
В Україні запустили електронну систему «єКоноплі»

З 10 березня Мінагрополітики запустило електронну систему єКоноплі. Основна мета системи - вдосконалення державної аграрної політики, відновлення лідерства України з вирощування технічних конопель та зниження можливих корупційних ризиків та ризиків зловживань.
«Новий сервіс єКоноплі сприятиме розвитку цієї галузі, адже застосування промислових конопель надзвичайно широке – від легкої і харчової промисловості до целюлозно-паперової. Коноплі - це високомаржинальна нішева культура, яка має широкі можливості для переробки», - цитує пресслужба Міністерства Віталія Коваля - Міністра аграрної політики та продовольства України.
Зазначається, що система єКоноплі інтегрується з державними реєстрами та системами, зокрема:
- Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР);
- Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (далі – ДРРП);
- Державним земельним кадастром (далі – ДЗК);
- Інформаційно-комунікаційною системою єРослинництво (Державним реєстром сортів рослин, придатних для поширення в Україні;
- Реєстром сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал).
Для реєстрації в Реєстрі необхідно:
- Підготувати лише КЕП.
- Подати заявку через електронний кабінет системи єКоноплі.
Реєстр промислових конопель було створено на базі Дія.Engine - платформи, запущеної Міністерством цифрової трансформації. Загалом платформою Дія.Engine уже користуються 23 держустанови, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.
Тепер підприємства, які займаються посівом, вирощуванням та переробкою конопель для промисловості, зможуть швидко й зручно:
- Реєструвати підприємство у сфері промислових конопель
- Реєструвати та управляти земельними ділянками
- Декларувати посіви та врожаї
- Вносити дані про лабораторні дослідження
- Шукати земельні ділянки та аналізувати посіви на інтерактивній мапі
Очікується, що реєстр промислових конопель мінімізує бюрократію та контакти із чиновниками, а отже, прибирає будь-яку можливість корупції та робить усі процеси прозорими.
Ознайомитись з реєстром можна за посиланням.
Реєстр реалізовано Міністерство аграрної політики та продовольства України в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України в межах Програма EGAP, що виконується Фонд Східна Європа за підтримки уряду Швейцарії. Також до програми долучився проєкт Європейського Союзу «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News
