• Головна
  • Кривий Ріг - непрозорий, але на межі з частково прозорими містами - Рейтинг прозорості - 2024
14:44, 20 травня

Кривий Ріг - непрозорий, але на межі з частково прозорими містами - Рейтинг прозорості - 2024

Скрін відео Transparency International Ukraine: під час презентації Рейтингу прозорості - 2024

Скрін відео Transparency International Ukraine: під час презентації Рейтингу прозорості - 2024

Кривий Ріг опинився серед непрозорих міст у Рейтингу прозорості міст під час повномасштабної війни у 2024 році, створеному за результатами досліджень Transparency International Ukraine.

Аналітики оцінили 100 муніципалітетів з 21 області України за 70 критеріями, повідомляється на сайті Transparency International Ukraine.

Лідер Рейтингу — Чернівці. Місто отримало 84,5 бала зі 100 можливих завдяки суттєвому прогресу — 27,1 відсоткових пунктів за рік.

На другому місці – Вінниця з 81 балом, а на третьому Луцьк (76 балів).

Середній рівень прозорості 100 міст — 41,6%. 

Середній рівень прозорості великих міст найвищий — 59,1%, середніх — 41,7%, а малих — 33,2%. 

У десятку найкращих увійшли сім обласних центрів та три інших міста. Крім п’яти прозорих, це частково прозорі Біла Церква (69), Миколаїв (68), Кропивницький (67,5), Дрогобич (66) та Хмельницький (64,5).

Кривий Ріг - непрозорий, але на межі з частково прозорими містами - Рейтинг прозорості - 2024, фото-1

Проте серед 100 досліджуваних 72 міста все ще залишились непрозорими. Найгірші результати продемонстрували Конотоп (11 балів зі 100 можливих), Могилів-Подільський (15,5) Золочів (16), Хуст (16,5), Білгород-Дністровський (17,5), Південне і Вишневе (по 19,5), Самар (21,5), Глухів та Ізмаїл (по 22,5).

Найгірше міста впорались зі сферами: послуги громадянам – 67% повних невиконань, комунальне майно та земля – 61,1%, кадрова політика та доброчесність – 60,3%.

Кривий Ріг - непрозорий, але на межі з частково прозорими містами - Рейтинг прозорості - 2024, фото-2

Сталі лідери прозорості 2017–2024 років

За результатами досліджень прозорості 2017–2024 років  виокремили п’ятірку найуспішніших міст за весь період. Відібрали її за сукупністю трьох критеріїв: загальний рівень прозорості міст, динаміка змін протягом років і частота потрапляння до п’ятірки лідерів прозорості кожного року.

Йдеться про Львів, Дрогобич, Тернопіль, Маріуполь та Вінницю.

Кривий Ріг - непрозорий, але на межі з частково прозорими містами - Рейтинг прозорості - 2024, фото-3

Також аналітики дослідили дані за 8 років оцінювань, що дало змогу розмежувати реальний вплив і формальні ознаки, виявити справжні рушії змін і зрозуміти, як на прозорість впливають системність роботи, умови війни та адаптивність місцевого самоврядування. 

Один з висновків –  існує помірний зв’язок між фінансовою спроможністю міст, кількістю населення чи регіоном. Водночас взагалі не помічено залежності рівня прозорості та кількістю тривог. Найбільше рівень прозорості міст залежить від політичної волі керівництва і системності, тяглості зусиль, яких докладають, щоб впроваджувати відповідні механізми.

Водночас з’ясувалось, що прозорість – важлива складова стійкості громад, і ті муніципалітети, в яких систематично працювали над її підвищенням до повномасштабного вторгнення, змогли ефективніше протистояти викликам війни та адаптуватись до нових умов.

Програма розробила рекомендації для міст, які допоможуть підвищити їхню прозорість в умовах війни та сприятимуть успішній євроінтеграції України.

Серед них:

  • Регулярно і завчасно анонсувати засідання ради, виконкому та постійних комісій, оприлюднювати їхні протоколи і рішення, а також забезпечити трансляції цих подій.
  • Поширювати інформацію про ухвалені муніципалітетом рішення щодо надання компенсацій за пошкоджені або знищені об’єкти нерухомого майна.
  • Оприлюднювати титульні списки на проведення капітального та поточного ремонту, будівництва, реконструкції та благоустрою; перелік земельних ділянок комунальної власності, що пропонуються для передачі у власність громадян та юридичних осіб або для надання в користування; реєстр об’єктів рухомого майна, що перебуває в комунальній власності
  • Розробити алгоритм доступу громадян до відкритих пленарних засідань міської ради.
  • Налагодити належний процес публікації відкритих даних, схвалити відповідні документи та процедури, також розробляти сервіси на основі якісних і своєчасно оприлюднених наборів відкритих даних, які оприлюднює ОМС.
  • Забезпечити безперебійну роботу платформи електронних петицій і належним чином модерувати їх та відповідати на них.
  • Запровадити електронну систему реєстрації заяв на квартирний облік, а також до комунальних закладів освіти.
  • Публікувати повну та своєчасну інформацію про вакансії, конкурси на заміщення посад та можливості стажування для молоді.
  • Забезпечити прозорий облік та розподіл гуманітарної допомоги, що надходить муніципалітетам.
  • Розробити та впровадити власний інструмент запобігання корупції, а також призначити орган або посадову особу, відповідальну за моніторинг етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування.
  • Створити самостійний орган з внутрішнього контролю та аудиту діяльності підрозділів міської ради і оприлюднювати результатів перевірок.
  • Ухвалити важливі стратегічні документи, зокрема Муніципальний енергетичний план і План відновлення та розвитку територіальної громади.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #прозоріМіста
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...