• Головна
  • Дім для равлика: як обрати акваріум для домашнього улюбленця
Новини компаній
14:44, 30 грудня 2020 р.

Дім для равлика: як обрати акваріум для домашнього улюбленця

Новини компаній

Любителі екзотики вже давно звернули увагу на такого невибагливого, але цікавого домашнього улюбленця, як равлики. Серед найбільш популярних – африканські ахатини. Ці маленькі тварини мають свій характер, можуть порадувати володаря красою та швидкістю пересування. Вони виростають до досить великого розміру, тому потребують певних умов життя, перш за все – правильного вибору акваріуму. Знайти такий «будиночок» допоможе сайт masterzoo.ua. Тут представлений чималий вибір варіантів від якісних брендів, які використовують безпечні матеріали.

Дім для равлика: як обрати акваріум для домашнього улюбленця, фото-1

Вимоги до «дому» для равлика

На одного дорослого мешканця потрібно близько 10-15 літрів об’єму акваріуму. Якщо ж у «будиночку» проживатиме декілька равликів, то долю вільного простору на кожного можна зменшити до 2/3. Утримувати маленьких ахатин можна у ємкості меншого розміру, адже так їм буде легше знайти їжу. Сам акваріум для равликів краще обрати прямокутний, з широким дном. Він має бути не дуже високим, аби домашні улюбленці не травмувалися, падаючи згори.

Акваріум обов’язково має закриватися кришкою, аби запобігти розповзанню равликів і утримати потрібну вологість всередині. У ній необхідно зробити отвори для вентиляції. Рівень вологості у «будиночку» потрібно витримувати на рівні, необхідному для конкретного виду равликів. Наприклад, ті ж ахатини нормально себе почувають при показнику 70%, а от деревні види потребують вже 80-95%. Температура також надзвичайно важлива характеристика для такого акваріуму. Вважається, що вона має бути на рівні 24-26 градусів, для її підтримання використовують термоковдри та інші пристосування.

Правила оформлення

Окрім самого акваріуму, для комфортного життя равликів потрібно забезпечити їм ґрунт. Ідеальний варіант – це мох, кокосовий субстрат, сфагнум, кора деяких дерев та ін. Викласти їх потрібно шаром в 5-7 см, це дозволить равликам легко зариватись в ґрунт, робити в ньому кладку, пом’якшить удар при падінні. При цьому неможна використовувати для цього тирсу, пісок чи гравій, адже вони можуть нанести суттєву шкоду домашнім улюбленцям.

Також можна доповнити акваріум спеціальними прихистками для равликів. Це можуть бути половинки кокоса, частини кори, горщики тощо. Задекорувати такий «будиночок» можна цікавими гілками дерев, мохом, а також зеленими насадженнями, наприклад, травою, папоротником, плющем та ін. Однак варто зазначити, що такий дизайн може виявитись недовговічним, адже великі равлики під час руху дуже скоро можуть повністю його змінити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...