• Головна
  • Закупівля аптечок для військових: суд у Кривому Розі задовольнив клопотання слідства про домашній арешт для керівниці медзакладу
22:12, 25 січня

Закупівля аптечок для військових: суд у Кривому Розі задовольнив клопотання слідства про домашній арешт для керівниці медзакладу

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області виніс Ухвалу, якою задовольнив клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до генерального директора КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2» КМР, яку підозрюють у службовій недбалості.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на Ухвалу від 22 січня 2024 року у справі Справа № 216/480/24 Провадження № 1-кс/216/182/24.

Нагадаємо, за процесуального керівництва Криворізької центральної окружної прокуратури повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Криворізької міськради у розтраті чужого майна в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Досудове розслідування у цій справі здійснюють слідчі слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області, оперативний супровід – УСБУ області.

За даними слідства, у 2022 році між комунальним підприємством, яке володіє мережею аптек КП "Фармація", та міською лікарнею №2 було укладено договір (підписано в.о. головного  лікаря 2-ї лікарні Оленою Климович та в.о. директора КП "Фармація" Олександром Клітним) про постачання аптечок для військових.

Слідство вважає, що КП "Фармація" поставило аптечки, недоукомплектовані необхідними медичними препаратами, а їхня вартість вдвічі перевищувала ринкову ціну, тому збитки спричинені тергромаді становлять 3,4 млн грн.

"...Поставлені КП «Фармація» КМР «Аптечки медичні універсальні» до КП «Криворізька МКЛ №2» КМР за договором № 75 від 18.04.2022 у загальні кількості 3 000 одинці товару на загальну суму 9 300 000 гривень по ціні 3 100 гривень за одиницю товару, не відповідають вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 753 (Вимоги, які поширюються на медичні вироби та допоміжні засоби до них, а також умов введення їх в обігу та/або експлуатацію і проведення процедури оцінки відповідності), оскільки:

виробник аптечки КП «Фармація» КМР не внесений до реєстру осіб та відсутній сертифікат відповідності;

маркування медичних виробів, які знаходяться в аптечці, крім медичного виробу «Гемостатик» виробництва ТОВ «СЕНТА ФАРМ», виконано на українській мові, а в деяких виробах взагалі відсутнє, використання яких, як медичного виробу з назвою «Аптечка медична універсальна», неможливе, - йдеться у матеріалах досудового розслідування, які цитує слідчий суддя в ухвалі.

Умисні дії підозрюваної кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 КК України за ознаками: службової недбалості, тобто неналежного виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди громадським інтересам.

16 січня 2024 року головній лікарці  КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2»  було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Оцінивши сукупність і вагомість наявних на цій стадії провадження доказів з точки зору їх достатності та взаємозв`язку для вирішення питання про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя вважає, що вони доводять обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні  підозрюваною кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, тобто підтверджують існування фактів та інформації, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що підозрювана могла вчинити це правопорушення.

Тож своєю ухвалою слідчий суддя задовольнив клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на строк два місяці, тобто до 22 березня 2024 року. У цей період підозрюваній заборонено залишати житло  з 22:00 год. до 06:00 год. 

Зазначається, що ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала слідчого судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Додамо, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #державніЗакупівлі #аптечки #міськаЛікарня2 #фармація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...