Головними при виборі електричних водонагрівачів є його технічні характеристики.

Об'єм бойлера розраховується залежно від кількості споживачів, а так само з обліком для яких потреб використовуватиметься гаряча вода.

Головними технічними параметрами є умови роботи бойлера, його потужність, ну і звичайно матеріал корпусу нагрівача. Якщо збираєтеся купити бойлер, враховуйте ці характеристики.

За потужність відповідає тен. Електричні водонагрівачі працюють за принципом електричного чайника. Чим потужніше нагрівальний елемент - тен, тим швидше він нагріває воду. Проте підібрати модель потрібної потужності на практиці не так-то просто.

Для нагріву 15 л холодної води до температури 60°Із за допомогою тена потужністю 1-1,5 кВт пристрою буде потрібно від 1 до 1,5 години. 100 літрів рідини можуть бути нагріті за 3,5-5 години - для цього знадобиться нагрівальний елемент на 2-3 кВт.

Точні дані можна упізнати в інструкціях до електричних водонагрівачів. При виборі потужності бойлера важливо пам'ятати, що додому виділяється всього 7-10 кВт потужності за однофазною схемою, і зняти ці обмеження або організувати додаткове введення живлення неможливо. У такому разі доведеться відмовитися від потужного водонагрівача, оскільки підвищене навантаження на мережу призводитиме до постійного відключення автомата захисту. При об'ємі бака 15 л потужність нагрівального елементу складатиме приблизно 1 кВт, при об'ємі 30-50 л - 1,5 кВт, при 80-100 л - 2 кВт і більше, ну а при 200 л накопичувальні водонагрівачі нерідко оснащуються тенами на 5-6 кВт.

Треба знати витрату води в хвилину. Наприклад, для миття посуду вимагається 3-4 літрів в хвилину. Найбільше вимагається для душу: 6-8 літрів в хвилину. Щоб приблизно зрозуміти, яка потужність водонагрівача потрібна для нагріву води при такому потоці до 30°З, просто помножте необхідну витрату на 2.

Виходить: для посуду потрібний тен із зразковою потужністю в 6-8 кВт, для душу - з потужністю в 12-16 кВт. Оптимальним співвідношенням ціни і якості буде купівля бойлера з внутрішньою поверхнею з емалі і склофарфору. Але у них теж є свої недоліки. Це чутливість до різких перепадів температур. У таких ситуаціях може виникнути тріщина. Якщо не виставляти температуру більше 60°З, то вірогідність виникнення тріщин зменшується. Коли поступаєш таким чином, кількість води, яка використовується, зростає і вам може знадобитися бойлер більшого об'єму.

Ціна бойлера з нержавіючої сталі і з титановим напиленням буде ще вища. Але все таки їх переваги заслуговують на увагу - це довший термін експлуатації і відсутність обмежень по температурі.