• Головна
  • Дніпропетровщина серед регіонів, з яких найбільше скаржились на порушення мовного законодавства
12:22, Сьогодні

Дніпропетровщина серед регіонів, з яких найбільше скаржились на порушення мовного законодавства

Фото 0564.ua

Фото 0564.ua

У І кварталі 2026 року на адресу Уповноваженої із захисту державної мови Олени Івановської надійшло 659 скарг громадян щодо порушення Закону України “Про функціонування української мови як державної”. За аналогічний період 2025 року надійшло 646 скарг. 

Найбільше скарг на порушення мовного законодавства надійшло з Києва - 238 (36% від загальної кількості скарг), Одеської - 116 (18%), Харківської - 91 (14%) та Дніпропетровської областей - 61 (9%), повідомляється на Facebook-сторінці Уповноваженого із захисту державної мови.

Найчастіше порушення стосувалися:

  • інтернет представництв (повна або часткова відсутність української версії сайтів, завантаження за замовчуванням версії недержавною мовою) - 168 скарг (26%);
  • надання послуг (безпосереднє обслуговування) - 103 (17%);
  • зовнішньої реклами та інформації для загального ознайомлення (оголошень, вивісок) - 92 (14%);
  • сфери освіти - 52 (8%);
  • інформації про товари та послуги, цінників - 48 (7%);
  • медіа - 45 (7%);
  • органів влади - 36 (6%);
  • культури - 33 (5%). 
Дніпропетровщина серед регіонів, з яких найбільше скаржились на порушення мовного законодавства, фото-1

Інфографіка Уповноваженого із захисту державної мови

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #війна #державнаМова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення