
На Дніпропетровщині дозволили рибалити на річках - які види риби не можна ловити, - ПЕРЕЛІК

Цього тижня, з 20 травня, на переважній більшості річок та їх кореневих водах (за винятком водойм басейну Чорного і Азовського морів) закінчилася весняно-літня нерестова заборона на вилов риби.
Отже, відтепер рибалки, які полюбляють посидіти з вудкою біля річок, мають можливість насолодитися своїм улюбленим хобі, повідомляє Рибоохоронний патруль Дніпропетровської області.
Утім, щоб отримати задоволення від перебування на риболовлі на таких ділянках і мимоволі не стати браконьєром, важливо пам'ятати про дотримання Правил любительського рибальства:
- спосіб лову: дозволено ловити вудками та спінінгами з використанням штучної або природної принади, але не більше 7 гачків на особу;
- вимірювальні інструменти: рибалки повинні мати при собі засоби для вимірювання довжини та маси виловленої риби для самоконтролю;
- добова норма вилову: 3 кг риби + 1 особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову, зокрема для внутрішніх водойм:
- Сом – 80 см
- Щука – 50 см
- Судак – 42 см
- Білизна – 30 см
- Головень, чехоня – 24 см
- Синець – 22 см
- Лин, рибець – 20 см тощо.
Детальний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів можна знайти в Додатку 1 до Правил.
Не обмежується вилов таких видів риби:
- атерини,
- верховодки,
- карликового американського сома,
- ротаня-головешки,
- сонячного окуня,
- тюльки
- чебачка амурського.
Заборонено виловлювати види риб, які занесені до Червоної книги України:
- харіус європейський,
- дунайський та чорноморський лососі,
- вирезуб причорноморський,
- марена дніпровська,
- в’язь,
- підуст,
- карась золотий,
- стерлядь,
- білуга,
- осетер,
- севрюга та інші.
Варто пам’ятати і про триваючу нерестову заборону на вилов водних біоресурсів в інших рибогосподарських водних об’єктах України (водосховищах, зокрема каскаду Дніпра, ставках, лиманах тощо). Риболовля у цих водоймах дозволяється лише з берега, за межами нерестовищ, гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Перелік нерестовищ (заборонених для вилову зон) наведений у наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства за посиланням.
"Збираючись на риболовлю, не забудьте також ознайомитися з додатковими обмеженнями, які можуть бути встановлені на риболовлю у вашому регіоні у зв'язку з воєнним станом", - йдеться у повідомленні.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News