Ще в минулому столітті технології одержання електричної енергії з відновлюваних ресурсів були досить сумнівними і малоефективними, а вітряки ще й видавали багато шуму, то зараз інноваційні технології дозволяють повністю перейти на бік екологічної енергетики без всяких незручностей.

Сучасні установки відповідають вимогам в питаннях габаритів, потужності і дизайну, роблячи нетрадиційні джерела по-справжньому прогресивним вибором. Що ж краще вітрогенератор або сонячні батареї для дому?

Використання сонячної енергії, ще колись була недосяжною метою, але зараз це абсолютно доступна технологія. Сонячні батареї заполонили світ, вони встановлюються скрізь, у котеджах, на дачах, на фермах та будь де ще в якості резервного джерела енергії. Але і енергія вітру теж завжди в нагоді.

Для порівняння батарей та вітрогенератора треба розуміти, що з себе представляє кожна конструкція та які має переваги. Система сонячних батарей це:

- панелі сонячних батарей;

- інвертор;

- контролер заряду акумуляторів.

Вітрогенератор, як пристрій отримання природної енергії досить давно використовується у світі. Але застосування цієї конструкції обмежене з огляду на те, що у різних регіонах різна вітрова насиченість. Для продуктивного функціонування вітрогенератора необхідні відкриті простори, де мінімум лісу. На практиці науковці довели - чим вище розташовано вітрогенератор, тим він ефективніший.

Результат пошуку зображень за запитом "вітрогенератор сонячні батареї"

Вітрогенератори можна поділити на такі види:

- горизонтальні вітрогенератори;

- вертикальні вітрогенератори.

Вітрогенератор для дому - гарна ідея, але тільки в разі, коли в вашому регіоні є сильні вітри. Переважно встановлювати вітряки в приватних будинках, фермах в степовій або приморській зоні, де швидкість вітру забезпечує ефективність установки. При цьому, маленький вітряк може цілком забезпечити роботу невеликих електроприладів, а турбіна здатна генерувати стільки електрики, що вистачить для задоволення потреб декількох будинків.

Сонячні батареї для дому - невибагливі конструкції, які можна встановлювати при будь-якому кліматі, хоча чим спекотніше, тим ефективніше працюватимуть панелі. На відміну від вітряка, який працює тільки в момент наявності вітру, сонячні модулі здатні збирати енергію навіть при похмурій погоді.

Невеликі, портативні сонячні батареї досить зручні для забезпечення роботи невеликої техніки, а ось система з декількох модулів здатна дати енергетичну незалежність для приватного будинку або квартири.

Раніше вітрові електростанції коштували на порядок дешевше сонячних батарей, але тепер все кардинально змінилося. Потужна установка сонячних модулів має тенденцію до спаду цін і при цьому її набагато простіше монтувати та експлуатувати, до того ж термін роботи набагато вище, ніж у вітряків.

Таким чином, сонячна енергія вигідніше вітрової, але це не стосується випадку, коли турбіни встановлюються в місцях з сильними вітрами - такі конструкції дуже потужні і швидко окупають себе.

Великий вибыр обладнання для альтернативноъ енергетики дивыться на сайті https://prel.prom.ua