Травертин – вапняний туф, що формується шляхом взаємодії карбонату кальцію, вуглекислого газу та водяної молекули. Ця гірська порода утворюється в джерелах, які вийшли на земну поверхню в процесі вулканічної діяльності.

За класифікацією займає проміжне місце між мармуром та вапняковими утвореннями. Має забарвлення білого, жовтуватого, сірого чи бурого кольору.

Властивості травертину

Цей камінь є дуже красивою гірською породою. Травертинові елементи можна зустріти в облицюванні римського Колізею. Ця будова з кремового каменю жовтуватого відтінку, століттями радує відвідувачів красою і величчю. Травертин характеризує невисока твердість та низька щільність.

Пористість структури забезпечує травертину хороші теплофізичні властивості та звукопоглинання. Травертин – це один з найлегших натуральних каменів. Відносно висока водопроникність не заважає матеріалу бути довговічним, морозостійким, стійким до зовнішніх дій.

Способи обробки травертину

Найпопулярніший спосіб обробки травертину – шліфування. В результаті поверхня каменю стає матовою, набуває шорстку текстуру. При обробці травертину способом «зістарювання» знімають верхній шар каменю, оголюючи природну пористу структуру матеріалу.

У випадку полірування пори доводиться заповнювати спеціальними засобами, а до полірування додають хімічні речовини. При пилянні розпил часто залишають без зміни, зовні матеріал схожий на шліфований, але має більш яскраво виражений рельєф.

Сфери застосування травертину

Висока теплопровідність цього матеріала дозволяє застосовувати його при створенні "теплої підлоги". Травертин можна сміливо використовувати для обробки ванної кімнати, оскільки він не ковзає і не псується при попаданні води. Завдяки високій жаростійкості каменю можливе облицювання камінів. Широко застосовується в саунах, лазнях і хамамах, оскільки несе в собі оздоровчий ефект(завдяки сольовим випарам при намоканні).

Завдяки відмінним експлуатаційним характеристикам травертин застосовується для облицювання фасадів будівель, терас, сходів, внутрішніх стін приміщення. З цього каменю виготовляють підвіконня, стільниці.

Травертином прикрашають інтер'єр, створюючи панно, обрамляючи рамки картин. Тротуарна плитка з травертину успішно використовується в ландшафтному дизайні і є чудовим варіантом для оформлення присадибної території.