• Головна
  • У Криворізькому районі перевірили якість питної води
20:15, 18 травня

У Криворізькому районі перевірили якість питної води

У Криворізькому районі перевірили якість питної води

Державна установа  «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України »  на період воєнного стану в країні продовжує здійснювати  щоденний лабораторний  контроль якості та безпечності  питної води за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками на території області  в межах  соціально – гігієнічного  моніторингу.

За період з 12.05.2023 по 18.05.2023 структурними підрозділами ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ » на території області досліджено 193  проби питної води   на відповідність до вимог Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» і «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру».

У Криворізькому районі перевірили якість питної води , фото-1

За мікробіологічними показниками всі досліджені проби питної  води відповідають встановленим нормативам.

У зв’язку з весняним водопіллям дещо погіршились органолептичні  показники ( смак, присмак, забарвленість, каламутність), інші фізико-хімічні показники  на рівні багаторічних значень, без аномальних змін. Інформації щодо результатів лабораторних досліджень питної води направляються керівникам об’єктів водопостачання, в органи місцевої ради і самоврядування та Держпродспоживслужбу.

На даний час Дніпропетровський обласний ЦКПХ продовжує здійснювати лабораторний контроль  якості питної води, що надається населенню області з водозаборів на Каховському водосховищі.

Додатково до планового періодичного контролю  та щоденного дослідження якості питної води на час воєнного стану, в населених пунктах, що забезпечуються з Каховського водосховища (Кривий Ріг, Нікополь, Марганець, Апостолово),  проводиться лабораторний контроль питної води на виході в мережу з насосно-фільтрувальних станцій Каховського водопровідного комплексу «Кривбасводопостачання», Радушанського водопровідного комплексу на Південному водосховищі   (яке забезпечується водою із Каховського водосховища через канал Дніпро-Кривий Ріг), КП «Покров-водоканал» та  КП «Лиман».

Станом на сьогоднішній день погіршення якості води, як по мікробіологічним, так і фізико-хімічним показникам лабораторіями нашої Установи не виявлено, значення показників без аномальних змін.                                                                           

ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» на період воєнного стану, враховуючи нестабільність та  можливість виникнення різних непередбачуваних ситуацій, в тому числі і на системах водопостачання,  і тим більше наразі в умовах весняного паводку та підтопленням деяких територій,  продовжує рекомендувати населенню області   вживати лише кип’ячену  або питну доочищену фасовану воду для збереження здоров’я і профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань. 

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #якістьВоди #питнаВода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...