• Головна
  • Затримання банди викрадачів та вбивць і хабар для підполковника: що відбувалося 9 лютого у Кривому Розі, - ФОТО
08:00, 9 лютого

Затримання банди викрадачів та вбивць і хабар для підполковника: що відбувалося 9 лютого у Кривому Розі, - ФОТО

Затримання банди викрадачів та вбивць і хабар для підполковника: що відбувалося 9 лютого у Кривому Розі, - ФОТО

Сьогодні минає рівно 10 років від того дня, коли у Кривому Розі на позачерговій сесії міськради оголосили про розширення групи "Опозиційного блоку" на 12 депутатів. У 2016 роціпри отриманні хабара у розмірі 140 000 гривень у Кривому Розі було затримано співробітника поліції - підполковника, а у 2018-му - банду, яка з метою викупу викрала 20-річного студента, якого вбила через три тижні після викрадення. Як бачимо, день 9 лютого був складним для криворіжців. Важкі події відбувалися цього дня і в історії Української державності. 

Про ці та про інші події читайте в огляді 0564.ua.

Що відбувалось 9 лютого у попередні роки у Кривому Розі:

2015 рік:Екс-регіонали створили у Криворізькій міськраді «Опозиційний блок» (СПИСОК ДЕПУТАТІВ): 9 лютого 2015 року ми писали про позачергову сесію міськради, що відбулася у будівлі Дзержинського райвиконкому 6 лютого. Тоді третє засідання поспіль криворізьких депутатів, окрім понад 200 правоохоронців, охороняли десятки чоловіків спортивної статури, які самі назвали себе "свідомі громадяни".

Затримання банди викрадачів та вбивць і хабар для підполковника: що відбувалося 9 лютого у Кривому Розі, - ФОТО, фото-1

Засідання міськради вів міський голова Юрій Вілкул. І саме на тому пленарному засіданні міськради було оголошено про поповнення у депутатській групі "Опозиційний блок" - група збільшилась на 12 депутатів, це - Арсєєв, Бистрай, Гаврилюк, Задорожній, Іванов, Кравченко, Палій, Мірошниченко, Свінарик, Ткаченко, Шевчик, Яровий.

А взагалі про створення депутатської групи "Опозиційний блок" повідомили на пленарному засіданні міськради 31 січня. До депутатської групи тоді увійшли: Абрамова, Баландін, Бєліков, Бобченко, Васильченко, Гайдаш, Гончаренко, Дабіжа, Данкова, Дербас, Іванов, Камаляєва, Короленко, Логачов, Лушпій, Макаренко, Малачевський, Мармер, Матвєєнко, Меньшов, Мкртчян, Присяжнюк, , Шабліян, Штіленко.

Затримання банди викрадачів та вбивць і хабар для підполковника: що відбувалося 9 лютого у Кривому Розі, - ФОТО, фото-2

Таким чином всього до "Опозиційного блоку" увійшло 42 депутати криворізької міськради, 39 з яких прийшли до міськради під "блакитними прапорами" Партії регіонів.

Як відомо, нині в Україні партія "Опозиційний блок" заборонена.

"Представники цих політичних сил ретранслювали офіційну позицію рф щодо нашої держави, підтримували та популяризували антиукраїнську політику і створювали загрозу нацбезпеці України", - сказано у пресрелізі СБУ.

2016 рік:У Кривому Розі затриманий за хабар у 140 тисяч гривень підполковник поліції намагався застрелитися: 9 лютого при отриманні хабара у розмірі 140 000 гривень у Кривому Розі управлінням внутрішньої безпеки Національної поліції було затримано співробітника поліції - підполковника Національної поліції України. Про це у Facebook повідомила Начальник Національної поліції України Хатія Даканоїдзе.

"Ми встановили, що він вимагав хабар за непритягнення до кримінальної відповідальності від людини, яка прийняла рішення звернутися до поліції із заявою про здирство. Підполковника поліції було затримано на місці злочину. Затримання проходило за участю прокуратури та СБУ, весь процес чітко задокументований", - написала Даканоїдзе. Вона також повідомила, що під час затримання затриманий на хабарі вистрілив із травматичної зброї і зараз перебуває під охороною в лікарні.

