• Головна
  • "Перетворення України на поліцейську державу": криворізький нардеп - серед авторів законопроєкту, проти якого застерігає громадськість
15:16, 23 лютого

"Перетворення України на поліцейську державу": криворізький нардеп - серед авторів законопроєкту, проти якого застерігає громадськість

Фото: ЦСД

Фото: ЦСД

Група депутатів з фракції “Слуга народу” на чолі з В’ячеславом Медяником подала законопроєкт, який пропонує запровадити систему відеомоніторингу стану публічної безпеки.

"Це означатиме тотальний відеонагляд за громадянами та збір їхніх персональних даних", - попереджає Центр спільних дій.

У Центрі спільних дій проаналізували законопроєкт і застерігають від його ухвалення через небезпеку перетворення країни на поліцейську державу.

Нардепи пропонують вести відеоспостереження за громадянами зокрема в публічних місцях, на підприємствах та обʼєктах житлово-комунальної інфраструктури. Усе це – заради національної та публічної безпеки, йдеться в проєкті.

За задумом авторів, до єдиної системи відеомоніторингу передаватимуть дані із центрального, регіонального і місцевих рівнів.

Підприємства, установи, організації усіх форм власності, а також фізичні особи повинні будуть надати доступ до своїх камер Міністерству внутрішніх справ.

Крім того, органи сектору безпеки й оборони (Міноборони, ЗСУ, поліція, Державна прикордонна й міграційна служби тощо), органи державної влади та місцевого самоврядування теж зможуть встановлювати пристрої, що передаватимуть фото й відео до системи МВС.

Система відеомоніторингу буде ідентифікувати людину за такими параметрами:

ім’я, дата й народження, стать;

інформація про місце проживання, громадянство або його відсутність;

відцифрований образ обличчя особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта.

Керівниця напряму національної аналітики Центру спільних дій Оксана Заболотна зауважує, що законопроєкт не встановлює чітких і обґрунтованих критеріїв для збору та використання даних про особу. “Загальне формулювання «в інтересах національної та публічної безпеки, економічного добробуту та прав людини» можна використати фактично в будь-якій ситуації. Навіть тоді, коли немає справжньої доцільності”, – додає аналітикиня.

За задумом нардепів, щоб ідентифікувати людину, система взаємодіятиме з державними реєстрами – демографічним, платників податків, системою біометричної верифікації, реєстром транспорту. Кожен, чиї персональні дані внесуть до системи відеомоніторингу, зможе ознайомитися з інформацією про себе. А зберігати ці дані можна буде до 15 років.

Аналітики Центру спільних дій підкреслюють, що законопроєкт встановлює тотальний, по суті – тоталітарний контроль за повсякденним життям мешканців держави.

На думку Оксани Заболотної, ці норми можна буде використати для згортання демократії та широкого спектра інших зловживань.

“Законопроєкт небезпечно розширює вплив МВС на все суспільство, перетворюючи країну на поліцейську державу. Демократичні країни не створюють механізмів тотального, перманентного і централізованого контролю за своїми громадянами, бо це посягає на їхню свободу й приватне життя”, – пояснює аналітикиня.

На додачу, встановлення камер органами влади потягне за собою значні видатки з державного бюджету, зазначає Оксана Заболотна.

У Центрі спільних дій рекомендують Верховній Раді відхилити законопроєкт.

Водночас ситуацію прокоментували у МВС.

«У першу чергу, я хочу зауважити, що система відеонагляду вже запроваджена і діє. А законопроєкт, зареєстрований у Верховній Раді, покликаний створити і впровадити єдині технічні та функціональні вимоги до побудови систем відеоспостереження і відеомоніторингу. Крім того, він покликаний забезпечити єдині правила інформаційного обміну між всіма суб'єктами, які будуть отримувати доступ до вказаних систем та інформації. Також буде врегульовано контроль за доступом до такої інформації», — сказав заступник Міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко у ефірі загальнонаціонального марафону.

Також заступник Міністра зазначив, що проєкт закону «Про Єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки» унеможливить використання в містах камер відеоспостереження з програмним продуктом країни-агресора та врегулює технічні вимоги.

Цікаво, що сам нардеп Медяник днями написав заяву про дострокове складання депутатських повноважень. 

"Перетворення України на поліцейську державу": криворізький нардеп - серед авторів законопроєкту, проти якого застерігає громадськість , фото-1

Взято з Телаграма Ярослава Железняка

Додамо, що серед авторів законопроєкту - і нардеп від Кривого Рогу Володимир Захарченко. Причому тут він - у одній компанії з одіозним Максом Бужанським.

Стежте за новинами в Telegram.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #законопроєкт #відеостеження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...