• Головна
  • У Кривому Розі суд задовольнив апеляцію прокурора, результатом стане новий розгляд старої справи проти активіста, - ФОТО, ВІДЕО
13:40, 19 листопада 2023 р.

У Кривому Розі суд задовольнив апеляцію прокурора, результатом стане новий розгляд старої справи проти активіста, - ФОТО, ВІДЕО

У Кривому Розі суд задовольнив апеляцію прокурора, результатом стане новий розгляд старої справи проти активіста, - ФОТО, ВІДЕО

Апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора Криворізької південної окружної прокуратури Олександра Бондарчука на ухвалу Дзержинського райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області від 1 червня 2023 року, якою кримінальне провадження від 23 жовтня 22015 року щодо обвинуваченого Антона Кравченка було закрито на підставі п.10ч.1 ст.284 КПК України (у зв'язку з закінченням строку досудового розслідування). Тепер суд першої інстанції має знову розпочати розгляд справи "Три в одному" проти криворізького активіста.

Про це повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку.

Продовження судового засідання по розгляду апеляції відбулось 16 листопада 2023 року у присутності судової охорони.

Апеляційну скаргу розглядала колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду у складі суддів Дмитра Круподері, Андрія Сєдих та Римми Залізняк (раніше усі троє суддів працювали у апеляційному суді Донецької області). Доповідачкою була суддя Залізняк.

У Кривому Розі суд задовольнив апеляцію прокурора, результатом стане новий розгляд старої справи проти активіста, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

На судове засідання прибули обвинувачений Антон Кравченко, його захисниця Галина Стригунова, апелянт - прокурор Олександр Бондарчук.

Також прийшли представники медіа та вільні слухачі.

У Кривому Розі суд задовольнив апеляцію прокурора, результатом стане новий розгляд старої справи проти активіста, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Відводу складу суду жодна зі сторін не заявляла.

Суддя Римма Залізняк повідомила, що минулого разу під час судового засідання вона доповідала зміст оскаржуваної ухвали та апеляційної скарги прокурора Бондарчука. Також було озвучено заперечення на апеляційну скаргу. Учасники судового засідання надавали свої  пояснення. В тому числі свою заяви про підтримку апеляційної скарги прокурора до апеляційної інстанції надали четверо потерпілих (по трьох епізодах, які були об'єднані у справу "Три в одному").

Суддя наголосила, що обвинувачений і сторона захисту повідомили про свою незгоду з апеляційною скаргою.

У Кривому Розі суд задовольнив апеляцію прокурора, результатом стане новий розгляд старої справи проти активіста, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Цього разу в суді мали відбутися судові дебати. Однак апелянт - прокурор Бондарчук заявив, що всі доводи він навів раніше і попросив скасувати ухвалу Дзержинського райсуду від 1 червня 2023 року через, начебто, неправильне застосування Закону України "Про кримінальну відповідальність та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.

Захисниця Галина Стригунова у дебатах, зокрема, пояснила, що  Дзержинським районним судом справа була закрита законно - на підставі чинної на той час статті 219 КПК України - у зв'язку з закінченням загального строку направлення обвинувального акту до суду. А саме: підозра була вручена 10 лютого 2016 року, при цьому прокуратура надала до суду обвинувальний акт (у кінцевому варіанті) у вересні 2016 року, тобто, загальний строк між оголошенням підозри і наданням обвинувального акту становив понад 6 місяців. Виходячи з положень статті 5 КПК "Дія Кодексу в часі", "процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення". Суд першої інстанції якраз і застосував чинне положення КПК на дату прийняття ухвали, яку прокурор оскаржує.

У Кривому Розі суд задовольнив апеляцію прокурора, результатом стане новий розгляд старої справи проти активіста, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

"За таких обставин я заперечую проти вимог прокурора. Вважаю, що ухвала суду першої інстанції є законною, мотивованою, відповідає принципам верховенства права, на що суддя вказує у своїй ухвалі, відповідно - не порушує положення КПК і відповідає загальним правам людини, передбаченим Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Тому я прошу ухвалу Дзержинського райсуду залишити без змін, а скаргу прокурора - без задоволення", - заявила Галина Стригунова.

Антон Кравченко підтримав свою захисницю і додатково жодних тез в дебатах не озвучував.

Після цього судді вийшли до нарадчої кімнати для прийняття рішення.

Результатом роботи суддів у нарадчій кімнаті стало задоволення апеляційної скарги прокурора Криворізької південної окружної прокуратури Олександра Бондарчука на ухвалу Дзержинського райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області від 1 червня 2023 року, якою кримінальне провадження від 23 жовтня 22015 року щодо обвинуваченого Антона Кравченка було закрито на підставі п.10ч.1 ст.284 КПК України (у зв'язку з закінченням строку досудового розслідування), а саме: ухвала Дзержинського райсуду скасована і призначено новий розгляд справи.

Ухвала суду апеляційної інстанції оскарженню у касаційному порядку не підлягає і є остаточно. Повний текст ухвали буде оголошено 21 листопада о 15:45 у приміщенні Дніпровського апеляційного суду.

Нагадаємо, у справі, яку ми умовно назвали "Три в одному" об'єднані у одне провадження три епізоди, пов'язані з громадською активністю криворіжця Антона Кравченка. Два епізоди - це, фактично, епізоди боротьби небайдужих криворіжців проти тиску представників місцевої влади на міську виборчу комісію під час виборів Криворізького міського голови у 2015 році та спроб фальсифікації результатів виборів, у тому числі через поширення політики розділення українського суспільства за регіональною ознакою (нагадаємо гасло, під яким прихильники тодішнього кандидата на міського голову Юрія Вілкула організували мітинг на його підтримку: "Крівой Рог - протів днєпропєтровскіх і львовскіх рейдеров" - ред.).

Третій епізод - про спробу перешкоджання діяльності журналіста (Антон Кравченко на той час був кореспондентом газети "Кривой Рог весерний"). Тоді Антон прибув до лісосмуги на Дніпровському шоссе, де незнайомі особи вирубували дерева і вантажили деревину у автівку з приватними номерами. Про це активісту і журналісту Кравченку повідомили жителі Кривого Рогу. Намагаючись зняти те, що відбувається на відео, Кравченко став об'ктом нападу особи, котра згодом у суді фігуруватиме у ролі потерпілого. 

Детально про справу "Три в одному" читайте у нашій спецтемі "Активність на гачку Феміди",  а саме у публікації "Захист: у справі криворізького автомайданівця належних доказів його вини немає, - ФОТО".

На фото: група криворіжців, котрі прийшли до суду підтримати Антона Кравченка

Пояснення захисниці Галини Стригунової

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #суд #антонКравченко #триВОдному
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Декілька років у Кривому Розі тривають судові засідання у справах, відкритих прокуратурою щодо криворізьких активістів. Причому кілька кримінальних проваджень з різних обставин було відкрито проти трьох активістів протягом одного дня, що наводить на думку про те, що таким чином у Кривому Розі можуть боротися з активністю громадян.
Оголошення
live comments feed...