штори у вітальню

Господарки іноді запитують дизайнерів, чи потрібні в інтер’єрі штори? Звичайно, потрібні! Адже вони приховують ваше житло від сторонніх очей з вулиці, дають виспатись вранці, не пропускаючи сонячні промені, прикрашають кімнату, поглинають частину звуків

Для кожної кімнати треба індивідуально обирати штори. Розберемося, які штори у вітальню придбати, щоб вони стали справжньою прикрасою оселі. Якщо вітальня в квартирі велика і з високими стелями, немає проблем з ідеями оформлення вікна: можна використовувати і підйомні французькі чи австрійські штори з пишними складками і фестонами, і дорогі з щільного шовку, оксамиту, і хитромудрі ламбрекени.

Оптичний обман чи як візуально збільшити площу кімнати за допомогою штор. Набагато складніше цікаво вирішити проблему оздоблення вікна в невеликому приміщенні. Розширити візуально простір дозволить світлий колір штор з шовку або атласу. Традиційний варіант – штори «в підлогу». Збільшити висоту стель дозволять вертикальні смуги: це може бути як рисунок на тканині, так і більш вузьких полотнищ портьєр різних кольорів. Карниз краще кріпити до стелі – це теж додасть приміщенню висоту.

Багато хто віддає перевагу в оформленні вікна дует – портьєри плюс тюль. Він стане значно цікавіше, якщо тюль буде візерунчастим або з вишивкою. Зверніть увагу і на дрібниці: портьєри, підв'язані красивими шнурами з кистями або підтримувані підхватами з органзи та інших матеріалів, дозволяють створити різні образи в оформленні, до того ж візуально розширять простір стіни з вікном. Що стосується вибору кольору штор у вітальні, потрібно орієнтуватися не тільки на колір стін, але і меблів, килима.

Самий практичний варіант для кухні (особливо невеликої) – фіранки, трохи нижче рівня підвіконня. Якщо ви дотримуєтеся стилю кантрі, можна використовувати яскраві тканини з квітковим, пасторальним візерунком або малюнком в клітку, горох, смужку, обіграти їх стрічками, шнурками, габою. Іноді такі штори шиють з воланами і рюшами. Вішають їх на дерев'яні карнизи.

Втім, відмінно виглядають на кухні і зовсім короткі фіранки – від підвіконня до третини, до половини висоти вікна, плюс вузький ламбрекен нагорі. Для цього використовують спеціальні карнизи-молдінги, зміцнюючи їх прямо на рамі. Для тих, хто віддає перевагу мінімалізм або хай-тек, стильне рішення – горизонтальні жалюзі та рулонні штори, коли полотно надівається на спеціальний валик-карниз і піднімається на потрібну висоту.