Дуже часто між власниками житла виникають спори щодо визначення порядку користування квартирою. Це трапляється між родичами, що мають загальне житло, колишнім подружжям, між власниками, які є чужими один одному людьми, але володіють частками в розглянутому житло. Коли спір неможливо вирішити самостійно, шляхом мирного договору, відповідне рішення - звернення до експерта, який проведе процедуру визначення порядку користування житловим приміщенням.

Кожний громадянин України має власні житлові права. Але зовсім не кожен знає, як ці права застосовуються на практиці, в чому їх особливість, і як дотримати всі тонкощі процедури, не порушивши при цьому права іншої людини. Конфлікт щодо визначення порядку користування квартирою в основному виникає від незнання власних прав, брак досвіду й через відсутність розуміння між власниками.

В Україні, поряд з розділом майна, юристи часто стикаються з питаннями визначення порядку користування. До експертів звертаються власники, які мають в розглянутому житловому приміщенні рівні частки. При цьому, основна причина непорозуміння криється в тому, що кімнати в квартирі різняться за площею і навіть маючи рівні частки у майні, користуватися більшою буде все ж хтось один. Якраз суперечка про визначення порядку користування між власниками полягає у встановленні права користування більшою з кімнат. Неприязнь, несприятлива емоційна обстановка тільки підсилюють напругу.

Важливо знати, що кожен власник має право наполягати на грошове відшкодування (якщо йому не була встановлена ​​належна частина квартири). Так, наприклад, нерідкі випадки, коли власник більшої з кімнат у квартирі, доплачує іншому власнику за "відсутні метри". Така спірна ситуація цілком може вилитися в судовий розгляд. Але заощадити гроші і нерви можна, звернувшись до компетентного експерту з питань визначення порядку користування житловим приміщенням. Він буде керуватися чинним законодавством, а не емоціями.

Важливо знати, які параметри враховує суд, виносячи рішення про визначення порядку користування квартирою:

  • Яку частку в нерухомої власності має кожна зі сторін?
  • Як житлове приміщення використовувалося раніше?
  • Який був його порядок?
  • Планування квартири (суд може виділити ізольовану частину для користування, щоб власники не перетиналися).
  • Наявність в квартирі прохідних і ізольованих кімнат.
  • Кількість власників квартири.
  • Чи має хтось із власників інше житло (на випадок, якщо, наприклад, один із власників зовсім не проживає у вказаній житловому приміщенні - спірному об'єкті)?

Якщо питання про визначення порядку користування торкнувся вас, збережіть свої сили і нерви, зверніться до незалежного експерта, який здійснить процедуру грамотно і з дотриманням всіх деталей. Де зробити незалежну експертизу у Києві, дивись на сайті www.ekspertiza.com.ua.