Модернізація країни, справжня боротьба з корупцією та відновлення справедливості, – народний депутат у Кривому Розі розповів, чого чекати від Садового - 0564.ua

Модернізація країни, справжня боротьба з корупцією та відновлення справедливості, – народний депутат у Кривому Розі розповів, чого чекати від Садового

Днями  Кривий Ріг відвідав народний депутат України Роман Семенуха. Він зустрівся зі студентcтвом та жителями міста, поспілкувався з місцевими журналістами.

Народний депутат відповів на декілька запитань.

 - Воєнний стан в Україні. Дніпропетровську область не включили у цей перелік, однак всі розуміють, що ситуація не може не позначитися на житті всієї країни. Чи вчасне це рішення? Що чекає далі Україну та українців? Чи не перейдемо у ситуацію безкінечного воєнного стану?

 - Не можу не процитувати Андрія Садового про те, що «Самопоміч» з першого дня говорить про воєнний стан, фактично з лютого 2014 року. Конституція України дуже чітко говорить – є зовнішня загроза, факт агресії – є підстави для запровадження воєнного стану.  Президент (на той момент виконувач обов’язків президента Турчинов, а згодом президент Порошенко) мав внести на розгляд ВР укази про воєнний стан і про застосування Збройних Сил. Але дотягли аж до сьогодні, коли є непроста дискусія, насамперед, через недовіру до Порошенко. Звісно, час мине, процес прийняття Верховною Радою рішення про воєнний стан забудеться, а залишиться результат.

 - Як ухвалювалося це рішення? Поділіться враженнями.

- За наполяганням «Самопомочі» народні депутати дослухалися і зменшили кількість регіонів, де буде запроваджено воєнний стан, до 10 областей. Я вважаю таке рішення правильним, бо в ньому є логіка. По-перше, воєнний стан запроваджено в областях, які межують з Російською Федерацією або окупованими територіями. По-друге, він не застосований на всій території України, тобто є більше користі для економіки. По-третє, люди переживають, як це торкнеться їх, що буде потім. Найперше, що слід розуміти громадянам - це те, що Президент не має права самостійно, без рішення парламенту, продовжувати воєнний стан, який діє до 26 грудня. А враховуючи те, що парламент в той же самий день визначив термін 30 днів і президент призначив вибори на 31 березня (а в парламенті є чимало кандидатів в президенти), якщо не буде неймовірно великого загострення на фронті, я не думаю, що знайдуться причини для продовження воєнного стану. 

З іншого боку, це величезний тест для української влади. Не тільки для військових структур, а й для цивільних і, насамперед, для Кабінету Міністрів - що вони зможуть продемонструвати за ці 30 днів. Зазначу, що Законом «Про правовий режим воєнного стану» чимало повноважень покладається на Кабмін, на його рішення. Наразі мені відомо, що й досі немає рішення Кабміну (розмова відбувалась у четвер, 29 - го листопада – ред..). Зокрема, передбачається створення Рад безпеки в регіонах, в яких запроваджений воєнний стан, можуть бути затверджені керівники воєнно-цивільних адміністрацій. І тут вже багато залежатиме від мудрості цих керівників.

 - Тобто поки українці можуть спати спокійно?

- Гадаю, що громадяни можуть спати спокійно – для них навряд чи щось зміниться. Жодних підстав для розхитування економічної ситуації, якщо враховувати макроекономічні показники, виконання бюджету, соціальні виплати, я не бачу. Так само як не бачу якихось речей, пов’язаних з майном, заборонами чи обмеженням у веденні підприємницької діяльності…

Сьогодні слід розуміти, що воєнний стан дає можливість захистити наших солдат. Міноборони може здійснювати значно більшу низку заходів, Нацгвардія перейшла в підпорядкування Міноборони, здійснюється координація між усіма силовими відомствами, посилено роботу прикордонної служби, введено обмеження щодо перетину кордону громадянами Російської Федерації… 

На мою думку, введення воєнного стану - це правильне рішення. Таке рішення не буває добрим, як і будь-яке інше рішення, яке обмежує права і свободи громадян. Але якщо у вершину кута ми ставимо питання безпеки держави, я вважаю, це дуже правильне рішення.

