• Головна
  • "Дати людям вудку": у Кривому Розі презентували проєкт "Зцілення громад", який реалізує Патріарша фундація "Мудра справа", - ФОТО
11:30, 6 лютого

"Дати людям вудку": у Кривому Розі презентували проєкт "Зцілення громад", який реалізує Патріарша фундація "Мудра справа", - ФОТО

"Дати людям вудку": у Кривому Розі презентували проєкт "Зцілення громад", який реалізує Патріарша фундація "Мудра справа", - ФОТО

У Кривому Розі презентували новий проєкт благодійної організації "Патріарша фундація "Мудра справа", який має назву "Зцілення громад". Цей проєкт започаткований, аби допомогти українським громадам відновлюватись та ставати сильнішими. А ґрунтується він на ідеях праведного митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького, який вірив, що освіта і просвіта — ключ до кращого та справжнього життя.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.

Презентація днями відбувалась у храмі Святого Миколая Чудотворця Української Греко-Католицької Церкви, а презентувати проєкт до Кривого Рогу прибули Патріарший економ УГКЦ отець Любомир Яворський та Світлана Бугай - одна з викладачок навчальної програми.

Представляючи гостей, настоятель храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ отець Іван Талайло з вдячністю нагадав про допомогу, котра надавалась Патріаршою фундацією "Мудра справа" криворізькій громаді. Зокрема, саме ця організація передала парафії мобільний "Пункт незламності", де мають змогу "зарядити" власну стійкість усі бажаючі.

"Дати людям вудку": у Кривому Розі презентували проєкт "Зцілення громад", який реалізує Патріарша фундація "Мудра справа", - ФОТО, фото-1

На фото: о.Іван Талайло та о.Любомир Яворський

"Ми ще ніколи не були такі об'єднані, як зараз, під час війни, - зазначив о.Любомир, - очевидно, що нас об'єднали біда, нещастя, горе, підтримка, солідарність. І усі ці проєкти, які ми розпочали від Патраршої фундації "Мудра справа" і від Української Греко-Католицької Церкви загалом, пояснюються тим, що церква не може стояти осторонь - вона хоче співстраждати, вона залишається зі своїм народом, вона хоче бути поруч.

"Дати людям вудку": у Кривому Розі презентували проєкт "Зцілення громад", який реалізує Патріарша фундація "Мудра справа", - ФОТО, фото-2

На фото: о.Любомир Яворський

Він розповів про деякі проєкти фундації. Так, на початку повномасштабного вторгнення команда організації евакуйовувала людей з небезпечних територій, розміщуючи їх у реабілітаційних, реколекційних, монастирських. Згодом розпочала забезпечувати людей, котрі потрапили у складні обставини через війну, продуктовими наборами (загалом на цей гуманітарною допомогою фундація охопила близько 600 тисяч сімей). Також облаштовували у різних регіонах України мобільні "Пункти незламності", котрі з часом трансформували у "Центри зцілення ран", де надається і душпастирська, і соціальна, і психологічна допомога.

"Насправді таких проєктів ми створили багато. Та основна місія Патріаршої фундації "Мудра справа" - це трансформація українського суспільства. Ми прагнемо, щоби відбуваласята ціннісна трансформація українського суспільства, яка базується і на християнських цінностях будування свого рідного дому, і на солідарності, і на підтримці, і на розвитку. Саме тому для нас важливі візійні перспективні проєкти. Це не про те, як зібрати продуктовий набір і дати людині їжу. Ми пропонуємо - вудку, аби людина мала чим зловити рибу і розуміла, як це робити", - пояснив керівник Патріарої фундації.

Світлана Бугай презентувала навчальну програму проєкту "Зцілення громад" та познайомила криворіжців з викладачами навчального курсу.

"Дати людям вудку": у Кривому Розі презентували проєкт "Зцілення громад", який реалізує Патріарша фундація "Мудра справа", - ФОТО, фото-3

На фото: Світлана Бугай

За її словами, проєкт "Зцілення громад" проводиться в три етапи:

I етап: Знайомство з громадою та відбір учасників;

ІІ етап: Навчальна програма для 30 учасників;

ІІІ етап: Стратегічна сесія з розбудови регіону за участю 50 учасників.

По завершенні навчально-просвітницького курсу учасники та їхні громади матимуть нагоду долучитися до подальшої праці у межах курсу із навчання громад «Дія в Надії» та налагодити співпрацю із Консультаційним центром УГКЦ.

Отож етап знайомства з представниками громади Кривого Рогу, серед яких на зустрічі були і люди, котрим довелося залишити свої домівки через війну, відбувся. Попереду в учасників проєкту - навчальний курс, який передбачає пʼятиденне модульне навчання для 30 представників громади у Патріаршому домі у Львові. Програма курсу  включає як освітній напрямок, так і психологічну реабілітацію, духовне відновлення кожного учасника.

Як пояснила Світлана Бугай під час зустрічі у Кривому Розі, по прибуттю до Патріаршого Дому, група пройде 5-денну освітньо-мотиваційну програму з тем лідерства, життєстійкості, психології та історії України. На учасників також чекає культурна та духовна програма, що включає в себе відвідування Центру Шептицького, та інших історико-культурних пам'яток у Львові.

"Дати людям вудку": у Кривому Розі презентували проєкт "Зцілення громад", який реалізує Патріарша фундація "Мудра справа", - ФОТО, фото-4

На фото: знайомство з учасниками під час презентації проєкту "Зцілення громад"

Завершальним етапом стане стратегічна сесія, під час якої учасники проєкту під керівництвом менторів та за допомогою викладачів визначатимуть місію громади та ключові напрямки дій для подальшого її розвитку.

Додамо, що власну успішну історію участі у проєкті "Зцілення громад" вже має Зеленодольська міська громада на Криворіжжі, де днями відбулась стратегічна сесія за участі представників Патріаршої фундації "Мудра справа".

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #мудраСправа #зціленняГромад
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...