Ще якихось п'ять років тому продаж квартир на вторинному ринку випереджав за своїми темпами реалізацію житла в новобудовах. Головною причиною була нижча ціна. Однак ситуація змінюється, і квартиру в новому будинку можна купити дешевше, ніж в приміщенні епохи Хрущова. Подивіться, які ціни на новобудови можна знайти сьогодні на ринку. У чому ж підступність, і чи варто піддаватися на низьку вартість житла? Давайте спробуємо розібратися.

Готовність до заселення

Існує думка, що квартири, які продаються на вторинному ринку, мають житловий стан і готові до заселення відразу ж після покупки, в той час як новобудова передбачає проведення ремонту. Насправді вам доведеться робити ремонт в обох випадках, якщо, звичайно, ви хочете створити для своєї сім'ї комфортні умови. Правда, в новобудові краще почекати, поки в будівлі закінчиться процес усадки.

Зручна інфраструктура

Як правило, квартири, що продаються на вторинному ринку, розташовані в уже «обжитих» районах з добре розвиненою інфраструктурою. Але сьогодні основна маса новобудов зводиться у вигляді житлових комплексів, в які ще на стадії проектування інтегруються об'єкти соціальної сфери. Також програмою забудови передбачається і благоустрій розташованих поруч територій, облаштування паркінгів, дитячих майданчиків.

Можливі ризики

Важливим аргументом на користь вторинного житла була можливість купити вже готову квартиру та подивитися її перед оплатою. З огляду на можливість недобудови, це виглядало дійсно надійніше, ніж інвестиції в житло на стадії проекту або котловану. Але сьогоднішнє падіння обсягів продажу новобудов дає вам можливість купити квартиру в будинку, який вже зданий в експлуатацію. А ось кількість шахрайства на вторинному ринку не зменшилася.

Цінова політика

Основна маса продавців вторинного житла досі не може психологічно змиритися з тим, що його ціна в доларовому еквіваленті знизилася в рази. Тому в новобудові вартість апартаментів часто значно нижча. У компаній-забудовників набагато менше психологічних бар'єрів, а цінова політика будується в національній валюті. Крім того, вони готові йти на поступки та пропонують сьогодні привабливіші умови оплати.

Комфортність

Зауважте, що в нових будинках враховані сучасні тенденції проектування, використані більш зручні планування квартир і під'їздів, встановлено пластикові вікна та металеві двері, інженерні мережі та комунікації виконані з сучасних і довговічних матеріалів. А це теж аргумент «за».