В цій статті йде мова про стрімке подорожчання всіх покрівельних і фасадних матеріалів в 2022 році по причині війни росії проти України і великого дефіциту сталі з полімерним покриттям на ринку України. На сьогоднішній день ціни продовжують рости і далі ми конкретно даємо інформацію по трьом категоріям: профнастил, металочерепиця і фальцева покрівля. Ці три типи будівельних матеріалів дуже пов'язані між собою, бо виготовляються з рулонної сталі.

Як зросла ціна на профнастил в Україні

На початку війни в лютому 2022 року складські запаси рулонної сталі, з якої виготовляється профнастил, були на мінімумі. Основна причина це сезонність. Головна частина сталі для виготовлення профнастилу привозиться в Україну з Азії - Китай, Південна Корея, Індія. На ці країни-постачальники сталі припадає більша половина реалізованої продукції. Сезон на торгівлю профнастилом це літо і осінь. Тому під кінець року запаси на складах компаній мінімальні і кожен поставщик контрактується на нову поставку.

Контракти заключають в листопаді місяці, оплачується сталь і залишається тільки логістика (доставка сталі в Україну). Доставка відбувається морем. В цьому році, в лютому місяці почалась війна і все що пливло в Україну (в Одеські порти) не змогло прибути в пункт призначення. Вся сталь для виготовлення профнастилу змінила логістичну структуру. З'явився перевалочний пункт в Туреччині, а потім вже автомобільним шляхом вся рулонна сталь везлась в Україну.

Це призвело до великих затримок в часі поставки, плюс ще додаткові витрати на доставку в Україну, а через зміну ціни на пальне витрати стали ще вище. Всі ці фактори досить сильно підняли вартість на всі матеріали, котрі виготовляються з рулонної сталі, на профнастил також ціна виросла. Якщо говорити в % значенні то ціна на серпень місяць 2022 року зросла на 40% від довоєнних часів, а якщо згадати ковідний час, то ціни на профнастил взагалі злетіли майже в 3 рази в порівнянні з 2020 роком.

Ріст ціни на металочерепицю в 2022 році

В точності 100% ситуація аналогічна і з металочерепицею. Металочерепиця подорожчала по тим самим причинам, що і профнастил. В цьому році попит на металочерепицю зменшився по статистиці Заводу Модуль десь в 3 рази. Якщо б не ремонтні роботи після звільнення окремих регіонів України від москальських загарбників, то це падіння в кількості вироблених квадратних метрів металочерепиці очікувалося б ще більше.

Через велику руйнацію приватних будинків ремонт покрівлі необхідний вже зараз. Коли почнеться зима 2023 року всі будинки хочеш не хочеш — треба відремонтувати. Тому ринок металочерепиці існує і зараз. І це з позитивних моментів.

Ріст ціни на металочерепицю вже +40%. Якщо говорити про курс долара по відношенню до гривні то він зростає від місяця до місяця. Якщо ситуація не зміниться то ціна на металочерепицю продовжуватиме зростати. Відповідно до всіх вищеописаних факторів надія на пониження ціни є, але вона залежить тільки від курсу валют по відношенню до гривні.

Зростання ціни на фальцеву покрівлю

Фальцева покрівля в ціні теж зростає. І знову... Фактори одні й ті самі, що у профнастилу та металочерепиці. Це здорожчання витрат на логістику з країн поставщиків сталі для виготовлення фальцевої покрівлі. Наступна причина це курс валют. І остання — це глобальний дефіцит рулонної сталі на світових ринках.

Якщо підвести підсумки даної статті, то в цьому році ми очікуємо подальше подорожчання всіх будівельних матеріалів, в тому числі і покрівельних. Єдина причина для здешевлення це перемога України у війні проти росії. Відновлення всіх логістичних ланцюжків і здешевлення курсу валют. Чи реально це - подивимось зовсім скоро. А ми продовжуємо працювати і віримо в ЗСУ.