Недостовірне декларування на понад 8 млн грн: справу голови облради та нардепки скерували до суду

Справу про недостовірне декларування майна на понад 8 млн гривень щодо голови обласної ради та його дружини — чинної народної депутатки — передали до суду. Подружжя також фігурує у позові про конфіскацію активів, походження яких вони не змогли пояснити.

Перед судом постануть голова обласної ради та його дружина, чинна нардепка, які не задекларували майно на понад 8 млн гривень. Про це повідомили в пресслужбі НАБУ. 

За даними слідства, інформацію про майно вони не вказали в своїх щорічних майнових деклараціях за 2021-2023 роки.

"Крім того, на підставі матеріалів НАБУ прокурор САП подав позов про конфіскацію в подружжя активів на майже 5 млн гривень на користь держави, оскільки вони не можуть пояснити їхнє походження", - зазначили в НАБУ.

Детективи та прокурори встановили, що саме на цю суму голова облради та його дружина-нардепка у 2021–2024 роках зробили внески за апартаменти та два автомобілі Audi SQ8 (2021 і 2024 років випуску). 

У жовтні 2025 року їм повідомили про підозру (ч. 2 ст. 366-2 КК України), а вже в грудні слідство завершили. 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Більше інформації про доходи чиновників дивіться у спецтемі на нашому сайті. 

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News