Велика кількість батьків, які мають власних дітей, впевнена у тому, що здійснювати такий процес, як підготовка дитини до школи не варто. Найчастіше вони впевнені у тому, що як тільки дитина потрапляє до першого класу, її відразу повинні навчити читати, писати та рахувати, в особливості, якщо вона до цього не ходила до дитячого садочку. Але, як показує практика, та категорія батьків, яка бажає, щоб їх дитина у подальшому досягла значних успіхів у навчанні, прикладає велику кількість зусиль до такого процесу, як дошкільна підготовка. Насправді за рекомендаціями педагогів та психологів вона повинна бути, адже в подальшому це суттєво спростить процес адаптації дитини до нового середовища, до якого вона потрапить, як тільки піде до школи. На сайті ranok.ua нашого видавництва є можливість придбати різноманітні дидактичні матеріали, які допоможуть здійснити якісну підготовку дитини до навчального процесу.

Дошкільна підготовка дитини з різних дисциплін

Розглядаючи такий процес, як дошкільна підготовка, варто звернути увагу на те, що він повинен відбуватися по всіх напрямках. Сюди можна віднести математику, письмо, читання та безпосередньо творчість.

Особливої уваги під час підготовки до школи заслуговує математика, яка допомагає розвивати не тільки логіку, але й мислення дітей. Для батьків можна надати наступні рекомендації для якісної підготовки:

  • в ігровій формі потрібно починати рахувати з дитиною вже знайомі для неї предмети, переходячи до паличок і спеціальних карток;
  • прийоми віднімання та додавання потрібно починати з відомих предметів цукерок і яблук із візуалізацією;
  • всі приклади варто перетворити в захоплюючу гру.

Під час навчання письму варто керуватися наступними рекомендаціями:

  • починати заняття потрібно з письмових навантажень, які не перевищують 5-ти хвилин;
  • тренування письму варто починати з промальовування контурів та роботи із шаблонами;
  • для розвитку дрібної моторики рук, починаючи з двох років, потрібно робити перебирання крупи, ліплення з пластиліну, вирізання по контуру;
  • не варто забувати про виконання спеціальної гімнастики для пальців рук.

Також варто пам’ятати про те, що починати розвиток малюка потрібно із читання. Особливу увагу потрібно звернути на вивчення букв та звуків, що в подальшому спростить процес навчання у школі. Дошкільна підготовка належить до важливих етапів, за допомогою яких можна підготувати дитину до школи.