• Головна
  • Центри життєстійкості: перспективи розвитку мережі соціальних просторів на Криворіжжі обговорювали на засіданні круглого столу
Політичні новини
15:00, 13 березня

Центри життєстійкості: перспективи розвитку мережі соціальних просторів на Криворіжжі обговорювали на засіданні круглого столу

Політичні новини

Як створити Центр життєстійкості та організувати його роботу? Яка в цьому роль влади, громад й благодійників? Як знайти ефективний підхід до вирішення проблем різних груп населення?

Відповіді на ці питання шукали учасники засідання круглого столу під назвою: «Механізм створення соціального простору для кожного як складова розвитку ефективної системи соціальних послуг» від Криворізької міської організації партії «Слуга Народу».

До заходу долучились народний депутат, голова Криворізької міської партійної організації Юрій Корявченков, радниця Міністерства соцполітики Оксана Астрова, голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук, начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко, а також представники діючих Центрів життєстійкості, місцевого самоврядування, громад Криворіжжя, депутати рад різних рівнів від «Слуги Народу», члени міської партійної організації та всі небайдужі.

Круглий стіл став складовою програми зі створення Центрів життєстійкості, які, в свою чергу, є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської, що втілюється Міністерством соціальної політики.

«Ця ініціатива може надати допомогу тим, кому вона дійсно необхідна. Центри життєстійкості дозволяють наблизити соціальні послуги до людей. Важливо, щоб таких просторів ставало більше – на Криворіжжі, адже багато жителів потребують професійної та водночас чуйної підтримки», - зазначив Юрій Корявченков.

Спектр проблем, які потребують вирішення, наразі доволі широкий. Зокрема мова йде про підтримку й реабілітацію ветеранів, котрі намагаються наново пристосовуватись до цивільного життя, допомогу внутрішньо переміщеним українцям, яких тільки на Дніпропетровщині нині зареєстровано понад 450 тисяч.

«У нашому регіоні вже діє 12 таких Центрів. Їхні фахівці допомагають долати стрес, втрати, адаптуватися, підтримують дітей-сиріт та вчать дбати про психічне здоров’я. І ця мережа потребує розширення. Обговорили як це зробити на рівні держави, за підтримки Верховної Ради, адже необхідний буде великий пласт законодавчих змін на рівні Міністерства, області й місцевих спільнот. Як це зробити за кошти громад, коли бюджети обмежені, а війна ще триває», - розповів Микола Лукашук.

На Криворіжжі функціонують два таких центри - у Новопільській громаді та безпосередньо в Кривому Розі.

«Впевнений, що таких Центрів має бути більше, адже кожен і кожна постраждали психологічно від викликів воєнного часу, а українці - нація емпатичних людей, які вміють допомагати і підтримувати одне одного», - підкреслив Євген Ситниченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривий ріг #новини #0564ua #слуга народу #центри життєстійкості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...