• Головна
  • Будівельна амністія в Україні: що це і хто може скористатися
Новини компаній
15:00, 3 січня

Будівельна амністія в Україні: що це і хто може скористатися

Новини компаній

Без відповідних дозволів неможливо здійснювати будівельні роботи, які включають зведення та подальше введення в експлуатацію об'єктів нерухомості. У разі, коли будівництво вже було проведено без дотримання законних процедур, існує можливість постфактум легалізувати об'єкт, скориставшись такою послугою, як будівельна амністія.

Будівельна амністія в Україні: що це і хто може скористатися, фото-1

Що являє собою будівельна амністія?

Будівельна амністія представляє собою процедуру, яка дозволяє легалізувати будинки побудовані без відповідних дозволів у період між 5 серпня 1992 року та 9 квітня 2015 року. Це стосується не тільки житлових будинків, а й дач, садових будиночків, прибудов, а також різноманітних господарських споруд. Використовуючи будівельну амністію, власники можуть офіційно зареєструвати свої самовільні споруди, що надає їм право продажу цієї нерухомості та укладення інших нотаріальних угод на законних підставах.

Розглядаючи етапи легалізації будівлі за програмою будівельної амністії, слід врахувати кілька ключових кроків.

  • Спочатку необхідно зайнятися виготовленням технічного паспорта. У такому паспорті буде поставлено відмітку про проведене обстеження всіх об'єктів, що були побудовані самовільно. Технічний паспорт інженер БТІ вносить в реєстр будівельної діяльності, тобто його реєструє.
  • Після цього йде процес заповнення, подачі та реєстрації декларації, який підтверджує, що об'єкт готовий до подальшого процесу його реєстрації.
  • Далі об'єкт нерухомості отримує свою поштову адресу (за потреби). Важливим у цій ситуації є видача відповідної довідки від органу місцевого управління.
  • Ну і фінальним етапом, звичайно ж, є реєстрація права власності. Необхідно подати документи для реєстрації об’єкта до державного реєстратора (ЦНАП) чи до будь-якого приватного нотаріуса.

Чому важливо зайнятися процесом легалізації самобуду саме з використанням будівельної амністії?

Легалізація самобудови за допомогою будівельної амністії має ключове значення з декількох причин. Перш за все, це дозволяє уникнути штрафів, адже наразі будівельна амністія є безстроковою. Тому важливо врегулювати всі формальності до можливих змін у законодавстві. Без легалізації через будівельну амністію, будь-який будинок не може бути проданим, подарованим, або переданим у спадок. Крім того, у випадку поділу або об'єднання земельних ділянок, вже не можна буде скористатися будівельною амністією. Також слід пам'ятати, що при захопленні об'єкта третьою особою без належної легалізації, власник може втратити можливість довести своє право власності, особливо якщо земельні ділянки не були оформлені або оформлені неправильно.

Хто допоможе з будівельною амністією?

Потребуєте допомоги у вирішенні питань, пов'язаних з будівельною амністією? Зверніться до документ-сервісу Unidoc, який можна знайти за посиланням. Цей сервіс надасть вам професійну підтримку у сфері оформлення нерухомості за програмою будівельної амністії та інших правових питань.Якщо Unidoc не працює у вашому регіоні, рекомендуємо звернутися до місцевих спеціалізованих компаній або безпосередньо до органів місцевого архітектурно-будівельного контролю за консультацією. Ці органи можуть надати вам необхідну інформацію та допомогу у розв'язання питань, пов'язаних із легалізацією будівель відповідно до чинного законодавства та місцевих нормативів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...