• Головна
  • Криворіжці у Верховному Суді намагаються змусити Раду перевірити факти захоплення влади у Кривому Розі, - ФОТО, ВІДЕО
10:51, 10 лютого

Криворіжці у Верховному Суді намагаються змусити Раду перевірити факти захоплення влади у Кривому Розі, - ФОТО, ВІДЕО

Криворіжці у Верховному Суді намагаються змусити Раду перевірити факти захоплення влади у Кривому Розі, - ФОТО, ВІДЕО

У Верховному Суді України цього тижня розпочато слухання справи за позовом громадських організацій "Рух "Справедливий Кривбас" та "Євромайдан Кривий Ріг" до Верховної Ради України про зобов'язання розглянути та перевірити факти, викладені у зверненні цих організацій щодо поновлення Конституційного ладу та державної влади у Кривому Розі.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.

Нагадаємо, у серпні минулого року у Кривому Розі відбулась акція "Кривий Ріг без Вілкулів", в ході якої криворіжці підписали зверненняна ім'я Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука щодо поновлення Конституційного ладу та державної влади у Кривому Розі. У цьому зверненні міститься вимога про створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії  розслідування повалення конституційного ладу і захоплення влади у Кривому Розі Олексндром Вілкулом.

Як зазначив у коментарі нашій кореспондентці один з позивачів - голова ГО "Рух "Справедливий Кривбас" Валерій Романов, окрім створення Тимчасової слідчої комісії у зверненні зазначалась також вимога заслухати на засіданні комітетів Верховної Ради України Міністра оборони, Голову СБУ, Міністра закордонних справ та Прем'єр - міністра України на предмет бездіяльності відповідних органів державної влади з питання "повалення Конституційного ладу і захоплення влади у Кривому Розі Олександром Вілкулом".

Криворіжці у Верховному Суді намагаються змусити Раду перевірити факти захоплення влади у Кривому Розі, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

На фото: Валерій Романов у суді

За словами Валерія Романова, "повалення Конституційного ладу і захоплення влади у Кривому Розі" було здійснено шляхом незаконного створення військової адміністрації Кривого Рогу та Ради оборони Кривого Рогу. Адже за Українським законодавством військові адміністрації створюються виключно Президентом України, який і призначає начальників військових адміністрацій.

Романо пояснює, що Указу Президента про створення військової адміністрації у Кривому Розі не було, як не було й Указу про призначення Олександра Вілкула начальником військової адміністрації. А ради оборони створюються виключно обласними військовими адміністраціями, причому такі ради є тимчасовими державними органами. Тому ані виконком Криворізької міської ради, ані сама міська рада не може створювати тимчасовий державний орган.

Криворіжці у Верховному Суді намагаються змусити Раду перевірити факти захоплення влади у Кривому Розі, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Що стосується створення комунальних підприємств, комунальних  установ та закладів, то відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вони створюються на пленарному засіданні сесії міськради. Тоді як раду оборони Кривого Рогу 25 лютого 2022 року було створено на засіданні виконкому Криворізької міськради, котрий не має таких повноважень. До того ж, зазначає Валерій Романов, для створення ради оборони має бути відповідне подання Генштабу ЗСУ. Зробивши запит до Генштабу ЗСУ, правозахисник дізнався, що такого подання не було.

Ця ситуація змусила криворіжців звертатися до відповідних держорганів та посадовців з метою приведення ситуації у Кривому Розі до правового поля. Не дочекавшись належної реакції, криворіжці і звернулись до Верховної Ради, через бездіяльність якої згодом їм довелося подавати позов до Касаційного адмінсуду Верховного Суду України.

Криворіжці у Верховному Суді намагаються змусити Раду перевірити факти захоплення влади у Кривому Розі, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Таким чином, 7 лютого 2024 року розпочалося засідання  Колегії суддів Касаційного адміністративного суду ВСУ, яке було перенесене через неявку представниці Верховної Ради України.

Засідання відбувалося в режимі відеоконференції, отож учасники процесу та вільні слухачі брали участь у засіданні, перебуваючи у залі Довгинцівського райсуду Кривого Рогу.

Під час засідання з'ясувалось, що представляти Раду в суді доручили головній спеціалістці одного зі структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України. Але вона захворіла, через що не змогла взяти участь у засіданні.

Колегія суддів вирішила перенсти засідання на іншу дату, попри те, що Валерій Романов заявив про можливість розгляду справи у відсутність представниці відповідача. Адже, як зазначив він у суді, у Раді є 400 депутатів та ще 300 працівників Апарату, отож можливість делегувати когось для представництва у суді існує.

Слухання справи продовжиться у березні.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #верховнийСуд #валерійРоманов #володимирФомицький #олександрВілкул
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...