
"Сарана - дуже поживна і багата на білок їжа": українці знайшли застосування надокучливим комахам

Фото: 0564.ua
У пік поширення сарани українці вигадали новий бізнес. Комах продають для риболовлі, на корм птахам та шеф-кухарям ресторанів. За одну особину в інтернеті просять від 9 до 12 гривень, пропонують її живою, сушеною та замороженою. Дехто навіть готує з неї делікатеси.
Як і де придбати таку сарану та чи можна її вживати людям — пише Суспільне.
Продавець, за номером в одному з оголошень, нашим журналістам розповів: сарану наловив власноруч у Запоріжжі. Просить по 12 гривень за одну штуку та запевнив, що комах відправить якнайшвидше.
"Ми наловили її, у нас її в Запоріжжі вистачає. Така, як медведка, здорова. Як коник, розміром, така вона, як палець виходить. Я для риболовлі її продаю. Вона не травлена, нічого. В нас тут в Запорізькій області буквально нашестя. Як багато будете брати, навіть по десять (гривень за штуку, — ред.) вам зроблю, надішлю, жива буде. Все в ящик запакую, чи в пляшку пластикову, без проблем", — сказав продавець комахи з інтернету.
Крім риболовлі, сарану купують на корм птахам. За словами, орнітологині Вероніки Конькової, це делікатес для боривітрів, сов, сорок, ворон та інших пернатих. Адже в сарані висока концентрація білка.

Оголошення про продаж сарани. Cкриншот з OLX
"Курячі не відмовляться від такої підкормки. Тому що сарана — це дуже поживна і багата на білок їжа. І вона достатньо велика, аби насититися нею достатньо швидко", — розповіла фахівчиня.
Однак сарана, яку продають зараз, може бути отруйною, попередила орнітологиня. Поля, де харчується комаха, обробляють інсектицидами.
"Птах також отруїться, в нього будуть розлади травлення і залежно від того, яка саме отрута була в сарані, то прояви на центральну нервову систему, на печінку, нирки і так далі", — додала Вероніка Конькова.
В українському тіктоці вже ширяться різноманітні рецепти приготування сарани. Користувачі соцмереж зазначають: комаха виходить смачною, а приготування її не потребує багато зусиль.
За словами ентомологині Вероніки Махіної, сарану дійсно можна їсти. В країнах південно-східної Азії ця страва — звична. А ще — сарана корисніша для здоров'я, ніж вирощені на фермах тварини.
"Використовують всілякі антибіотики, які нам краще не споживати. А це — цілком природна істота. Ми маємо ще купу всіляких корисних елементів. Це добре для волосся, нігтів", — пояснила ентомологиня.
У сарані міститься до 25 грамів білка на 100 грамів комах, кажуть біологи. А ще жири, мінерали та вітаміни.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News