• Головна
  • Маріуполь на межі епідемічної та екологічної катастроф, - Денісова
14:50, 22 травня 2022 р.

Маріуполь на межі епідемічної та екологічної катастроф, - Денісова

Маріуполь на межі епідемічної та екологічної катастроф, - Денісова

Упродовж  майже трьох місяців захоплення та окупації міста жителі ховали вбитих рашистами рідних та сусідів на подвір'ях біля будинків, що знаходяться поряд з комунікаціями водопостачання та водовідведення. Могили переважно не дуже глибокі -  майже на поверхні. Після запуску пошкоджених систем водопостачання, вода вилилася на поверхню землі та почала розмивати стихійні поховання.

Про це повідомила уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова. 

Внаслідок цього виникла висока загроза потрапляння трупної отрути, бактерій, мікобактерій туберкульозу та інших збудників хвороб, які могли бути у померлого, у водопровідну систему, підземні джерела та у річки з морем.

Враховуючи, що фільтраційні системи та насосні станції для перекачування каналізаційних стоків також пошкоджені окупантами, питна вода змішується зі стоками з каналізації й стає непридатною для споживання.

Крім того, російські загарбники перетворили місто на сміттєзбірник, оскільки побутове сміття нічим вивезти вже два місяці, його почали викидати поряд з будинками.

Частина сміття затоплена водою з пошкоджених труб водопостачання та від дощів, що призводить до росту патогенних бактерій, які потім потрапляють до ґрунтових вод, річок та моря.

Також, через розірвані ракети та авіабомби, ґрунти,  підземні води в місті забруднені хімічними речовинами та важкими металами, що  призводить до небезпечного для людини і довкілля накопичення канцерогенного сміття.  

Це загрожує масовими отруєнням та епідемією інфекційних хвороб для маріупольців, а наслідки для довкілля будуть проявлятися роками не лише в Україні, а й за її межами.

Дії окупантів є порушенням чотирьох женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них (в тому числі Протоколу № 1 від 1977 року) та є геноцидом українського народу відповідно до статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти геноциду та порушень прав людини рф в Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #військоваАгресіяРФ #екологічнаКатастрофа #епідемічнаКатастрофа #Маріуполь #ЛюдмилаДенісова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...