У Кривому Розі стартував Всеукраїнський освітній проєкт для вчителів STEAM-CAMP

Криворізькі педагоги разом із колегами із Маріуполя та Запоріжжя розпочали навчання за програмою STEAM-CAMP. Навчальна частина стартувала  масштабним телемостом, який об’єднав міста-учасники.

Ініціаторами освітньої програми стали громадські організації «Криворізька фундація майбутнього», «Фонд розвитку Маріуполя», «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Фінансову підтримку для реалізації надала компанія Метінвест. У грудні 2020-го розпочався прийом заявок на участь у проєкті. За цей час педагоги заповнили реєстраційні форми, написали мотиваційні есе та пройшли тест-гру на визначення рис особистості. Подолання цих етапів допомогло розподілити учасників на групи і адаптувати програму до потреб кожної з них.

«Індивідуальний підхід – основа якісного викладання. Тож ми використовуємо його для реалізації програми STEAM-CAMP. Педагоги й самі мають поринути в атмосферу сучасної освіти, одразу на практиці побачити ці нові методи викладання. Загалом проєкт має на меті прокачати професійні скіли вчителів математики, інформатики, фізики та хімії, аби підвищити якісь викладання цих предметів. А довгострокова мета цієї ініціативи – збільшити відсоток випускників, які успішно складають ЗНО з цих дисциплін та вступають на технічні спеціальності до вишів», - зазначила директорка ГО «Криворізька фундація майбутнього Олена Лещенко.
Сьогодні технічні спеціалісти мають попит на ринку праці, особливо в індустріальних містах. І їхня підготовка розпочинається на етапі шкільної освіти – коли  учень обирає профільні дисципліни для складання ЗНО і подальшого вступу до вишу. Педагоги, чиї учні отримають 180 і більше балів на ЗНО та вступлять на технічні спеціальності, отримають грошові премії.

«Сучасні реалії вимагають переформатування системи освіти. Адже вибір професії школярами впливає не лише на їхнє життя, а й на майбутнє країни. Аби підприємства стабільно розвивались, нам потрібні фахівці, котрі мають знання в галузях хімії, фізики, математики, інформатики. Якщо зараз не зацікавити учнів точними науками, через 10-15 років ми отримаємо гострий дефіцит інженерів-технологів. Партнерство навчальних закладів і роботодавців допоможе розв’язати цю проблему. Тож, STEAM-CAMP- важлива програма і для вчителів, і для старшокласників, і для бізнесу. Метінвест має досвід реалізації освітніх проєктів. Ми відкриваємо комп’ютерні класи, спеціальні лабораторії, закуповуємо профільну літературу, активно впроваджуємо дуальну освіту», - розповів генеральний директор Північного ГЗК компанії Метінвест Андрій Скачков.

Освітня програма складається з п’яти модулів. Заняття розпочались зі знайомства учасників, представлення менторів. А завдяки телемосту криворізькі педагоги поспілкувались з колегами з інших міст. Таким чином розпочалось формування ком’юніті проактивних, креативних педагогів, які стануть лідерами змін в освіті. У Кривому Розі прогресивний педагогічний проєкт знайшов підтримку  з боку виконкому міськради.

«Важливий напрямок у стратегії Розвитку Кривого Рогу – створення додаткових можливостей для молоді. Щоб школярі могли добувати якісну освіту в рідному місті, а відтак -  і працевлаштовуватись за престижними, високооплачуваними спеціальностями. Якщо молодь лишатиметься в Кривому Розі, то місто буде розвиватися. Прикметно, що на цьому шляху ми маємо надійного партнера – компанію Метінвест», - підкреслив заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін.

Перша зустріч педагогічної спільноти завершилась екскурсією на промислові підприємства компанії Метінвест. Адже вони – основний роботодавець для технічних спеціалістів. Учителі побували на робочих місцях, а відтак побачили практичне застосування теоретичних знань.

Наприкінці лютого стартує перший модуль, на якому розглядатимуть лідерство як складову успішного викладання.

Жми кнопку "Нравится" и получай новости первым на Facebook
кривойРог новости 0564ua метинвест помощь педагогам STEAM-CAMP
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии