В Інституті Генетики Репродукції проводяться генетичні дослідження різних типів. Зокрема, актуальною є преімплантаційна генетична діагностика, використовувана для виявлення ембріонів з генетичними відхиленнями. Така методика була розроблена лише в кінці 90-х років 20 століття й є дуже важливою для попередження хромосомних хвороб при лікуванні безпліддя методами ЕКЗ й ІКСІ.

Дослідження хромосомних відхилень в лабораторії мед центру "ІГР"

Спеціалісти лабораторії орієнтуються на виявлення таких хромосомних відхилень, як переміщення, втрата або подвоєння складника хромосоми. Також в полі зору знаходяться хвороби, пов’язані з порушеннями в кількості хромосом, зокрема синдроми Дауна, Патау, Едвардса.

Якщо ви хочете дізнатися, який відсотковий шанс маєте народити дитину з хромосомними порушеннями, то на сьогодні виявлено, що хромосомні відхилення трапляються в 0,3 відсотка народжених дітей, а також у 25 відсотках випадків мимовільних викиднів і більше, ніж у половині випадків мимовільних абортів в першому триместрі. Спеціалісти обов’язково налаштовують на те, щоб враховувати вік майбутньої мами. Так, у віці 30 років можливість народити дитину з хромосомними відхиленнями становить 1 до 385, у віці 40 років – 1 до 63, а у віці 45 років – 1 до 19. Тобто віковий чинник таки є показовим у такому питанні.

Лабораторні генетичні дослідження при лікування безпліддя

На сайті лабораторії igr-lab.com.ua ви можете дізнатися також про нове дослідження FISH (fluorescent in-situ hybridization), завдяки якому ви можете заздалегідь дізнатися кількість хромосом у ембріона. З цією метою використовують флуоресцентну мітку, яка через видимі кольорові сигнали дає інформацію про хромосоми.

Преімплантатна генетична діагностика призначається жінкам у віці старше 35 років, також цей аналіз актуальний, якщо в анамнезі подружньої пари біли мимовільні аборти на терміні до 12 тижнів. Також аналіз призначають в тому випадку, якщо подружня пара мала кількаразове безуспішне проведення процедури ЕКЗ. Безсумнівно, якщо в каріотипі хоча б одного з подружжя є хромосомні порушення, проведення ПГД обов’язкове.

Після проведення ПГД ваші шанси народити значно підвищуються. Зокрема спеціалісти мають можливість обирати для перенесення в матку ембріонів, які не мають хромосомних порушень. Значно знижується ризик народити дитину з певними хромосомними відхиленнями. Також знижується ризик невиношування дитини. А шанси народити здорову дитину збільшуються на 15-20 відсотків.