
З нагоди Троїцької поминальної суботи представники УГКЦ та ПЦУ у Кривому Розі молилися за загиблих Захисників України, - ФОТО

Напередодні свята П՚ятидесятниці (Дня Святої Тройці), яке цьогоріч припадає на 8 червня, в суботу, 7 червня, у храмах християн східного обряду звершувались богослужіння та молилися за всіх від віку спочилих православних християн – отців, матерів, братів і сестер наших. Отже сьогоднішня субота - це Троїцька вселенська поминальна субота.
З цієї нагоди у Кривому Розі духовенством Української Греко-Католицької церкви та Православної церкви України були звершені панахиди на Алеї слави та у Секторі почесних військових поховань Центрального кладовища, повідомляє сайт 0564.ua.
Священники спільно з рідними загиблих героїв та небайдужими криворіжцями у спільній молитві просили Господа упокоїти душі спочилих у Царстві Небесному, де немає ні недуги, ні скорботи, ні зітхання, а є життя вічне.
Як зазначив адміністратор парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ Іван Талайло, така спільна молитва цього дня є обов'язком кожного українця і особливо кожного християнина. Адже люди, котрі пожертвували своїми життями заради того, щоб решта українців могла вільно жити, зробила найбільше, що могла.
"І тому ми у такий спосіб і до Бога звертаємось за них", - зауважив отець Іван, принагідно подякувавши нашим захисникам і захисницям за зроблене в ім'я України та її народу.
Додамо, що спочилих українських захисників сьогодні згадували у молитвах під час літургій. Віряни запалювали свічки, як видимий символ нашої любові і молитви. Подавали записки з іменами своїх спочилих родичів а також загиблих військових - рідних, знайомих, земляків. Священнослужителі зачитували імена під час богослужінь. У своїх промовах духовенство закликало у пам՚ять про померлих творити справи милосердя, допомагати нужденним, яких нині, під час війни, довкола так багато.
Про зміст Троїцької вселенської поминальної суботи:
Не випадково ця поминальна субота передує святій П՚ятидесятниці, спогаду сходження Духа Святого на апостолів, що вважається також днем народження новозавітної Церкви. Наріжним каменем для неї є віра у Христове воскресіння та як його наслідок – віра у загальне воскресіння мертвих. Тож напередодні П’ятидесятниці ми молитовно згадуємо всіх померлих не лише заради того, щоби вшанувати їхню пам’ять і їхнє минуле життя. Ми молимося про душі померлих тому, що до цього нас надихає віра у воскресіння.
Християни вірять, що як Христос помер і воскрес, так і всі наші померлі – воскреснуть. І щоби у цьому обіцяному Богом загальному воскресінні, коли буде Страшний суд, Господь був милостивим до померлих і прийняв їх у Царство Своє разом з праведними – віряни підносять за спочилих свої молитви. І роблять це не лише приватно, але всі разом, долаючи час і простір.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News