2018 рік:Біля одного з супермаркетів Кривого Рогу цього дня затримали банду, яка викрала 20-річного хлопця, три тижні насильно утримувала його, вимагаючи викуп, та врешті його убила. На той час начальник ГУ НП у Дніпропетровській області Віталій Глуховеря розкрив деталі злочину на своїй сторінці у Facebook.

Затримання банди викрадачів та вбивць і хабар для підполковника: що відбувалося 9 лютого у Кривому Розі, - ФОТО, фото-3

2020 рік:у столичному кінотеатрі "Жовтень" відбувся показ короткометражної документальної стрічки "Місто довжиною в життя" про криворізького активіста Антона Кравченка.

Затримання банди викрадачів та вбивць і хабар для підполковника: що відбувалося 9 лютого у Кривому Розі, - ФОТО, фото-4

2022 рік:Відомий журналіст Юрій Бутусов звернувся до президента Зеленського із проханням про фінансування потреб української армії. Він закликав Головнокомандувача під час війни виділяти гроші не на свій рейтинг, а на армію. Звернення головного редактора ЦензорНЕТ Юрія Бутусова було опубліковано на його особистій сторінці у Facebook. Це було 9 лютого. Вже 24 лютого розпочалося широкомасштабне вторгнення росіян.

Цей день в історії 

1722 — у Петербурзі видано царський указ про висилку 10 тисяч козаків на будівництво Ладозького каналу і 10 тисяч козаків на будівництво Донського каналу. Як пише Ганна Черкаська у UAhistory, так забирали наші землі, наш генофонд. На землях нинішнього Запоріжжя господарів козацьких зимівників вислали на будівництво. Зимівник (Дубовий гай) було захоплено москалями. Сюди за царським наказом позганями «бєглих і каторжних», які почали рити окопи майбутнього форту. Коли повернулися власники зимівників, їм заборонили селитися у форті (район Малого ринку) та форштадті (район Анголенка); козаків вигнали за річку Московку, за балку діда Капустяна у Нешкребівку (пізніше землі козака Нешкреби московський уряд повеліла називати Вознесенівкою, на честь московської церкви).

1918 — підписано Берестейський мирний договір, згідно з яким Німецька імперія, Австро-Угорська імперія, Османська імперія і Болгарське царство визнали УНР самостійною державою.

1918 — війська Червоної армії під командуванням М. Муравйова після п'ятиденного артилерійського бомбардування захопили столицю Української Народної республіки Київ.  У захопленому Києві більшовики організували терор. Відбувалися грабежі, насильства, вбивства. Були розстріляні представники інтелігенції, вояки та цивільні громадяни. За різними підрахунками жертвами різанини стали від 2 до 5 тисяч осіб. Серед них були генеральний секретар земельних справ Української Народної Республіки Олександр Зарудний, член Центральної Ради Ісак Пугач. Було страчено близько тисячі офіцерів та генералів — Б. Бобровський, А. Разгон, Я. Сафонов, Н. Іванов, Я. Гандзюк та інші. Після переїзду уряду Радянської України з Харкова до Києва, українське радянське керівництво виявило розпад армії й тисячі трупів у парках Києва

Сам Михайло Муравйов так описував ці події:

Ми йдемо вогнем і мечем встановлювати радянську владу. Я зайняв місто, бив по палацах і церквах … бив, нікому не даючи пощади! 28 січня Дума (Києва) просила перемир'я. У відповідь я наказав душити їх газами. Сотні генералів, а може й тисячі, були безжалісно вбиті … Так ми мстилися. Ми могли зупинити гнів помсти, проте ми не робили цього, тому що наше гасло — бути нещадними!

1923 рік - Останній бій Холодноярців у Лук'янівській в'язниці — повстання політв'язнів з «Холодноярської організації» у Лук'янівській тюрмі з спробою визволення. Майже чотири години серед Києва точився бій з охоронцями в'язниці і відділами ЧК.

