Дизайн ванної кімнати одночасно простий — з-за малих розмірів площі і складний (в силу необхідності зробити простір максимально функціональним). Дзеркало у ванній виступає аксесуаром і невід'ємним елементом інтер'єру, тому при виборі моделі враховується кілька факторів.

Дзеркало для ванної являє собою скляне полотно, на тильну поверхню якого нанесений тонкий шар срібла або золота чи алюмінію. Виріб з срібною основою володіє кращою відбивною здатністю і найбільш довговічне, однак ціна його трохи вище, ніж у моделей з алюмінієвим покриттям.

Перш ніж купити дзеркала у ванну, необхідно розібратися у їх призначенні. Функціонально використовуються для догляду за зовнішністю, в якості елементів декору, як дизайнерське рішення для візуального розширення простору приміщення.

Групувати полотна за розмірами можна досить умовно, так як велике дзеркало з маленької ванної буде візуально набувати у просторому приміщенні середні габарити. Модель якого розміру встановлювати в конкретної ванної задається: дизайном кімнати, побажаннями власників. Призначення дзеркального полотна визначається його параметрами.

Різноманіття дзеркал допомагає в створенні стильного інтер'єру ванної, а правильний вибір моделі здатний візуально змінити геометрію приміщення.

Прямокутні або квадратні — класичний варіант форми дзеркального полотна. Дещо консервативний, але найбільш популярний і поширений. Витягнута вертикально дзеркало візуально піднімає стелю, а горизонтально розташоване — робить кімнату ширше. Квадратне — пом'якшує пропорції прямокутних і вузьких приміщень.

Круглі, овальні — також можна віднести до класичного варіанту. Ці форми полотна надають кімнаті гармонійний вигляд, пом'якшують лінії лаконічних і строгих інтер'єрів.

Складна геометрична або фігурна форма — відображає оригінальні дизайнерські пристрасті або креативні смаки власників. Подібні моделі можуть виступати головним елементом інтер'єру.

Строгих рекомендацій щодо оснащення ванної кімнати дзеркалами (форма, розмір, кількість) не існує. Однак оздоблення приміщення повинно виглядати гармонійно і цілісно, а головний критерій — зручність для мешканців. Питання розташування дзеркала, особливості оформлення вирішуються індивідуально, тим більше що вибір варіантів —достатній.

Сумісні моделі дзеркал виконуються у вигляді підлогових моноблоків (шафа, в який вмонтований умивальник), навісних моноблоків (найчастіше — навісні шафи або стінні панелі з дзеркальними полотнами). Не бажано розташовувати меблі низько, оптимальна висота — 38-47 см від раковини.