Усі власники транспортних засобів оформлюють страховку. Щороку автолюбителі роблять страхові внески. Надзвичайно важливо мати уявлення про види страхування, які існують в Україні, аби не помилитися з вибором страхової компанії та забезпечити захист особистих інтересів у разі настання страхового випадку. Під страхуванням мається на увазі комплекс заходів, спрямованих на забезпечення захисту власника авто від непередбачених витрат, які можуть виникнути при пошкодженні транспортного засобу, аварійних ситуаціях на дорозі, викраденні чи в результаті впливу негативних природних явищ.
Страховий договір дає можливість отримати виплати як на території України, так і за кордоном. Вибір компанії, яка надає страхові послуги, а також типу полісу залежать від бажаної фінансової, технічної, а також правової підтримки. На сьогоднішній день в Україні існує два основні види автострахування:
- Договір обов'язкового страхування (Автоцивілка, ОСЦПВ).
- Добровільний договір автострахування (КАСКО).
Перш ніж обрати тип страховки для ТЗ, слід ретельно розібратися в поняттях.
Автоцивілка чи добровільне страхування: що обрати?
Поліс ОСЦПВ відомий кожному водію. Без такого договору заборонено керувати транспортним засобом. Інша, більш відома назва цього виду страховки — Автоцивілка. У разі аварії цей документ захищає потерпілих, а також частково або повністю покриває витрати на лікування та відновлення ТЗ. Винуватець ДТП не матиме фінансових зобов'язань перед постраждалими, однак буде змушений самостійно покривати власні збитки.
Для захисту автомобіля від аварії, викрадення та інших ризиків недостатньо Автоцивілки. Вирішити проблему допоможе добровільне страхування, яке покриває широкий спектр страхових випадків:
- викрадення;
- пошкодження ТЗ (камінням, градом, третіми особами тощо).
Таким чином, до безперечних переваг добровільної страховки можна віднести:
- захист від усіх можливих ризиків;
- дія полісу за межами країни;
- можливість оформити поліс у кредит.
При добровільному страхуванні страхується не відповідальність водія, а безпосередньо транспортний засіб.
Як формується вартість КАСКО
На вартість страхування ТЗ впливає низка чинників. Це перелік страхових випадків, розмір франшизи, умови розрахунку та виплати страхового відшкодування, вік водія та багато іншого. Також на ціну КАСКО впливає марка та вартість транспортного засобу, а також регіон, у якому зареєстрований власник авто.
При оформленні поліса правильним буде вивчити перелік ризиків, а також дізнатися, в яких ситуаціях виплати не здійснюватимуться. Як правило, до нестрахових випадків відносяться пошкодження, отримані в результаті їзди в нетверезому вигляді, псування салону автомобіля в результаті куріння, теракти тощо.
Отже, на відміну від Автоцивілки, яка покриває збитки виключно у разі ДТП, добровільне страхування ТЗ має ширший перелік страхових випадків. Цей поліс також дозволяє отримати кошти на ремонт автомобіля без довідки з поліції.