- Зараз у соцмережах люди отримують розсилки з залякуваннями у звязку з воєнним станом.

- Спецслужби Російської Федерації не сплять. Вони дуже близько. Безумовно, будуть використовувати цю ситуацію для того, аби посіяти серед людей паніку, зневіру.

Сьогодні, як ніколи, потрібна єдність у цьому питанні. Мене точно важко зарахувати до прихильників Петра Порошенка, але, подобається це комусь сьогодні, чи не подобається, він – Головнокомандуючий. Ми можемо змінювати Президента на виборах, я переконаний, що Садовий би, як Президент, відреагував би на ситуацію зовсім по-іншому і набагато раніше. Але, тим не менше, ми маємо зберігати єдність, якщо дбаємо про Державу.

- Зрив опалювального сезону в країні. Чому це сталося?

- Насамперед слід сказати, що такої  огидної підготовки до опалювального сезону громадяни України не пам’ятають вже давно.

Причина  №1 – недбалість міських голів, які роками, а дехто і каденціями, не вкладали гроші в інфраструктуру, зокрема, тепломереж. Не проводили модернізацію, заходи по енергозбереженню, по реконструкції, банально не вкладали в це гроші, не залучали кредити… І ці проблеми накопичуються у багатьох містах. Спеціалісти стверджують, що коефіцієнт зношеності інфраструктури тепломереж складає більше 75%. Замість того мери вкладають гроші у якісь там, знаєте, піарні зовнішні проекти. Бо ж люди не бачать, що ти закопав під асфальт. Через такі проблеми, коли приходить зима, подається тепло, знижується температура, мережі рвуться, і цілий мікрорайон або  місто залишається без тепла.

Причина №2. Ми повинні говорити, що сьогодні частина людей, в тому числі через підвищення вимог для призначення субсидій, реально не зможуть повністю сплачувати, тож борги накопичуються і зараз вже складають більше 10 млрд гривень. Ми можемо говорити, що все о’кей, люди зобов’язані,  але насправді це не так. Накопичення боргів тягне за собою інші проблеми, в тому числі і відключення тепла.

Є й третя причина – Уряд не виконує умов законодавства і тарифну різницю, яка утворилася після 2014 року, не компенсує. Тим самим заганяються в борги комунальні підприємства, які опікуються тепломережами, що спричиняє банкрутство і повне, чи часткове припинення постачання тепла.

Четверта причина: Уряд вже декілька років системно недофінансовує медичну і освітню субвенції. Простими словами, Уряд не виконує своїх прямих обов’язків по фінансуванню заробітної плати. Тож дофінансовувати доводиться місцевим бюджетам, тоді як ці кошти могли б якраз бути вкладені в інфраструктуру.

Тому є низка причин. Те, що сталося у місті Сміла, має п’яту причину. Та ж сама історія у Шепетівці Хмельницької області, де теплопостачальне підприємство було передане у приватні руки багато років тому. Люди сплатили за тепло, гроші надійшли на рахунок приватного підприємства, воно мало розрахуватися з НАК «Нафтогаз України», але були виведені, тобто, фактично вкрадені. Таким чином люди і мер міста стали заручниками ситуації. Тут мали би  вчасно включитися правоохоронні органи, зокрема, прокуратура, для повернення коштів. Тож є ще й така, кримінальна, причина відсутності тепла у окремих містах. 

- Рада ухвалила бюджет. Чому не голосувала «Самопоміч»?

- «Самопоміч» не голосувала, бо цей бюджет не має нічого спільного ані з бюджетом розвитку, ані з бюджетом зростання. Більше того, є всі ознаки, що це бюджет підготовки до тотальної фальсифікації і підкупу людей та збереження влади.

- В яких положеннях це проявляється?

