Рельєфне лазерне гравіювання — популярний спосіб нанесення зображень та текстів на жорстку поверхню. Спектр застосування величезний: метал, пластик, скло, дерево і т. д. На даний момент це фактично єдиний метод, який дозволяє отримати чітке зображення і текст на рекламній сувенірній продукції.

Особливості лазерного гравіювання

Під впливом лазерного променя або випаровується тонкий шар матеріалу по заданому стандарту, або змінюється колір і/або структура. В результаті зображення та текст переносяться повністю, чітко, точно збігаються з оригіналом. Це технологія майбутнього, яка є доступною вже сьогодні. Лазерне гравіювання використовують на інструментах та приладах, призначених для роботи в агресивному середовищі, при високих температурах.

Переваги лазерного гравіювання:

  • Висока роздільна здатність, стійкість та якість зображення. Жоден метод друку не показує таких результатів. Завдяки цьому лазерне гравіювання можна використовувати для складних зображень.
  • Метод безконтактний (зображення наноситься без безпосереднього впливу інструменту), тому незалежно від матеріалу текст або візерунок виходить бездоганним. Зберігається постійна глибина рельєфу, немає перепадів, дефектів.
  • Весь процес займає мінімум часу. На нанесення одного напису може знадобитися близько 15-20 хвилин. Технологія не вимагає спеціальних кліше, матриць чи друкованих форм додаткового обладнання.
  • Лазерне гравіювання підходить і для штучного друку, і для великих партій виробів. Працювати не складніше, ніж на принтері — потрібно лише запустити файл з ескізом. Тому вартість послуги цілком доступна за будь-якого обсягу замовлення.
  • Для друку не потрібні витратні матеріали, лише лазер, що працює від мережі. У середньому такі прилади здатні працювати безперервно до 20 тис. годин. Час інтенсивної експлуатації лазера сягає 7–10 років. При цьому для обслуговування обладнання достатньо одного працівника.

Застосування

Основне застосування лазерного гравіювання: сувенірна продукція, ювелірні вироби, зброя тощо. Крім того, метод активно використовується для нанесення серійних номерів, ідентифікаторів, корпоративних логотипів, штрих-кодів та інших графічних та цифрових зображень.