, присвячена Шевченківським дням. Організаторами акції виступила Криворізька міська організація ВО "Свобода". Захід розпочався о 10-й ранку біля пам'ятника жертвам голодомору на вул.Лермонтова. Звідти учасники акції пройшли до пам'ятника Тарасу Шевченку, де відбувся мітинг. Організатори запрошували взяти участь усіх, хто серцем та душею з Україною, але, на жаль, біля пам'ятника великому Кобзарю було не більше 25 осіб.
11 березня 2017 року "Антитіла" зігріли криворіжців своїм "Сонцем". 10 березня, у Кривому Розі відбувся концерт відомого українського гурту "Антитіла". Дві години фанати гурту насолоджувалися не лише композиціями з нового альбому, а й хітами з минулих, які знає, любить та співає вся країна.

11 березня 2018 року "Тінь Сонця": Український фолк-метал-гурт "Тінь Сонця" побував у Кривому Розі в рамках у рамках ювілейного весняного туру. Відомі хіти "рок-артилеристів" поставили на вуха патріотично-творчий Кривбас.
Від початку повномасштабного вторгнення лідер гурту "Тінь Сонця" служить у лавах ЗСУ.

11 березня 2018 року НАТО включило Україну до країн-претендентів. Статус-претендента дає можливість державі, яка претендує поповнити ряди країн-учасниць та отримати ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО).
11 березня 2018 року Дніпропетровщина увійшла до ТОП-3 регіонів із найвищою ціною на сало.
11 березня 2019 року під час опалювального сезону 2018-2019 рр. під час "штабу по зимі" головний інженер "Криворізької теплоцентралі" Максим Кустарєв заявив, що понад 20 об'єктів підприємства є аварійними. За його словами, окрім проблем із фінансуванням, існують проблеми з обладнанням, яке застаріло та потребувало ремонту.

11 березня 2019 року у Кривому Розі від початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло 103 повідомлення про порушення виборчого законодавства. Після перевірки заяв, правоохоронці за фактами, що підтвердилися, склали 21 протоколів про адмінпорушення.
11 березня 2019 рокуу поліції Кривого Рогу розпочали службове розслідування за фактом того, що їхній співробітник мало не спалив живцем бездомного пса.

11 березня 2020 року ГО "Громадський контроль" опублікував прізвища прокурорів Дніпропетровщини, які не склали іспити. В опублікованих списках були і відомі криворіжцям прізвища.
Згодом стало відомо, що колишній "пающій прокурор" з Кривого Рогу, а нині нардеп від "Слуги народу" Владлен Неклюдов попросив повторно протестувати прокурорів, які провалили іспит, тому що вони ... втомилися.
11 березня 2020 року стало відомо, що через коронавірус Кабінет міністрів запровадив карантин у межах усієї України з 12 березня до 3 квітня.
Кабмін запровадив карантин у навчальних закладах. Також було прийнято рішення запровадити обмеження на проведення масових заходів, у яких заплановано участь 200 та більше осіб. Але це не стосувалось заходів державної потреби. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Рекомендації Міністерства освіти і науки.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно назвала коронавірус COVID-19 пандемією загальносвітового масштабу.
11 березня 2021 року слідчі Криворізького відділу СБУ проводили санкціоновані судом обшуки у 2-й міськлікарні. Обшуки були пов'язані з кримінальною справою, яку було порушено за ч.3. ст.191 ККУ.
11 березня 2021 року у Кривому Розі через коронавірус на дистанційне навчання перейшли три школи та дитячий садок.
На цей час у Кривому Розі з підтвердженим діагнозом Covid-19 лікувалось – 1103 пацієнти, з них – 801 пацієнт лікувався вдома. В інфекційній лікарні Кривого Рогу лікуються 139 пацієнтів. Із встановленим діагнозом коронавірус – 81, з підозрою – 53.
11 березня 2021 року ми писали, що увечері 8 березня юрист профспілки "Свобода Праці" Ігор Токовенко повідомив, що на ПівнГЗК сталася велика аварія - зіткнулися вахтовий автобус та потяг. Внаслідок ДТП постраждали 5 працівників. Поліція порушила кримінальну справу за цим фактом.

2022
11 березня 2022 року на кордоні Херсонської й Дніпропетровської областей були ворожі підрозділи. Вони перебувають доволі близько до Кривого Рогу, особливо до Інгульця й Широкого. Про це повідомляла прес-служба Криворізького міськвиконкому.
11 березня 2022 року стали відомі ультимативні вимоги путіна до України:
- Відмова від руху до НАТО.
- Визнання Україною Криму російським.
- Визнання Україною незалежності ДНР та ЛНР в адміністративних межах областей.
- "Денацифікація".
- "Демілітаризація України".
11 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні спростував поширювану росією інформацію про розробку Україною хімічної та іншої зброї масового ураження.
11 березня 2022 року тривала п’ятнадцята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Сили оборони України давали гідну відсіч та стримували наступальну операцію збройних сил рф на всіх напрямках.
11 березня 2022 року, о 06:10, ворог наніс удари по Новокодакському району Дніпра - всього три авіаудари. Влучання - поблизу дитячого садка і багатоквартирного житлового будинку та влучання у двоповерхову взуттєву фабрику з послідуючим горінням.
Згодом у Дніпрі уточнили деталі на пресконференції, де також заявили, що проникнення ворожих військ на Дніпропетровщину не зафіксовано.

