Види дробарок

Для виробництва будматеріалів, виготовлених шляхом роздавлювання, розколу, розбивання або стирання кам'яної чи гірської породи, наприклад, щебеню, застосовуються дробарки. Найдешевше породу роздавлювати, дорожче стирати. За методом подрібнення механізми діляться на кілька видів.

Види та призначення камнедробілок

Щокові

Елементами дроблення в цих механізмах є металеві плити. Найчастіше одна нерухома, а друга вагається щодо першої, наближаючись або віддаляючись від неї. У деяких моделях обидві плити (щоки) рухаються. Подрібнення в щокових дробарок відбувається циклічно, при наближенні плит. Коли щоки розходяться, до простору між ними через завантажувальний отвір надходить вихідний матеріал. Від його форми та розміру залежить форма й розмір шматків матеріалу. Після того як порода подрібнилася, вона виводиться через випускну щілину знизу.

Те, скільки може переробити дробарка - її продуктивність, залежить від таких параметрів:

  • Розмір отвору для завантаження;

  • Размір подрібнених частинок;

  • Частота, з якою рухається щока (або щоки);

  • Хід щоки;

  • Кут, під яким захоплюється порода;

  • Щільність породи, яку може подрібнити дробарка.

Стандартно продуктивність дорівнює 1-500 т на годину.

Механізми мають деякі недоліки. Вони досить великі, сильно вібрують, що призводить до швидкого зносу дрібних деталей. Подрібнена порода виходить різними за розміром шматками, що може привести до забивання щілини відведення готового продукту.

Для детального перегляду продукції компанії «Енерпроф» переходьте на офіційну сторінку https://enerprof-building.com.ua/

Конусні

Ці пристрої ділять на велике дроблення (ККД), середнє дроблення (КСД) і дрібне (КМД). Сам пристрій схоже на перевернуту чашу, всередині якої обертається конус. Коли ці дві деталі наближаються, матеріал подрібнюється, коли розходяться, готова продукція виводиться. Продуктивність таких дробарок вище. Але їх складна конструкція ускладнює ремонт і обслуговування.

Валкові

Деталі, які подрібнюють матеріал у цьому механізмі, являють собою два вала. Вони розташовані паралельно, при обертанні порода затягується між ними та раздавлюєтся. Готова продукція обсипається вниз і виводиться через щілину. Поверхня валів може бути гладкою, рифленою або зубчастої. Остання краще захоплює та подрібнює вихідний матеріал. Гладкі вали розчавлюють породу.

Кількість матеріалу, що переробляється залежить від розміру валів і того, наскільки швидко вони обертаються. Характеристики дробарки записуються так: розмір 1200х1200, вага 20 тонн, продуктивність до 150 тис. кг на годину.

Молоткові

Ці дробарки переробляють великі та середні фракції вапняку, крейди, вугілля та інших нетривких порід. Молоточки закріплені на обертовому механізмі досить швидко. Від їх ударів і відбувається подрібнення.

Кількість матеріалу, що переробляється безпосередньо залежить від його фізичних властивостей. Такі дробарки компактні та зручні у використанні. Але у них швидко зношується дробильний механізм, а саме, молотки.

Відцентрові

Ці пристрої не можуть подрібнювати великі частинки вихідного матеріалу. При їх завантаженні виникає дисбаланс, який призводить до поломок. Частини завантаженого матеріалу розганяються у барабані, б'ються один об одного та руйнуються.

Щоб отриматі консультацію відносно вибору каменедробарок переходьте на каталог компанії «Енерпроф» https://enerprof-building.com.ua/product-category/tesmec/transheekopateli-i kamnedrobilki / kamnedrobilki-rock-hawg-rh /