9 лютого о 8:30 в камері № 1 Лук'янівської в'язниці м. Києва, де утримувалися засуджені до розстрілу холодноярці, під час роздачі вранішнього окропу арештанти заволоділи револьвером охоронця і, проникнувши з камери до коридору, а звідти до канцелярії тюрми, захопили 14 рушниць і набої до них. У бою, який тривав чотири години, загинуло 38 повстанців. Серед них були отамани Холодного Яру і Чорного лісу, старшини армії УНР, козаки-холодноярці, сотники корпусу Січових стрільців, які були з Галичини. Наразі невідомо де поховані повстанці.

Затримання банди викрадачів та вбивць і хабар для підполковника: що відбувалося 9 лютого у Кривому Розі, - ФОТО, фото-5

Повстанці Холодного Яру. 1922. Фото: www.istpravda.com.ua

1942 рік — у Києві німці заарештували Олену Телігу, її чоловіка та інших представників української інтелігенції, переважно членів ОУН (М). Вже 21 лютого в Бабиному Яру їх розстріляли.

Міжнародні свята та пам'ятні дати

Міжнародний день стоматолога. Відзначення Дня стоматолога 9 лютого пов'язують з Святою Аполлонією, яка 9 лютого 249 року прийняла мученицьку смерть. У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця.Військова стоматологія була заснована 15 лютого 1099 року під час першого хрестового походу після захоплення Єрусалиму.

Цього дня народились:

1826Костянтин Трутовський, український живописець і графік. Костянтин народився у м. Курськ, в будинку свого діда Олексія Івановича Мойсеєва. Упродовж перших дев'яти років виховувався у родинному маєтку тата, Олександра Івановича, у слободі Попівка-Семенівка на Харківщині (тепер с. Попівка Краснопільського району Сумської обл., при російському кордоні). Він навчався в Петербурзькій Академії Мистецтв. У 1860 році отримав звання академіка. Художник належав до панівного в другій половині 19 століття реалістично-академічного напрямку. Костянтин закінчив Академію мистецтв, але важка атмосфера імперського Петербурга, за часів імператора Миколи І, заважала йому спокійно творити в столиці імперії. Тому і він повернувся в Україну, де проживав з своєю родиною, як проживав він в дитинстві, в Харківській та Курській губерніях. Метою своєї художньої творчості Трутовський вважав зображення звичайного життя українського селянства тодішньої Слобожанщини, життя, що невблаганно зникало під впливом русифікаторської політики російського царату та зламу старих патріархальних традицій українського народу. Трутовський жадав зберегти хоча б на своїх полотнах цей величний світ української духовності, який, як йому здавалося, швидко зникав під впливом невблаганних обставин.

1983 — Василь Зубанич, учасник війни на сході України, Герой України - бригадний генерал Збройних сил України, заступник командувача Об'єднаних сил, командир 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. 

Василь Зубанич перебував у районі бойових дій із травня 2014 року. На початок антитерористичної операції (АТО) був командиром 15-го окремого гвардійського гірсько-піхотного батальйону (Ужгород) 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Брав участь у боях за Новоганнівку, Нижнє Тепле, Станицю Луганську, Макарове, Щастя, Луганський аеропорт, Дебальцеве та інші населені пункти Луганської та Донецької областей.  У складі штурмової групи тактичної групи «Північ» здійснював прорив до Луганського аеропорту для подальшого прикриття та забезпечення відходу підрозділів з оточення. Під час бою зазнав осколкового та вогнепального поранення. Попри це відмовився від госпіталізації й далі керував діями підрозділу, тим самим піднявши бойовий дух і моральний стан військовослужбовців. З листопада 2014 року виконував завдання на Дебальцевському напрямку. 23 березня 2015 року підполковникові Зубаничу присвоєне звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

Релігійні свята

За новим церковним календарем православні згадують мученика Никифора Антіохійського, преподобного Панкратія, затворника Києво-Печерського, а також обрітення мощів святителя Інокентія. Також сьогодні - Неділя про митаря і фарисея, перша з чотирьох неділь підготовки до Великого посту.

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Василь, Геннадій, Іван, Інокентій, Никифор, Панкратій, Петро.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #цейДеньВІсторії #9Лютого
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...