Унікальне джерело вітамінів, мікроелементів, корисних олій – горіхи. Вони завжди користувалися заслуженою любов'ю як кухарів, так і гурманів. Крім приємного смаку горіхи додають ще і впізнаваний аромат, вони активно використовуються в кондитерській справі. Цукерки з горіхами, печиво, горіхові торти і рулети продаються скрізь, але іноді створюється враження, що більше ніякого застосування у горіхів і немає. Спробуємо з’ясувати, де ще використовують горіхи. На http://delgusto.ua/ua/kategoria-gorixy можна замовити свій улюблений вид горіхів, та насолодитися їхнім смаком.
Поживність горіхів знаходиться приблизно на одному рівні з м'ясом, вони прекрасно вгамовують голод, і було б помилкою обмежувати сферу застосування цього дару природи тільки посипкою для тортів або закускою під пиво. У грузинській кухні активно використовуються волоські, їх можна зустріти практично в будь-якій страві. Товчені ядерця додають в м'ясні страви, в супи, в тісто для коржів. Волоський горіх надає стравам додаткову ситність, а ніжний аромат прекрасно поєднується зі спеціями і смаком основного інгредієнта страви. Унікальність полягає в тому, що він поєднується практично з чим завгодно. В якості експерименту спробуйте додати його в салат з вареного буряка, страва відразу заграє новими смаковими нюансами.
Кедрові горішки, які досить складно витягти з твердої шкаралупи, використовуються в приготуванні м'яса, риби, салатів. Причому не тільки як смакова добавка, але і в якості прикраси - посипане ніжними білими ядерця блюдо виглядає ошатно, а якщо змішати їх з зернами граната, то декоративний ефект буде нагадувати вишивку великими контрастними намистинами.
Так само активно використовується і мигдаль, його можна назвати справді унікальним продуктом. Його не тільки додають в кондитерські вироби. Пелюстками мигдалю посипають готові м'ясні страви, з ними роблять ніжну горіхову паніровці для обсмажування морепродуктів і м'яса. З розтертого в пудру мигдалю готують марципани, а на Сицилії з нього готують напій, схожий за зовнішнім виглядом на молоко.
Практично всі горіхи можна додавати в салати, крім, мабуть, мускатного - це вже пряність, і з ним дуже легко перестаратися. У всьому світі популярно горіхове морозиво, особливо фісташкове. Кокос активно застосовується в кондитерських виробах, а кокосове молоко - в приготуванні екзотичних супів і соусів.
Насправді використання горіхів може бути як простим, так і надзвичайно складним. Немає нічого простішого, ніж додати горіхових ядерець в тісто, але для приготування царського варення з агрусу, коли в кожну ягідку замість м'якоті потрібно вкласти цілісний фундук або шматочок волоського, доведеться повозитися.