11 березня 2022 року "Друга армія світу - бутафорія!" - Генштаб показав екіпірування русні.
11 березня 2022 року Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила про відкриття гуманітарних коридорів та маршрутів евакуації.
Увечері вона проінформувала про результати роботи гуманітарних коридорів.
11 березня 2022 року СБУ оприлюднила відео "Фейкова імперія зла вже розсипається".
11 березня 2022 року Генштаб ЗСУ повідомив, що за останню добу знищено 266 рашистських окупантів та 18 танків.
11 березня 2022 року Міністерство закордонних справ України інформує про оперативну обстановку на дипломатичному фронті через російське вторгнення станом на 10:00.
11 березня 2022 року На Чернігівщині українські Воїни звільнили 5 населених пунктів від кацапської орди.
11 березня 2022 року Генштаб ЗСУ повідомив, що головними напрямами зосередження зусиль противника залишаються Київ та Маріуполь, та просування в напрямку Кривого Рогу.
11 березня 2022 рокуГенштаб ЗСУ повідомив, що від початку відкритого вторгнення Росія випустила 328 оперативно-тактичних ракет наземного і морського базування типу “Іскандер” і “Калібр” по мирних містах і селах України.
11 березня 2022 року Головне управління розвідки Міноборони повідомляє, що путін готує теракт на ЧАЕС.
11 березня 2022 року Командувач Сил спеціальних операцій звернувся до Воїнів ССО: "Нищіть окупантів з усією люттю, на яку ми здатні!".
11 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський звернувся до українського народу:
"Коли захищаємо свободу, маємо бути кожен як повноцінна армія. Робити на своєму місці все, що можеш, щоб отримати результат, на який ми всі заслуговуємо. Щоб здобути перемогу".
11 березня 2022 року в СБУ повідомили про випадки, коли уродженці України виконують злочинні накази керівництва росії. Один з таких випадків - син з окупованого Криму бомбив літаком власну матір на Полтавщині.
11 березня 2022 року Верховна Рада України заявила про провокацію рф: російські літаки зайшли на територію України, розвернулись і нанесли вогневе ураження по білорусі.
Цього ж дня Міністр оборони звернувся до білоруського народу і попередив про серію кривавих провокацій, яку готують російські війська.
Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, після першого раунду переговорів у Москві Путін і Лукашенко зробили по одному дзвінку. Не виключалось, що вони могли віддати такі розпорядження: Путін — здійснити провокацію, обстріл російськими літаками в районі ДКУ з боку України білоруської території; Лукашенко — готувати вторгнення ЗС РБ в Україну.
За попередніми даними, білоруські війська могли бути залучені до вторгнення вже 11 березня о 21.00.
11 березня 2022 року група окупантів із 10 осіб викрала мера Мелітополя (Запорізька область) Івана Федорова, який відмовився від співпраці з ворогом.
11 березня 2022 року Володимир Кличко звернувся до росіян, які ще здатні мислити.
11 березня 2022 року антипутінська коаліція запроваджувала нові санкції, які ще більше мали поглибити економічну ізоляцію рф.
11 березня 2022 року Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив про знищення ворожого пункту управління на Київському напрямку.
11 березня 2022 року голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук повідомив, що на підступах до кордонів Дніпропетровщини - тиша. З усіх сторін регіон захищений.
2023
11 березня 2023 рокурозпочалася 381-ша доба російського широкомасштабного вторгнення. Протягом минулої доби противник завдав 29 авіаційних та 4 ракетних удари по Донецькій області. Минулої доби наші воїни відбили понад 100 атак ворога на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Про це повідомляв Генштаб ЗСУ.
11 березня 2023 року Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» з 29 березня розриває договір безоплатного користування з УПЦ (МП).
11 березня 2023 року 10 березня Україна прощалася зі своїм Героєм - Дмитром Коцюбайлом ("Да Вінчі"). У своїх спогадах журналіст Юрій Бутусов написав і показав (відео нижче) , що у березні 2022-го загін "Да Вінчі" висадив у повітря склад боєприпасів ворога на підступах до Кривого Рогу.

