Минулого тижня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про ринок електроенергії. Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив про те, що новий документ дозволить створити конкурентний ринок та буде сприяти тому, що тарифи на електроенергію в Україні стануть нижчими. Експерти з даного питання впевнені, що законопроект запрацює лише через декілька років.
Як працює ринок електроенергії зараз?
Модель, що працює наразі в Україні, лише образно можна назвати "ринком", наголошують експерти. Є великі виробники електроенергії - теплоелектростанції, атомні станції, та гідроелектростанції. Крім того ще є відновлювальні джерела електроенергії, що продають її по "зеленому тарифу". І лише один покупець - держпідприємство "Енергоринок". Саме воно продає світло промисловцям, бізнесу та звичайним споживачам.
При цьому електроенергія, що генерується атомними електростанціями - дешева. А витрати на виробництва світла у ТЕЦ та "зелених виробників" - значно вищі. Фактично, українці можуть купувати світло лише у одного постачальника - обленерго. При цьому, можливості вибрати тариф не існує. Платити приходиться стільки, скільки вирішить Нацкомісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг. В результаті чого, як відмічають у Міненерго, серед виробників відсутня конкуренція - вони генерують рівно стільки світла, скільки замовляє "Енергоринок". Крім того, всі сплачують за єдиним тарифом.
Нагадаємо, що з першого вересня електроенергія в Україні подорожчала на 30%. Загалом до березня 2017р. світло з 2015р. зросте у 3,5 рази. У 2017р. середньозважений тариф для населення України становитиме 122,83 копійки за кВт/год. Таке рішення було прийнято Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ще 26 лютого 2015р. Ті українці, у яких встановлені двозонні лічильники платитимуть за електроенергію найменше. Бо вночі вартість електроенергії наполовину дешевше.
Як же економити електроенергію та не платити дорожче?
Для цього рекомендується замінити джерела світла на світлодіодні. Радимо купити вам світлодіодні лампочки, led прожектор , лед світильники. Це дозволить досягнути економії електроенергії до 90%.
Адже світлодіодні освітлювальні прибори споживають значно менше електроенергії та є більш довговічними у порівнянні зі звичайними лампочками розжарювання та люмінісцентними.