3% зростання ВВП. Існує величезний сумнів щодо того, що 3% нас задовольняє. Бо якщо ми рухатимемося з таким повільним зростанням, то ми просто не наздоженемо найближчих сусідів – західних, східних – будемо безкінечно відставати.

Є велике питання, яке пов’язане  з видатками на оборону. Ми чуємо про 5% ВВП на оборонний сектор. Але якщо проаналізувати по статтям, то майже половину займають МВС, СБУ, прокуратура. Більше того, вони значно збільшують свої бюджети! Скажімо, МВС - майже на чверть у порівнянні з поточним роком. Коли ж ти бачиш, як збільшуються видатки МВС, СБУ і водночас неспівставно зростає бюджет на освіту і медицину, задаєш питання: «В якій ти країні абсурду живеш?».

Це, звичайно, допустили депутати провладної більшості своїм голосуванням по бюджету.

Те ж саме стосується і економіки. Я не бачу жодного сектора, за рахунок чого Уряд збирається зростати, стимулювати економіку, створювати робочі місця. Сьогодні Гройсман хизується 55 мільярдами гривень на дороги. Так, дороги треба робити, але ж структура наших доріг, здебільшого, бітумна, а бітум ми найчастіше імпортуємо (переважно з Білорусії). А це означає, що ми й надалі будуватимемо економіки чужих країн. То ж, на жаль, ремонти доріг мають дуже-дуже мале відношення до розвитку нашої економіки.

Зверніть увагу, яке принизливо мізерне фінансування виділено на кредитування молодіжного житла. Сумарно за трьома програмами - трохи менше 100 мільйонів гривень на всю країну! І це при тому, що упродовж року ми чуємо від багатьох депутатів про те, як вони піклуються про молодь. Та коли справа доходить до реалій, цифри бюджету просто катастрофічні!

- Ви представляєте партію «Об'єднання «Самопоміч», лідер якої Андрій Садовий оголосив про те, що балотуватиметься в Президенти. Кривий Ріг - велике промислове місто, є проблеми з опаленням, транспортним сполученням, екологічні негаразди. Що запропонує ваш лідер жителям нашого міста зокрема та українцям загалом?

- Мені проблеми Кривого Рогу дуже близькі. Я народився у Харкові і майже все життя, до 2012 року, прожив в ньому, є там такий район – ХТЗ (Пролетраський), який був збудований після Другої світової війни і дуже подібний до Кривого Рогу, бо всі поселення розташовані навколо великих промислових підприємств.

Та все ж зазначу, що Президент – це не мер. Ми обираємо не президента Кривого Рогу чи Харкова, ми обираємо Президента країни.

Я переконаний, що всі політики, які керували державою протягом останніх 15-20 років, мають піти. Всі, хто був президентами, міністрами, двічі прем’єр-міністрами… Ці люди довели, що неспроможні керувати країною, бо під їхнім керівництвом ми докотилися до того, що стали однією з найбідніших країн Європи і фактично, втратили частину території. Якби раніше була така заборона (йти у владу тим, хто вже керував), була б інша історія, і можливо не сталося того б, що сталося у нас з Донбасом. Тому я думаю, має прийти людина, котра, з одного боку, має певний управлінський досвід, має команду, з іншого, не була жодного дня в центральних органах виконавчої влади.

Друге, що має запропонувати будь-який Президент -  це дати відповідь на питання: «Як бути з війною?». Не можна уникнути  цього питання. Має бути чесна відверта розмова з суспільством, що війну почали не ми. І не лише від нас залежить, коли вона закінчиться. Але точно від нас буде залежати, як вона закінчиться. І чим сильнішим ставатиме оборонний сектор, чим сильнішою ставатиме економіка, тим більшу ціну заплатить Росія. І це друге питання для Президента Садового наступного року.

