• Головна
  • В Україну доставлено понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця
12:50, 11 лютого

В Україну доставлено понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця

В Україну доставлено понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця

В Україну доставлили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році. Вакцину болгарського виробництва на запит МОЗ придбало державне підприємство Медичні закупівлі України. Наразі в країну вже доставлено 1 039 500 доз, наступне постачання складе 18 300 доз. 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Зазначається, що 75% від отриманої кількості буде розподілено до медзакладів в областях, тоді як 25% поставленої вакцини зберігатимуться на національному рівні як резервний запас, який може бути розподілений в регіони за потреби.

Ця вакцина призначена для проведення безоплатних щеплень за календарем профілактичних щеплень. Препарат містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Щеплення для профілактики дифтерії та правця вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) роблять у 16 років та під час ревакцинації дорослих.

Безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція. Усі вакцини за цим календарем в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Календаря профілактичних щеплень, але є у кожній області та безплатна для населення.

У МОЗ нагадують, що якщо графік вакцинації порушено (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #новини #вакцина #дифтерія #правець
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...