Попри інтенсивний розвиток азартних розваг будь-яких різновидів та жанрів головною винагородою для азартного гравця залишається головний приз - джекпот. Його виграють одиниці, його розмір іноді сягає небувалих висот, проте шанси на його отримання виглядають досить примарними, тож багато слотів взагалі сьогодні відмовляються від того, щоб додавати джекпот в ігровий процес.

Різновиди джекпотів

Останнє десятиліття в індустрії азартних розваг стало по-справжньому проривним у технологічному плані. Відео слоти набули сучасного вигляду, були помітно вдосконалені розробниками, причому не лише зовні. Однією з головних тенденцій стало застосування нових ігрових механік, які змінювали сприйняття застарілих ігрових автоматів, повернувши їх в авангард грального бізнесу. Разом із застосуванням оригінальних підходів до ігрового процесу гральні слоти вдосконалювали підхід і до бонусної системи, включаючи можливість виграти джекпот.

Банальне випадання умовних трьох сімок на ігрових барабанах перестало символізувати головний приз азартної гри, тепер джекпоти розподіляються за багатьма показниками, проте налічують основні три види:

  • Фіксований;
  • Прогресивний;
  • Таємний.

Фіксований джекпот заздалегідь відомий гравцю ще до початку гри, а його сума може змінюватися хіба що від зміни розміру ігрової ставки. Деякі розробники залишають суму незмінною, проте розподіляють джекпот на рівні. Часто можна зустріти слоти, де кількість джекпотів може досягати пʼяти.

Прогресивний джекпот накопичує загальний виграш. Він збільшується протягом гри, а у правилах слота зазвичай зазначено, що у фонд такого джекпоту йде невеликий відсоток від кожної ставки. Часто прогресивний джекпот може формуватися одразу з декількох слотів одного виробника.А от таємний джекпот - це завжди несподіванка. Гравцю невідомий ані його розмір, ані момент його отримання.

Чи варто розраховувати на виграш?

Виробники слотів, які вказують у якості довідкової інформації технічні показники своїх ігор, часто зазначають і RTP у грі за джекпот. Зазвичай, він є зовсім невисоким, проте натякає, що шанси все ж є. Багато хто з розробників йдуть іншим шляхом та супроводжують регулярні виграші, які є більшими за середні, вітальною анімацією, створюючи відчуття великої перемоги. Замість джекпоту гравець, наприклад, бачить на екрані напис “Big Win”.

Розраховувати на джекпот можна, проте не варто перетворювати його отримання на ціль, адже часто буває так, що у гру він доданий лише для додаткового стимулу. Дієвої стратегії також не існує. Міф про те, що розмір ставки впливає на вірогідність отримання джекпоту, також розвіяний. Зазвичай, розробники в слотах з джекпотом вказують діапазон, в якому має бути зроблена ставка, часто включаючи у нього найнижчі показники.

У будь-якому разі в гонитві за джекпотом важливо підходити до гри системно. Вивчати параметри та показники обраного слота, перевіряти історію виплат та раундів, якщо така доступна, грати лише на перевірених майданчиках, де не виникне проблем із виплатою виграшу, та пам'ятати, що джекпот виплачує не казино, а провайдер слота.