Підлітковий вік — це підготовка до дорослого життя. І те, чому дитина навчиться в цей період, може визначити його майбутнє. Не кажучи вже про те, що це період активної соціалізації і спілкування з однолітками для підлітка виходить на перший план. В школі, на жаль, не вчать тому, що знадобиться людині в житті: будувати кар'єру, заробляти гроші, спілкуватися з клієнтами і з дівчатами.

І ніде більше дитина не може виробити складні ділові навички, крім комп’ютерних ігор. Що поганого в тому, що це гра? Адже вони ще діти. А діти всьому вчаться через гру — так вже закладено в нашій природі. Чому вчитися читати по кубиках і розрізняти кольори в пірамідці — добре, а вчитися будувати свій будинок та бізнес у комп'ютерній грі — погано? Користь від комп'ютерних ігор в цій справі важко переоцінити.

У цьому віці спілкуватися в житті дівчатка і хлопчики дуже соромляться. Але при цьому дуже одного цікавлять. Як і де вчитися взаємодіяти з протилежною статтю? У грі, за завісою монітора, це набагато легше. А адже все одно дівчатка там залишаються дівчатками, а хлопчики — хлопчиками, з усіма особливостями гендерної психології.

Через комп'ютерні ігри юний гравець одержує важливі уміння та знання. Граючи, дитина навчатися роботі з комп'ютером, без чого в наш час — нікуди. Він осягає як основи і логіку комп'ютера взагалі, так і вчиться швидко друкувати, наприклад.

Краще, якщо діти будуть зайняті віртуальними досягненнями, які підготують їх до дорослим досягнень, ніж в офлайні вчитися курити і дивитися порнографію. Чим потрібно займатися дітям у процесі спілкування, яке для них так важливо? Якщо у них немає справи, яку захоплює, то неробство тільки сприяє моральному розкладанню.

А загальної справи у них немає, незважаючи на те, що ми намагаємося заповнити їх позашкільний час додатковими заняттями в секціях і студіях. Це для них теж навчання, а їм потрібне спілкування і самостійна спільна діяльність з друзями.

Якщо підліток не розбирається в комп'ютерних іграх, однолітки його просто не зрозуміють, навіть якби він був лауреатом у грі на скрипці або чемпіоном з боксу. З ним нема про що розмовляти, тому що вони всі грають. Однолітки для підлітка важливіше батьків — і це нормально. У цьому віці дуже розвинене «стадне почуття», навіть якщо дитина цілком самостійна — це теж нормально. І звичайно, йому хочеться бути не останнім серед друзів у всьому.

Ми можемо скільки завгодно засуджувати їх захоплення, але побороти їх у нас не вийде. У самому крайньому випадку гра піде в підпілля.