Третє питання. Фактично сьогодні Президент відповідає за ГПУ і СБУ, адже згідно Конституції саме він подає кандидатури очільників цих відомств. І будь-який обраний Президент подасть ці кандидатури на фоні тієї довіри, яку виявлять громадяни. Тоді парламент, навіть цієї каденції, не зможе не затвердити ці кандидатури. А ми бачимо, як сьогодні від найвищих посадових осіб – і Генпрокурора і Голови СБУ – залежить боротьба з корупцією.

За всіма опитуваннями люди називають питання боротьби з корупцією пріоритетним.

Переконаний, що Садовий має якісні кандидатури на посади  Генпрокурора і Голови СБУ. І боротьбу з корупцією реально  можна почати  вже завтра, після зміни перших осіб цих відомств і призначення тих, хто справді буде боротися.

Ну і четверте, найважливіше, - це економічна модернізація країни. Ми з вами вже вище говорили про дороги. Якщо ми не модернізуємо країну, то просто не з’єднаємо її частини. Наведу один приклад. Мені розповідали, що на початку війни 70% мешканців Луганської області ніколи не були в Луганську. Роками, десятиліттями нас цькують, бо ми дуже критично мало знаємо одне одного - зі сходу, заходу, півдня, півночі… 

Вчора в Харкові я зустрівся з колишнім одногрупником, який каже, що  виграв тендер у Львові на постачання вікон, але його, нібито, «відбривають». «Я подумав, можливо це через те, що в них там інша ментальність і вони не люблять східняків», - каже. Чому таке в головах людей? Звідки такі міфи? А все просто – так все робилося, я не виключаю, що штучно, щоб ми просто не бачили і не розуміли одне одного. Навіть сьогодні немає жодного прямого рейсу  в деяких напрямках. Скажімо, з Кривого Рогу неможливо літаком дістатися Львова (і це ж в 21 столітті!). Неможливо з Харкова дістатися Львова, чи з Одеси дістатися Харкова… Це просто катастрофа! Ми сьогодні не маємо повноцінних доріг, я вже не кажу між райцентрами, між обласними центрами, між містами-мільйонниками. Приміром, дороги «Херсон-Дніпро» як не було, так і нема. Уявіть, коли б в Європі між півмільйонним і семисоттисячним містом була відсутня дорога. Про яку комунікацію, про який бізнес може йти мова?

Тому ще одна важлива задача -  запустити модернізацію країни. Це, насамперед, залізниця, дороги, мости, аеропорти  і, безумовно, річка. Річка має в Україні запрацювати – це неймовірно важливий потенціал, який ми продовжуємо втрачати. І, власне, економіка. Якщо ми не досягнемо зростання 7-9% ВВП щороку, то нас чекає просто величезна біда. Її  погіршує трудова міграція.

Андрій Садовий має чітке розуміння, як боротися з корупцією, має план, як запроваджувати нову  економічну  доктрину. А ще головне, що його відрізняє, це команди людей, які є у багатьох містах України. Так, переважно, це молоді люди. А може й, слава Богу, що у них немає значного досвіду.

- Ви сказали про призначення Президентом ключових посадовців ГПУ, СБУ. Але насправді  тут на місцях ми побачили, що про реформи в правоохоронній системі більше говорилось, аніж робилось. У правоохоронних органах у нас залишились усі ті самі кадри, довіри до яких люди не мають. Справедливість починається з судів, з правоохоронної системи. Як бути?

- Слід визнати реальність. В Україну ані  правосуддя, ані справедливість, ані правопорядок не повернулися. Ще одна непопулярна річ, про яку треба сказати, - судова реформа завершилася, не розпочавшись. І її доведеться робити.

Логіка була проста, почавши з Верховного Суду, створювати прецеденти правосуддя і справедливості саме на третій ланці для того, щоби це передавалося на першу і другу інстанцію. А немає ради, доведеться робити все спочатку. Слід визнати, що так, як в нас є, діла не буде – потрібна  нова судова реформа, і якщо з системи піде більша частина суддів, це добре.

Я не є людина, яка піддає обструкції реформу в МВС, вважаю, дуже правильно було зроблено з патрульною службою, вважаю, правильними були зрушення в Нацгвардії. Але патрульний лише фіксує правопорушення. Якщо далі він передає справу і  слідчий просто її саботує, не розслідує, то правосуддя не здійсниться. Згадаймо, які очікування були на початку. Мені здається, краще б таку реформу взагалі не робили, бо в результаті отримали величезну порцію розчарування як тієї молодої когорти людей, які пішли працювати, так і всього суспільства.

Зрідка я маю змогу спілкуватися з детективами НАБУ. Я вам скажу, що те саме відчувається і в них. Уявляєте, коли набрали молодих людей, їм сказали: «Ви проти системи». І система їм сьогодні відповідає з усієї залпової зброї!  А коли вони зустрічають опір у їхній профільній спеціалізованій Антикорупційній прокуратурі, коли вони бачать, що відбувається в судах, як ви думаєте, чи не відчувають вони  розчарування? Тому це не проста історія. От дуже багато фільмів знято, книг написано, як, наприклад, в Америці створювалось ФБР – те ж саме – був неймовірно шалений опір системи, неймовірна корупція… Без перебільшення – це другий фронт і нам його доведеться  пройти.

В кожному з міст я зустрічаюсь зі студентами і правниками, я їм розказую: «Друзі, саме від вас буде залежати справедливість в суспільстві, якщо ви вирішите пов’язати свою долю зі службою в правоохоронних органах чи  в судах».

Наразі ж можемо констатувати, що маємо критично малу кількість змін, яка не дозволяє нам говорити про системні перетворення.

- Якщо в другий тур виборів виходять «Порошенко і Тимошенко», як би Ви проголосували?

- Цей нібито вибір - великий обман. Не вірте соціологічним дослідженням! Сьогодні влада працює за певним сценарієм, на це працює і штаб Юлії Володимирівни - показати безальтернативність  двох кандидатів. Це не відповідає дійсності, адже обидва політики мають найбільший рейтинг недовіри, вони майже 20 років є при владі, вони обидва мають піти. Більше того, я скажу це  відповідально,  між Порошенко і Тимошенко нема жодної різниці.  Щоби не було, ми маємо робити інший вибір. Не менше третини людей в нашій країні розуміє, що всі ці люди – Вілкул, Бойко, Порошенко, Тимошенко – люди однієї когорти. Вони перефарбовуються в різні прапори, вони міняються місцями – влада – опозиція – влада - але суть одна – ці люди нічого доброго нашій країні не принесуть. Між ними, підкреслюю, немає жодної різниці. Шукайте іншого кандидата. Мій кандидат – Андрій Садовий.

кривойРог новости 0564ua романСеменуха самопоміч
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
В Центре административных услуг "ВИЗА" криворожанам будут выдавать паспорта и в выходные дни 20 и 21 июля. Как сообщает пресс-служба Криворожского горисполкома, таким образом в Кривом Роге будут способствовать реализации гражданами избирательного права на выборах в Верховную Раду Украины. Таким образом, граждане, которые ранее обратились в Центр "ВИЗА" по вопросу оформления ID-карты или паспорта старого образца и получили сообщение о том, что документ гото...
Криминал
63 трубочки с веществом, похожим на метамфетамин, правоохранители изъяли у 32-летнего мужчины. Как сообщает пресс-служба Криворожского горотдела полиции, 17 июля во время проверки оперативной информации у одного из домов в Ингулецком районе правоохранители Криворожского отдела полиции обнаружили подозрительного мужчину с запрещенным веществом. Во время поверхностного осмотра у мужчины изъяли 63 трубочки с кристаллическим веществом, похожим на наркотическое...
Общество
Проміжні фінансові звіти на парламентських виборах 2019 висвітлюють лише коротку частину кампанії в 2-3 тижні. Але вона триває вже півтора місяці. Сталося це через “традиційну” звичку партій реєструватися в останній момент, та частково через те, що вибори стартували досить раптово. Про фінансові звіти партій пише "Чесно". Партіям потрібен був час для проведення з’їздів, формування списків тощо. Все ж, значна частина партій не чекали офіційної реєстрації та...
Новости компаний
Научно-исследовательский институт НИИБПГ КНУ вместе с Центром экологии и развития новых технологий и компанией "Метинвест" провели экологические эксперименты на карьере Ингулецкого горно-обогатительного комбината. Эксперимент проведен в рамках реализации городской экологической программы, сообщил генеральный директор ИнГОКа Александр Герасимчук. Испытания для определения эффективности пылегазоподавления при взрывах горной массы проводились на горизонте "ми...
Общество
В воскресенье, 21 июля, в Кривом Роге одновременно будут  работать 1507 правоохранителей. Об этом сообщает пресс-служба Криворожского горотдела полиции. При этом задействованы будут сотрудники Криворожского отдела полиции, полка патрульной полиции в г. Кривой Рог, военнослужащие ВЧ № 3011, спецназовцы, взрывотехники, кинологи и курсанты высших учебных заведений системы МВД. Также сообщается, что почти 700 полицейских будут дежурить непосредственно на изби...
Криминал
Криворожские полицейские задержали грабителя, который сорвал с женщины цепочку. Как сообщает пресс-служба Криворожского горотдела полиции, сотрудники уголовного розыска Металлургического отделения полиции оперативно установили личность и местонахождение мужчины, который средь бела дня сорвал с женщины золотую цепочку и скрылся в неизвестном направлении. Преступление совершено 17 февраля вблизи рынка в Металлургическом районе. Став жертвой грабителя, 28-лет...
Новости компаний
К профессиональному празднику металлургов и горняков в субботу, 20 июля, в Кривом Роге пройдет ряд масштабных мероприятий. Жители города смогут отдохнуть на семейном фестивале, попеть в караоке и послушать выступления известных эстрадных звезд.   Как сообщает пресс-служба компании Метинвест, главные развлекательные локации развернутся в парке им. Б. Хмельницкого, где пройдет масштабный фестиваль Steel Fest. С 10:00 до 16:00 криворожан приглашают на семей...
Общество
В воскресенье, 21 июля, украинцы будут выбирать народных депутатов Украины. Выборы будут проходить по смешанной системе - т.е. избиратель получит два бюллетеня - в одном указаны названия партий, в другом - фамилии и другая информация о кандидате-мажоритарщике. Как известно, в Кривом Роге выборы организованы в 4 округах.  В одномандатных округах здесь было зарегистрировано  76 кандидатов в народные депутаты, несколько из которых  позже отказалась баллотиров...
Общество
У велику політику часто йдуть не стільки для вирішення проблем народу, скільки для просування власних інтересів. Лобіювання, або ж простіше – вплив на прийняття певних рішень в управлінні державою – це реалії політичного життя більшості країн світу. Та якщо, наприклад, у США це явище існує на законодавчому рівні, воно відкрите та професійне, а лобіст – це фахівець у своїй справі, то в нашій країні зазвичай все це відбувається в тіні кулуарів Верховної Ради...
Новости по теме
На ИнГОКе успешно прошел экологический эксперимент
Уже завтра жители Кривого Рога могут стать участниками грандиозной программы развлечений ко Дню металлурга и горняка
В Кривому Розі встановлюють сучасні контейнерні системи для збору побутового сміття
Музыкальные инструменты в интернет-магазине Intermuzika от известных производителей
Вилкул не верит в искренность политиков из "ОПЗЖ", обещающих снизить цену на газ
Мэр Юрий Вилкул поставил задачу - до конца следующей недели окончательно расчистить придомовые территории от поваленных деревьев и веток
Вилкул рассчитывает, что во фракции “Оппоблока” в парламенте будет более 40 депутатов
Нардеп Усов обновил прачечную в инфекционной больнице Кривого Рога
Кривий Ріг шукає нові перспективні напрями співробітництва для залучення іноземних інвестицій щодо розвитку міста
Более трех тысяч криворожан в июле получат материальную помощь города