• Головна
  • Визначення порядку користування квартирою
11:26, 8 вересня 2015 р.

Визначення порядку користування квартирою

Дуже часто між власниками житла виникають спори щодо визначення порядку користування квартирою. Це трапляється між родичами, що мають загальне житло, колишнім подружжям, між власниками, які є чужими один одному людьми, але володіють частками в розглянутому житло. Коли спір неможливо вирішити самостійно, шляхом мирного договору, відповідне рішення - звернення до експерта, який проведе процедуру визначення порядку користування житловим приміщенням.

Кожний громадянин України має власні житлові права. Але зовсім не кожен знає, як ці права застосовуються на практиці, в чому їх особливість, і як дотримати всі тонкощі процедури, не порушивши при цьому права іншої людини. Конфлікт щодо визначення порядку користування квартирою в основному виникає від незнання власних прав, брак досвіду й через відсутність розуміння між власниками.

В Україні, поряд з розділом майна, юристи часто стикаються з питаннями визначення порядку користування. До експертів звертаються власники, які мають в розглянутому житловому приміщенні рівні частки. При цьому, основна причина непорозуміння криється в тому, що кімнати в квартирі різняться за площею і навіть маючи рівні частки у майні, користуватися більшою буде все ж хтось один. Якраз суперечка про визначення порядку користування між власниками полягає у встановленні права користування більшою з кімнат. Неприязнь, несприятлива емоційна обстановка тільки підсилюють напругу.

Важливо знати, що кожен власник має право наполягати на грошове відшкодування (якщо йому не була встановлена ​​належна частина квартири). Так, наприклад, нерідкі випадки, коли власник більшої з кімнат у квартирі, доплачує іншому власнику за "відсутні метри". Така спірна ситуація цілком може вилитися в судовий розгляд. Але заощадити гроші і нерви можна, звернувшись до компетентного експерту з питань визначення порядку користування житловим приміщенням. Він буде керуватися чинним законодавством, а не емоціями.

Важливо знати, які параметри враховує суд, виносячи рішення про визначення порядку користування квартирою:

  • Яку частку в нерухомої власності має кожна зі сторін?
  • Як житлове приміщення використовувалося раніше?
  • Який був його порядок?
  • Планування квартири (суд може виділити ізольовану частину для користування, щоб власники не перетиналися).
  • Наявність в квартирі прохідних і ізольованих кімнат.
  • Кількість власників квартири.
  • Чи має хтось із власників інше житло (на випадок, якщо, наприклад, один із власників зовсім не проживає у вказаній житловому приміщенні - спірному об'єкті)?

Якщо питання про визначення порядку користування торкнувся вас, збережіть свої сили і нерви, зверніться до незалежного експерта, який здійснить процедуру грамотно і з дотриманням всіх деталей. Де зробити незалежну експертизу у Києві, дивись на сайті www.ekspertiza.com.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...