Основне призначення теплоізоляції для труб — запобігання утворення конденсату і промерзання водопостачальних та опалювальних систем.

Найпростіший і доступний спосіб уникнути тепловтрат — заізолювати трубопровід матеріалом, надійно утримує тепло в ньому. Що дозволяє мінімізувати теплові втрати і підтримувати температуру теплоносія на належному рівні.

Головне — правильно його підібрати і змонтувати.

Теплоізоляція для труб — якою має бути

За ефективність матеріалу « відповідають » його технічні і експлуатаційні характеристики. Він повинен бути:

  • призначеним тільки для труб;
  • вологостійким;
  • простим в монтажі;
  • довговічним;
  • екологічним;
  • недорогим;
  • пожежостійкість.

Матеріали виготовлення

Найбільш популярні та затребувані:

Пінополіуретан — найефективніший і зручний у використанні. Зовні нагадує яєчну шкаралупу з різним діаметром і товщиною стінок. На трубу матеріал кріпиться хомутами або приклеюється на мастику.

Гідність — протистояння пароутворенню і демократична вартість. Витримує температуру в діапазоні від — 180 до +135 градусів за Цельсієм. Відмінно себе показав на всіх видах труб.

Мінеральна вата. Завдяки найнижчою вартістю, використовується на великих обсягах — при створенні теплотрас, водо- і теплопостачальних магістралях і інших великих об'єктах. Мінус — потрібна додаткова вологозахист.

Пінопласт. Найнадійніший і економічний вид утеплювача. Переваги — потрібне поєднання вогнестійкості і високої міцності. А так само можливість його повторного використання. Підходить для створення тимчасових інженерних комунікацій.

Фольга — фольгований утеплювач з теплоотражающим ефектом. Надійний захист від підгрунтових вод.

Термофарба — одна з новинок з високими теплоізоляційними властивостями. Гідність — антикорозійність, економічність: нанесена тонким шаром показує відмінний результат. Труби, оброблені термофарбою, виглядають привабливо і естетично.

Спінений поліетилен — мерілон. Плюс — збереження заданої температури теплоносія на всьому протязі трубопроводу. Використовується на трубах невеликого діаметра — до 100 мм, покладених в грунт не глибше 100 мм.

Монтажна піна двухкомпонентная — рідка теплоізоляція. Використовується на трубах великого діаметру. Монтаж трудомісткий, що вимагає застосування спеціальних засобів захисту.

Важливо! Поєднання багатьох матеріалів один з одним в рази підвищує їх ефективність.