• Головна
  • Якість води на Криворіжжі: виявлено 7 відхилень за фізико-хімічними показниками
19:35, 17 травня

Якість води на Криворіжжі: виявлено 7 відхилень за фізико-хімічними показниками

Якість води на Криворіжжі: виявлено 7 відхилень за фізико-хімічними показниками

Протягом тижня з 9 по 15 травня в Дніпропетровській області було досліджено 149 проб питної води. Усі зразки відповідають мікробіологічним нормативам, але 35 із них — мали відхилення за фізико-хімічними показниками. Медики застерігають: через війну та можливі ризики для систем водопостачання, тому варто вживати лише кип’ячену або фасовану воду.

Державна установа «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжує щоденний лабораторний моніторинг питної води в умовах воєнного стану. З 9 по 15 травня 2025 року в різних районах Дніпропетровщини фахівці дослідили 149 проб води. Про це повідомляється на сайті обласного ЦКПХ.

 Населені пункти

Дніпропетровської області

кількість проб на мікробіологічні показникиз них не відповідають нормативамкількість проб на фізико-хімічні показникиз них не відповідають нормативам,                                                 за якими показниками
м. Дніпро, Дніпровський район210213 ( сума ТГМ, перманганатна окиснюваність,забарвленість, хлороформ)
м. Кам’янське,  Кам’янський район7071 ( окиснюваність перманганатна )
м Кривий Ріг, Криворізький район,170177 (сума ТГМ, дибромхлорметан, сухий залишок, забарвленість)
м. Нікополь, Нікопольський район7071 (окиснюваність перманганатна)
м. Марганець120122 (окиснюваність перманганатна)
м. Самар, Самарівський район707(окиснюваність перманганатна)
м.Павлоград, Павлоградський район140140
м. Синельниково7071(окиснюваність перманганатна)
м. Першотравенськ707(забарвленість)
м. Верхньодніпровськ8081 (перманганатна окиснюваність)
м. Жовті води7071 ( перманганатна окиснюваність)
 м. Апостолово7077 ( забарвленість, жорсткість)
смт Васильківка14014( хлориди, сухий залишок)
смт Царичанка14014(  присмак, сухий залишок, хлориди )
Всього по області149014935  (забарвленість, присмак, окиснюваність перманганатна, жорсткість, диброхлорметан, сума ТГМ, хлороформ,  сухий залишок, хлориди)

За результатами аналізів, жодна проба не мала мікробіологічних відхилень, тобто не виявлено збудників, які можуть спричинити інфекційні хвороби. Водночас 35 проб показали відхилення за фізико-хімічними параметрами — такими як забарвленість, перманганатна окиснюваність, вміст хлороформу, сухого залишку, жорсткість, дибромхлорметан та хлориди.

Найбільшу кількість відхилень зафіксували у:

  • Кривому Розі (7),
  • Апостоловому (7)
  • Царичанці (7).

Суттєві відхилення стосувалися переважно органолептичних та хімічних характеристик, проте показники залишаються в межах багаторічних спостережень і не мають аномального характеру.

Інформацію про результати перевірок надіслано органам місцевої влади, керівникам об'єктів водопостачання та Держпродспоживслужбі.

"На період воєнного стану, враховуючи нестабільність та  можливість виникнення різних непередбачуваних ситуацій, в тому числі і на системах водопостачання, з метою профілактики інфекційних і неінфекційних захворювань,  отруєнь, настійливо  рекомендуємо населенню області   вживати для питних потреб лише кип’ячену  або питну доочищену фасовану воду для збереження здоров’я і профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань", - закликали громадян в обласному Центрі.      

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #питнаВода #ДержавніСанітарніПравила #показникиВоди
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення