Спеціальний документ, що дозволяє суб'єкту займатись діяльністю з видачі кредитів, залучення вкладів, іншими видами банківської діяльності - ліцензія на банківську діяльність. Національний Банк України видає її протягом тридцяти днів.

Для отримання ліцензії на банківську діяльність, є базові вимоги:

1) Необхідно, щоб було не менше трьох членів правління з передбаченим законом досвідом управління і спеціалізованою освітою. Акціонерами (учасниками) і засновниками комерційного банку можуть бути іноземні та українські фізичні або юридичні особи, винятком можуть бути органи виконавчої влади, союзи політичних партій, державні фонди або профспілкові організації.

2) Наявність кваліфікованого персоналу, визначеного програмного забезпечення і приміщень, тільки тоді банк зможе почати свою професійну діяльність.

3) Якщо початковий статутний капітал установи десять і більше мільйонів Євро (відповідно до Закону про Банки і Банківської Діяльності). Такий капітал повинен формуватися за рахунок власних коштів акціонерів (учасників), і тільки, без будь-яких винятків. Для його формування не слід використовувати отримані в заставу або в кредит кошти, а також бюджетні кошти. Комерційним банкам заборонено збільшувати статутний капітал за рахунок різних фондів, для покриття збитків або несправедливого прибутку. Внесок учасників в статутний капітал вноситься у вигляді національної валюти.

Ліцензування та реєстрація банківських установ - найзначніша функція банківського нагляду. Вони потрібні для розширення або обмеження діяльності в даному напрямку, і тільки при повному дотриманні положень Національного Банку України і законодавчих актів.

Ліцензія на банківську діяльність - термін дії

Якщо говорити про формальності, то банківська ліцензія - безстроковий документ, але Національний Банк України періодично проводить планові перевірки (десь 1 раз на рік), якщо при проведенні таких заходів буде виявлено багато порушень різного характеру, ліцензію можуть відкликати.

Отримати ліцензію розглянутого виду дуже непросто. Організація повинна відповідати великій кількості вимог, які затверджені Законом. Якщо у Вас є з даної тематики питання, то звертайтесь до наших фахівців найвищого кваліфікаційного рівня, вони нададуть актуальні відповіді на всі ваші запитання в найкоротші терміни!

Також Вас може зацікавити тема: Регистрация предприятий