
День Святої Трійці: про що це свято та як сьогодні відзначали П’ятидесятницю на Криворіжжі, - ФОТО

Сьогодні в Україні християни східного обряду відзначають Трійцю, яка у церковному календарі має дві назви: День Святої Трійці і П’ятидесятниця.
Відзначається це свято щороку в різні дати, через сім тижнів від Великодня, тобто на 50-й день після Пасхи, в неділю. А оскільки Великдень кожного року має різну дату святкування, то й П՚ятидесятниця також, повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на інформацію Православної церкви України.
Про зміст свята
Це велике дванадесяте свято повʼязане зі спогадом євангельської події зішестя Святого Духа на апостолів: на 50-й день по Воскресінню Христовому і на 10-й день по Його Вознесінню. З книги Діянь святих апостолів ми дізнаємося про те, що відбувалося тоді у Сіонській світлиці – кімнаті одного з будинків в Єрусалимі, де зібралися апостоли, найближчі учні Господа Ісуса Христа. Передання свідчить, що разом з ними була тоді і Мати Спасителя, Пречиста Діва Марія.
Зібралися разом апостоли з кількох причин. По-перше, це був день єврейської П’ятидесятниці, коли юдеї згадували дарування їм Закону Мойсея – знаменитих скрижалей з десятьма заповідями, які Бог дав пророку на горі Синай, та інших настанов Господніх. Сталося це на 50-й день після старозавітної Пасхи і виходу євреїв з Єгипту. По-друге, за десять днів перед святом їхній Вчитель вознісся на Небо, давши заповідь учням Своїм залишатися у Єрусалимі, доки не сповняться вони силою з неба (Лк. 24: 49).
Тож як звершення давнього синайського прообразу та виконання згаданої Христової обітниці, у день П’ятидесятниці на учнів Спасителя, зібраних на молитву, у вигляді вогненних язиків зійшов Дух Святий і наповнив апостолів. Саме тому це свято ми називаємо не лише П’ятидесятницею (як називалося і свято зі Старого Завіту), але також Днем Святої Тройці, бо цього дня довершилося Її одкровення у світі.
А ще в це велике свято можемо почути вітання з днем народження Церкви. Бо в день П’ятидесятниці Святий Дух зійшов не на якогось одного чи декількох апостолів, але на всіх них, коли вони були зібрані разом у Сіонській горниці. Коли Дух Святий у вигляді полум’яних язиків зійшов на учнів Христових, зібраних разом, то вони через це склали містичне Тіло Церкви, яке потім стало зростати. В той самий день свідки чуда П’ятидесятниці після проповіді апостола Петра у великій кількості увірували і долучилися до Церкви. Від того часу і до віку Дух Святий перебуває в Церкві, діє в ній і ніколи не відступає від неї.
П'ятидесятницею закінчується пасхальний період, і наступні після цього свята седмиці позначаються у богослужбовому календарі вже як «тижні після П'ятидесятниці».
Традиції
За традицією, на свято Тройці храми та оселі прикрашають зеленим вітчим й духмяними травами, щоби таким видимим знаком нагадати самим собі про животворчу дію Святого Духа. Зелений колір цього дня мають і ризи священнослужителів.
Цього дня зелене віття є не просто оздобою, воно символізує також розквіт та розвиток новозавітної Церкви, яка була заснована у велике свято П’ятидесятниці, День Святої Тройці.
Як сьогодні відзначали День Святої Трійці у парафії Великомученика і цілителя Пантелеймона в с.Вільне Криворізького району дивіться на фото та відео (нижче).
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News