• Главная
  • Медична реформа в лікарнях Кривого Рогу: Кабмін визначив 2 міськлікарню як базову дорослу, а у 8 створять дитячий медцентр
Официально
15:00, 13 августа 2019 г.

Медична реформа в лікарнях Кривого Рогу: Кабмін визначив 2 міськлікарню як базову дорослу, а у 8 створять дитячий медцентр

Официально

В Україні розпочалася реформа медичних закладів вторинного рівня. Запрацювати вона має вже у наступному році – так визначив Кабмін. 

Департаментом охорони здоровя Дніпропетровської ОДА сформований склад госпітальних округів області. У тому числі, і Криворізького госпітального округу. У його складі: Кривий Ріг, Жовті Води, Апостолівський, П’ятихатський, Криворізький, Софіївський та Широківський райони.

Базові лікарні округу, визначені Кабміном: друга міськлікарня, сьома та сімнадцята. Криворізька міська клінічна лікарня №8 у госпітальному окрузі має стати дитячею лікарнею інтенсивного лікування. Медична допомога дітям буде надаватися цілодобово та якісно.

Під час робочої наради до восьмої міськлікарні мер Кривого Рогу – голова Криворізького госпітального округу Юрій Вілкул зазначив: «Ми ознайомилися із попередніми проектами з капітального ремонту реабілітаційного відділення 8 міськлікарні та обговорили питання стосовно капітального ремонту всього медзакладу. За планами це має бути дитяча клінічна лікарня зі збереженням кафедр Дніпропетровської медичної академії. Ми створимо у нашому місті сучасний дитячий медцентр».

На разі, у лікарнях триває процес автономізації. Медичні заклади переходять у статус некомерційних підприємств, щоби підписати угоди з Нацслужбою здоров’я України та отримувати кошти. Лікарні, що не реорганізуються та не укладуть договір з НСЗУ, не зможуть отримувати фінансування із державного бюджету.

Начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко: «Хочу ще раз наголосити – ЗАРАЗ жодним чином не йде мова про закриття лікарень. Це заборонено законом. Кабміном прописано, що заклади оптимізують та реорганізовують. В той же час, позиція міського голови принципова – інтереси пацієнтів мають бути в пріоритеті».

Нагадаємо, що затверджений у 2015 році граничний норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками – 60 ліжок на 10 тис. населення. Міська влада не допустила скорочення кількості ліжок в місті та продовжує утримувати заклади охорони здоров’я, розширювати мережу амбулаторій. Місто робить ремонти в комунальних медичних закладів, допомагає із закупівлею обладнання, сплачує комунальні послуги та забезпечує доїзд до закладів (ремонтує дороги).

Матеріал розміщений на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#кривойРог #новости #0564ua #горисполком #официально
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...