• Головна
  • Як правильно купити квартиру на вторинному ринку?
Новини компаній
11:02, 20 березня 2023 р.

Як правильно купити квартиру на вторинному ринку?

Новини компаній

Більшість людей в Україні вважають за краще купувати квартиру на вторинному ринку. Роблять вони це через нижчі ціни, ніж на первинці, а також той факт, що вселитися можна відразу в готове житло, і не чекати закінчення будівництва. Як правильно купити квартиру на вторинному ринку, щоби не потрапити на шахраїв, розповідаємо далі.

Пошук квартири

Під час пошуку квартири можна звернутися до агентства нерухомості, розповісти їм свої вимоги до нерухомості. При цьому варіантів буде не так багато, тільки квартири, які продає агентство на даний момент.

Зараз пошук квартири краще починати з вивчення спеціалізованих сайтів з продажу чи купівлі нерухомості, посилання . На таких порталах можна знайти варіанти житла в будь-якому населеному пункті України, купити нерухомість через ріелтора або самостійно.

Вбудовані фільтри на сайтах-агрегаторах дозволяють швидко знайти потрібний варіант. Можна вибрати місто, його район, поверх, кількість кімнат, площу житла, обмежити діапазон цін. З відфільтрованих варіантів за описом і фото можна залишити ті, що найбільш сподобалися.


Якщо вас цікавить, як купити квартиру дешево, то розглядайте варіанти без ремонту, але врахуйте, що після угоди все одно доведеться вкладатися, щоб привести її в порядок. А це час і ті ж гроші, може менші. Зекономити при покупці можна, відмовившись від послуг рієлтора, але це навряд чи вдасться.

Вибравши кілька варіантів, спробуйте зателефонувати за оголошеннями, щоб домовитись про перегляд квартири чи будинку. Ви обов'язково потрапите на рієлтора, хіба що в оголошенні буде написано, що продає хазяїн. Навряд чи вам захочеться відмовитись від перегляду всіх цих варіантів нерухомості. Навіть знайшовши квартиру від господаря, ви не впевнені, як діяти далі. Тож може й краще скористатися послугами осіб, які щодня проходять зі своїми клієнтами процедуру купівлі-продажу нерухомості.

Підготовка до угоди

Якщо ви визначилися з вибором і готові купити квартиру, потрібно перевірити її на юридичну чистоту. Можна знайти юриста, котрий допоможе це зробити.

Перевірка на юридичну чистоту квартири включає:

  • перевірку правовстановлюючих документів на квартиру;

  • перевірка особи власника;

  • наявність прописаних неповнолітніх дітей;

  • чи знаходиться квартира у заставі чи під арештом.

Якщо все нормально і квартира юридично чиста, то нотаріус укладає попередній договір купівлі-продажу у нотаріуса. У ньому прописуються всі аспекти угоди: дата, вартість, розмір застави.

Продавець до угоди має виписати всіх із квартири, зняти військовозобов'язаних з обліку, взяти довідки про відсутність заборгованості за комунальні послуги. Покупець вносить заставу на знак серйозності своїх намірів. Якщо він потім передумає, застава залишається продавцю. Якщо передумає продавець, він повинен повернути покупцю заставу в подвійному розмірі.

Проведення угоди

У призначений день покупець та продавець приходять до нотаріуса з документами, що засвідчують особу та ідентифікаційними кодами. Продавець повинен мати документи на квартиру. Нотаріус спочатку у чорновому варіанті складає договір, учасники правочину повинні його уважно прочитати, перевірити свої особисті дані, суму угоди. Після цього відбувається передача грошей, можливий готівковий чи безготівковий розрахунок. При оформленні угоди покупець сплачує 1% від суми угоди до Пенсійного фонду. Продавець сплачує 1% держмита, якщо квартира перебуває у власності більше 3-х років. В іншому випадку необхідно буде ще сплатити 1,5% військового збору та 5% прибуткового податку.

Після внесення цих платежів учасниками правочину нотаріус друкує договір на захищеному бланку.

Автор статі Рекечинский В'ячеславhttps://instagram.com/slav_rekechinskiy

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...