"Да Вінчі". Фото з Facebook Юрій Бутусова
11 березня 2023 року Президент США Джо Байден та президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у спільній заяві за підсумками зустрічі підтвердили єдність у солідарності з Україною у її боротьбі проти російської агресії. Йшлося про те, що Європа і США підтримуватимуть нашу країну стільки, скільки буде потрібно.
(Після перемоги на виборах у США Дональда Трампа сьогодні, у 2025 році, бачимо, як у політиці США все пішло шкереберть, від чого виникли загрози не лише для України, але й для інших країн світу).
11 березня 2023 рокуВолодимир Зеленський відповів на електронну петицію № 22/170958-еп «Офіційно перейменувати назву «росія» на «московія». Замінити термін «російський» на «московський», «російська федерація» на «московська федерація».

11 березня 2023 року була перша річниця створення Криворізької окремої бригади територіальної оборони. Минув рівно рік, як бригада почала боротьбу з російськими загарбниками.

11 березня 2023 рокуПерший окремий батальйон Криворізької окремої бригади тероборони відзначив річницю з дня створення.
11 березня 2023 року Бельгійський парламент визнав Голодомор геноцидом українського народу.
11 березня 2023 року заявляв, що основною метою противника досі залишається вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.
11 березня 2023 року ми писали, що криворіжець увійшов до складу команди 28-ї Української Антарктичної експедиції. Це - дизеліст Сергій Попрієнко.

11 березня 2023 року російська злочинна влада продовжувала примусову паспортизацію населення окупованих територій Донеччини і Луганщини.
2024
11 березня 2024 року фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» здобув премію «Оскар». Він отримав звання найкращої документальної стрічки року. Це перший «Оскар» в українській історії.

11 березня 2024 року Генштаб ЗСУ повідомляв про загальні бойові втрати ворога:

11 березня 2024 року ми писали, що в межах змагань військових ветеранів у Лас-Вегасі українська команда перемогла у турнірі з волейболу сидячи.

На цих самих змаганнях ветеранів у Лас-Вегасі криворіжець Назар Лозовий побив свій власний рекорд та виборов 3 медалі.

11 березня 2024 рокуГенштаб ЗСУ повідомив, що підрозділами ракетних військ завдано ураження по 2 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, ЗРК “Бук-М1” та радіолокаційному комплексу 1Л219 “Зоопарк”.
11 березня 2024 рокуактивістки ініціативи "Місто Героїв", рідні загиблих захисників України, громадські діячки розповіли про тих, чиї імена варті увічнення у назвах вулиць і парків Кривого Рогу.
Державні та міжнародні свята та пам'ятні дати 11 березня:
Всесвітній день сантехніка відзначається 11 березня щороку за ініціативою Всесвітньої ради сантехніків. Цей день має на меті привернути увагу до важливої ролі сантехніки в забезпеченні здоров'я, безпеки та сталого розвитку нашого суспільства. Він також сприяє поширенню знань про водозбереження та ефективне використання водних ресурсів.
День відновлення незалежності Литви (від Радянського Союзу, 1990).
Цей день в історії:
1931 — у СРСР заборонили продавати та ввозити Біблію.
1990 — на своєму першому засіданні новообрана Верховна Рада Литовської РСР, більшість в якій отримали прихильники «Саюдісу», ухвалила Акт про відновлення незалежності Литви.
1997 — Україна і Молдова проголосили створення митного союзу.
2020 — ВООЗ оголосила про пандемію COVID-19.
Цього дня народилися:
1775 — Василь Анастасевич, український бібліограф, книгознавець, письменник і перекладач.
1816 - Олександр Афанасьєв (Чужбинський), письменник і етнограф.
1848 — Георгій Афанасьєв, міністр закордонних справ часів Гетьманату.
1863 — Володимир Липський, український ботанік, академік, президент ВУАН.
1895 — Василь Чучупак, військовий і громадський діяч часів Української революції, головний отаман Холодноярської Республіки.

Василь ЧУЧУПАК — головний отаман полку гайдамаків Холодного Яру. Вчитель за освітою, який узяв до рук зброю, щоб боронити рідну землю. Борець за українську незалежність та захисник селянин. Природжений лідер, якого любили друзі й боялися вороги. Борець із зайдами, які зазіхали на багатства його рідного краю. Талановитий організатор та отаман для своїх козаків. До останнього подиху був вірний гаслу «Воля України або смерть», вишитому на прапорі гайдамаків Холодного Яру.
«Лише одна родина Чучупаків склала на жертовник Батьківщини життя п'ятьох синів. Холодний Яр дав десятки вогненних прикладів героїзму, якими не кожна нація може похвалитися». Юрій Горліс-Горський
«Изъ главарей среди крестьянъ особенно популяренъ Чучупакъ... Чучупакъ — идейный самостійникъ, опирается на деревенскую интеллигенцію и крестьянство; строго преслѣдуетъ у себя грабежи и пытается создать дисциплинированную армію»
(уривок із зведення розвідки тилу військ Київської області ЗСПР).
(За матеріалами, оприлюдненими на Facebook - сторінці "Визвольні змагання").
1917 — Степан Пап, український релігійний і громадський діяч, історик, один із організаторів Пласту на Закарпатті.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News