• Головна
  • Переплутав зиму з весною: у Кривому Розі помітили рідкісного перелітного птаха
20:05, 6 лютого

Переплутав зиму з весною: у Кривому Розі помітили рідкісного перелітного птаха

Переплутав зиму з весною: у Кривому Розі помітили рідкісного перелітного птаха

На початку лютого на Криворіжжі помітили рідкісного гніздового птаха родини качкових - чернь червонодзьобу, якого занесено до Червоної книги України. Найстабільніші гніздові осередки цього птаха знаходяться в нижній течії Дунаю, на Сиваші, озерах Нижнього Дністра. Українська гніздова популяція нечисельна - коливається в межах 150—550 пар і на сьогодні має тенденцію до зниження. 

Фото птаха опублікувала у Facebook жителька Кривого Рогу Наталя Пархоменко.

"Зустріла на нашому ставку чернь червоноклюву... Червонокнижна качечка! Правда, місцевий шипун "Барон" їх ганяв трохи. Сподіваюсь, вони помиряться - ставок доволі великий, на ньому крижні, пірникози і лиски уживаються з лебедями",

- зазначила Наталя.

Судячи з оприлюднених світлин, у ставку в межах Кривого Рогу плавав самець. Адже статевий диморфізм у цих птахів виражений добре. Самець у шлюбному вбранні досить красивий. У нього голова і верхня частина шиї каштаново-руді; передній край крил і боки тулуба білі; першорядні пера крил білуваті, з бурою верхівкою, другорядні — білі, з бурувато-сірою верхівкою; хвіст темно-сірий; дзьоб, ноги і райдужна оболонка ока яскраво-червоні. 

Чернь червонодзьоба - перелітний птах. Зазвичай він прилітає навесні, у середині квітня − першій половині травня. Гніздиться в біотопах, зарослих очеретом і рогозом: на затоках, озерах, каналах, старицях і риборозплідних ставках.

Фото Наталі Пархоменко/Facebook

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #рідкіснийПтах
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...