
У Кривому Розі відкрилась виставка, присвячена захисникам Маріуполя - де і коли можна побачити, - ФОТО

На вихідних у палаці культури «Мистецький»відкрилась виставка «3011 НГУ: ОБЛИЧЧЯ НЕСКОРЕНИХ», метою якої є вшановування подвигу бійців Маріупольського гарнізону.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на організаторів - команду «Місто Марії», родини військовослужбовців ВЧ 3011, центр підтримки переселенців «ЯМаріуполь. Кривий Ріг».
Минулого року виставка графічних портретів захисників Маріуполя, створених художницею з Івано-Франківщини Вікторією Гріздак, експонувалась у криворізькому центрі підтримки переселенців «ЯМаріуполь. Кривий Ріг». Згодом за ініціативи родин військовослужбовців ВЧ 3011 виставка була доповнена іншими цінними артефактами і інсталяціями та представлена на платформі «Mariupol Reborn» у Дніпрі.
Проєкт став важливою меморіальною ініціативою, яка вшановує подвиг бійців Маріупольського гарнізону. У Палаці культури «Мистецький» представлена вже оновлена експозиція, яка приурочена до третьої річниці ротації військовослужбовців ВЧ 3011 з Кривого Рогу до Маріуполя, адже рівно 3 роки тому воїни вирушили до міста Марії, а згодом Маріупольський гарнізон опинився в повному оточенні та 86 днів тримав оборону міста.
На виставці експонуються:
- серія портретів захисників, які віддали своє життя за Україну, і тих, хто все ще чекає на повернення з полону;
- інсталяція, яка передає побут героїв в облозі;
- зворушливі листування бійців з рідними,
- ікона «Маріупольська Покрова», створена на честь оборонців,
- карта облоги міста, що нагадує про трагічні події весни 2022 року,
- «Дерево пам’яті», яке символізує шану полеглим.
На відкритті виставки побували рідні та друзі українських військових з в/ч 3011, військовослужбовці, які захищали Маріуполь та ще донедавна знаходилися у ворожому полоні, представники «Місто Марії», центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь. Кривий Ріг», представники закладів та установ міста.
За словами Ольги Яцишиної - матері полеглого гвардійця Олега Яцишина - виставка сприятиме зміцненню патріотичних почуттів серед мешканців, підвищенню обізнаності про подвиги оборонців Маріуполя а також для усвідомлення значення, жертовності та героїзму військових у боротьбі за свободу України.
Серед портретів захисників Маріуполя можна побачити портрет підполковника Сергія Кандиби, дружина якого - Ольга Кандиба - стала однією зі співорганізаторок виставки. У день відкриття експозиції Ольга розповіла про чоловіка:
"Він 20 років відслужив в військової частині 3011, має зразкову службу за плечима. Він прийшов у військову частину ще лейтенантом і пройшов довгий час у цій частині. Сергій був заступником командира з озброєння та техніки. Разом з хлопцями 7 лютого він виїхав на ротацію до Маріуполя і це був останній день, коли я його побачила. На жаль, мій чоловік загинув. Його поховали побратими на комбінаті "Азовсталь". Й досі тіло знаходиться там. Я маю надію, що ми його повернемо...
Зараз я не можу мовчати, хочеться про нього розповідати... Він гідно стояв пліч-о-пліч на захисті Маріуполя, на захисті всієї України - разом зі своїми побратимами, і захистив нас та всю Україну".
«Ми - жителі Донбасу, в боргу перед Захисниками Маріуполя. Саме вони, як і весь Маріупольський гарнізон, Супергерої сучасності і їх прізвища та обличчя, українці мають знати, бо саме вони, стримуючи російську армію, врятували від окупації багато міст України», - наголосив у день відкриття виставки Володимир Курський, директор Центру «ЯМаріуполь».
За словами організаторів, виставка подорожуватиме країною, допомагаючи підтримати зв'язок рідних з тими, хто бореться за волю, і нагадуючи про біль і мужність кожного героя. У Кривому Розі експозиція працюватиме до 28 лютого Графік роботи виставки: щодня з 10:00 до 17:00. Відвідати виставку можна щодня, вхід вільний. Екскурсії проводяться за попереднім записом: 096 517-85-75; 098 576-73-06.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News