Основа розробленої Гленом Доманом методики – дати дитині з самого першого дня життя можливість всебічного розвитку. Для цього можна застосувати картки домана та досить ефективний спосіб стимуляції одного органу чуття, а саме, зору.

Світ на долоньці

З того, що викликає захоплення, вміння читати, рахувати, писати, володіння енциклопедичними знаннями і, на додачу до цього, керувати своїм тілом досконало, виконуючи складні гімнастичні трюки. Будь-якого батька перспектива зробити і з свого малюка таке диво, звісно надихне. Варто розібратися, а чи диво? Чи це, як стверджує Глен Доман, лише результати вчасно наданої дитині можливості необмеженого розвитку?

Який ми собі уявляємо життя новонародженого? Обов'язкові атрибути – ліжечко, коляска, пелюшки. Зрозуміло, що в цьому випадку дитина лежить в дбайливо захищеному від протягів і зайвих очей ліжечку зі спеціальними захисними бортиками, та ще й загорнутий в пелюшки.

Найбільш просунуті батьки відважно вступають у боротьбу зі старшим поколінням і відвойовують своєму малюкові нормальний одяг і з нею хоча б можливість рухати руками і ногами. Вже це – велика перемога і крок вперед, але Доман пропонує не тільки надати свободу руху, але й інформацію для запам'ятовування та інтелектуального розвитку, причому в досить великому обсязі.

Англійська з пелюшок

Як, цікаво, можуть відреагувати батьки, якщо їм запропонують з перших днів життя укладати дитини в трек для повзання і демонструвати дитині картки з картинками? Якщо задуматися, за перший рік життя маленька людина освоює з різним, звичайно, успіхом, величезна кількість навичок і запам'ятовує, переробляючи, масу інформації. Це навіть у випадку класичного періоду новонародженості «у пелюшках, поки не поповзе».

Математика з пелюшок

Якщо порівняти здатність навчатися в перший рік життя, і, наприклад, в десятий (шкільне навчання), то вона, а, головне, бажання отримувати нові знання та навички, знижується багаторазово.

Саме це передбачено природою для розвитку головного мозку – незрощені кістки черепа з тім'ячком між ними дають можливість збільшитися обсягом мозкової тканини. Після трьох років темпи зростання і розвитку значно знижуються і чим більшій дитина за цей час встигне навчитися, тим краще.

Демонстрація карток з зображеннями – основний спосіб донести до маленького дитини інформацію. Користуючись тим, що малюк не знає ще взагалі нічого, можна з рівним успіхом показувати зображення курчати або сонячну систему – запам'ятається і те, і інше. Вимог до таких занять небагато.