• Головна
  • "Зупиніть свавілля і дайте криворіжцям відкрито і прозоро вирішити, на честь кого і чого будуть називатися вулиці", - ЗВЕРНЕННЯ
15:35, 27 жовтня 2022 р.

"Зупиніть свавілля і дайте криворіжцям відкрито і прозоро вирішити, на честь кого і чого будуть називатися вулиці", - ЗВЕРНЕННЯ

"Зупиніть свавілля і дайте криворіжцям відкрито і прозоро вирішити, на честь кого і чого будуть називатися вулиці", - ЗВЕРНЕННЯ

У Кривому Розі продовжується свавілля з питання перейменування вулиць міста. Не проведено засідання робочої групи, яка мала ще раз обговорити й затвердити виправлений перелік назв більшістю голосів. Продовжується протискання пропозиції, якою намагаються протиставити героїв Ічкерії українським героям і сподвижникам. В окремих випадках знехтувані результати процедури громадського обговорення. Попри всі ці обставини, питання про перейменування виноситься на розгляд пленарного засідання сесії міської ради 28 жовтня 2022 року.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на публічну заяву членкині робочої групи з питання перейменування, головної редакторки видання "Експерт КР - Експертне відео про Кривий Ріг" Ольги Гончар  Хвостової, опубліковану у Facebook.

"Місяць тому я публічно попросила Олександра Вілкула як голову Громадської ради при міськвиконкомі втрутитися в процес перейменування вулиць Кривого Рогу, де все сильно не ровно. Було схоже, що прохання почули – принаймні, таке враження склалося після того, як рішення про перейменування відправили доопрацьовувати.

Але минув місяць, на завтра, 28 жовтня призначено чергове пленарне засідання – а змінилося аж майже нічого. Так і не зібралася робоча група, яка мала ще раз обговорити й затвердити виправлений перелік назв більшістю голосів (а не так, як минулого засідання, коли голосували «заступники», а не самі члени групи). 

Зміна лише в тому, що зі списку, який надіслали депутатам, зникло три вулиці – Лермонтова, Пушкіна та Водоп’янова, яким планувалося дати імена живих людей – Федосенка, Байдена  Джонсона відповідно. Алілуя, звісно, але виходить, що ці вулиці викинули зі списку без погодження та затвердження робочою групою. 

Свавілля замість порядку – це головний принцип перейменування в Кривому Розі. На жаль. Свавілля і неповага", - зазначає Ольга. 

Вона також наголошує, що значна частина назв на честь героїв чеченського народу для центральних криворізьких вулиць – це протиставлення їх нашим, криворізьким і українським героям. 

"Коли замість назви вулиці Волгоградська відкидаються численні назви на честь українських героїв та патріотичних реалій – Чорнобаївська, Степана Бандери, Небесної Сотні тощо, - натомість просувається назва Вільної Ічкерії – це неповага і до українського, і до чеченського народів. Коли для назви вулиці Єсеніна відкидається ім’я видатного художника, лауреата Шевченківської премії, КРИВОРІЖЦЯ Григорія Синиці, а натомість усупереч громадському обговоренню протискається ім’я героя чеченського народу Джохара Дудаєва – це неповага і до Григорія Синиці, і до Джохара Дудаєва. Коли для назви сусідньої вулиці Рокосовського відкидається ім’я Героя України Віталія Скакуна, який підірвав міст Генічеськ – Арабатська Стрілка, ціною свого життя затримавши рашистську навалу, а натомість продавлюється ім’я чеченського героя Вахи Арсанова – це знов-таки неповага. Коли для назви вулиці Хабаровська замість запропонованої науковцями персони історика Володимира Антоновича і замість запропонованої мешканцями вулиці (і підтриманої переважною більшістю голосів) видатного тренера з рукопашного бою, місцевого мешканця Ігоря Новицького протискається спочатку ім’я чеченського діяча Руслана Гелаєва, а потім воно з якогось дива міняється на Хамзата Гелаєва – це просто пряма зневага і до обох панів Гелаєвих, і до українських діячів, і до всіх криворіжців", - пише Ольга, додаючи, що імена героїв чеченського народу можна було увічнити в інших назвах, скажімо, вулиці Салтикова-Щедріна, де розташована мечеть, або вулиць Інгуської чи Новгородської в Металургійному районі чи вулиці Невська або кільця 129-го кварталу в Покровському районі.

Насамкінець, Ольга Гончар Хвостова звертає увагу на недосконалість організації процесу громадського обговорення та порушення регламенту, про який йшлося на засіданні робочої групи з перейменування:

"Ніхто так і не пояснив, чому було не зробити громадське обговорення, як у багатьох інших містах, - за допомогою електронного голосування на зразок того, як у нас голосують за Громадський бюджет або за петиції. Не пояснили, чому було порушено озвучений головою робочої групи регламент подачі пропозицій та голосування за них. Я маю на увазі зокрема ситуацію з вулицями Кисловодською та Хабаровською, де люди ретельно дотримувалися оприлюдненого порядку, де було більшістю голосів підтримано їхні пропозиції – але зрештою ними було знехтувано. Влада пропонує порядок – і сама його порушує. При цьому нічого не пояснює".

"Вулиці чекають назв, у яких будуть увічнені видатні українці та українки та визначні події нашої історії. Люди чекають справедливості, за неї б’ються і гинуть наші хлопці й дівчата. Бо всім нам жити на цих вулицях, ростити тут дітей і онуків і пишатися нашим українським Кривим Рогом", - наголошує журналістка

і громадська діячка та закликає зупинити свавілля і дати криворіжцям можливість відкрито і прозоро вирішити, на честь кого і чого будуть називатися вулиці Кривого Рогу.

Чи почують її голос депутати криворізької міської ради, стане відомо вже невдовзі.

Читайте також: "Демократія - це процедура, а не маніпуляція", - у Кривому Розі вимагають припинити глум і фальсифікації у процесі перейменування, - ФОТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #війна #перейменування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
На восьмом году российско-украинской войны Российская Федерация продолжает эскалацию военного конфликта, стянув к границам нашей страны многотысячную армию и военную технику. Украинское государство стремится разрешить конфликт дипломатическим путём. Сторону Украины в этом конфликте приняли все цивилизованные страны.
Оголошення
live comments feed...