Спосіб відкриття мансардних вікон VELUX є важливою особливістю, яка визначає зручність користування мансардою. Це дуже важлива функція, яка визначає зручність використання вікна. Це також впливає на спосіб його розміщення на даху: мансардні вікна, запропоновані на сайті https://dp.myprostir.com/ повинні бути встановлені таким чином, щоб вони не тільки забезпечували максимальне освітлення, але щоб можна було також легко дістати ручку та  відкрити її вільно.

Мансардні вікна відрізняються способом відкриття:

  • поворотні мансардні вікна,
  • відкидні мансардні вікна,  
  • похилі та поворотні мансардні вікна,
  • висотні мансардні вікна.

Поворотні мансардні вікна

Це найпоширеніший тип вікон. Такі вікна мають вісь повороту на половині висоти крила. Обертання стулки змушує верхню частину нахилятися всередину приміщення, а нижню - назовні. Після максимального повороту зовнішня поверхня вікна легко доступна зсередини будинку. Таким чином, ви можете помити вікно, не спираючись та не виходячи на дах. Поворотне вікно повинно бути встановлено так, щоб вісь обертання була більш-менш на рівні голови людини, що стоїть. Таким чином ви можете дивитися у вікно, не встаючи  табуретку, а високим людям не доведеться нахилятися, щоб уникнути удару об вікно при його відкритті. Поворотні вікна відкриваються за допомогою ручок, розміщених в нижній або верхній частині панелі. В останньому випадку ручка повинна розташовуватися на висоті 180-200 см від підлоги.

Відкидні мансардні вікна

У них є вісь обертання в верхньому краї рами. Відкидні мансардні вікна монтуються так, щоб їх верхній край перебував на рівні голови людини, що стоїть. Через вікна нахилу ви можете дивитися вільно, не ризикуючи отримати удар. Вікно відкривається та закривається за допомогою ручок, розташованих в нижній частині крила. Таке вікно після відкриття не закривається завдяки пружинам, встановленим по обидва боки. Щоб уникнути проблем з очищенням зовнішньої панелі, похилі вікна розташовують поруч одне з одним, так що, спираючись на одне, ви можете очистити сусіднє.

Похилі та поворотні мансардні вікна

Вони є більш складним дизайнерським рішенням, отже, більш дорогим. Однак похилі та поворотні мансардні вікна поєднують в собі переваги обох попередніх рішень. Таке вікно можна використовувати в якості нахилу з ручкою, встановленою в нижній частині стулки. Крім того, коли замок, розташований на верхній частині крила, перевертається, верхні шарніри звільняються, і панель починає обертатися.